Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Cem Boneval

H7 Ampul Karşılaştırmalı İncelemesi

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

anlamadığınız şey zaten kullanılmaması gerektiği. Sıfır konumu aracın yüksüz halindeki olması gereken en yüksek halidir zaten. Siz kabul etmesenizde bunun kuralı uygulaması budur, ben bunu kafama göre daha yüksek yaparım sorumluluk bende demekte yanlıştır. Muayene sonucu güvenilir değil, heleki muayeneye zaten 2-3 konumunda girdiyseniz normal çıkması zaten normal, sıfırda girdiyseniz de adam bakmamış/yazmamış olabilir. Hafif kusurları önemsemeyebiliyorlar. 

0.1.2.3.4 şeklinde 9 farklı ayar var focus'larda. İnsanların normalde 0 konumunda ayarlattığı farı ben 2'de ayarlattım. Yani tam ortada ayarlattım. Bu ayarlardan .2 ve 2'de kullandığım zaman trafikte karşıdan gelenin gözünü alması açısından bir sorun teşkil etmiyor. Her iki seviyede de muayeneden tam geçiyor. Fakat 0.1 şeklinde ki bu 3 seviye ayar insanların gözünü rahatsız edebiliyor. Bu sebeple ben bu ayarları kullanmıyorum. Hem karşıdan geleni rahatsız etmeyen hem benim rahat ettiğim .2 ve 2 seviyeleri bu konuda ideal. Tam olarak anlaşılmayan kısım şu ki; ideal seviyenin yarım seviye yukarısı insanların gözünü rahatsız etmek açısından herhangi bir sorun teşkil etmemesidir. Etmediğini de trafikte bana gösterilen tepkilerden zaten anlıyorum. Bu noktadan sonra sizin ' doğru ayar tekniği değil ' demenizi anlamak ve saygı duymakla beraber haklı olduğunuzu düşünsem de karşıdan gelenler için sorun teşkil etmediğini gördüğümden bende problem etmiyorum. Neticede teknik doğru olmasa da herkesin işi görülmüş oluyor.

--7 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Semih O. yazdı:

Ancak yüksüz durumda yarım ya da 1 kademe kaldırmanın çok ciddi rahatsızlık yaratacağını düşünmüyorum eğer far ayarı düzgün yapılmışsa. 

İşte tam olarak anlatmak istediğim durum bu. Yüksüz haldeyken ideal ayardan yarım seviye yukarı kaldırmanın karşıdakinin gözünü rahatsız etmediğini defalarca tecrübe ettim. Ama gece yolculuklarında da oldukça işe yaradığını gördüm, özellikle xtreme vision gibi yüksek performans ampulleriyle bu sonuç daha iyi alınıyor. Stok ampuller yahut uzun ömürlülük esasına göre üretilen ampullerde yarım seviye yukarısı pek bir şey ifade etmeyebiliyor. Bu sebeple 0 konumunda ideal ayar yaptırmıyorum. Çünkü 0'ın yarım seviye üstü yok.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
05.05.2018 - 10:12 tarihinde, Anıl Erdoğan yazdı:

çok güzel bilgilendirici bir yazı teşekkürler

Philips X-treme Vision +130 kullanıyorum uzun ömürlü memnunum aman aman bir parklığı yok.  Osram Night Breaker Laser merak ettim açıkçası 🙂

2016 sonu gibi orijinal ampulle gece şehirler arası yolculuk riskli olmaya başlayınca 2014 model 2014 Focus 1.6 TDCİ Trend X'e yetkili serviste Philips X-treme Vision +130 taktırdım. Görüş alanı 3-5 metre anca arttı diyebilirim, biraz da ışığın renginin açılmasından gördüğüm alanı daha net görebilmeye başladım. Bu arabanın 6 ay sonra kira sözleşmesi bittiğinden dolayı başka bir focus geldi.

Bu sefer Ring H7 Xenon130 aldım. Reklamında "İngiltere'den ithal Xenon Gazlı" ve "Standart Halogen Ampullere Göre %130'a Kadar Daha Fazla Işık Ve +60 Metre Görüş Mesafesi" deniyordu. Bu ampul Philips X-treme Vision +130'dan daha iyiydi ama yine de xenon gibi aydınlatmıyordu.

Bu sefer xenon far için araştırmalara başladım. 2017 itibariyle mercedes çıkması parçalarla ve kaliteli xenon ampul/balastla yapılacak işin 2500 TL tutacağını öğrendim. Konuyu kapattım 🙂 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orjinal xenon ampülün patlaması nedeniyle xenon ampül arayışına girdim. Arayışım ve araştırmalarım esnasında ampüllerin çift olarak değişmesinin doğru olacağını da öğrenince, hazır kesenin ağzını açmışken biraz daha iyi görebilmek ve görünebilmenin kötü olmayacağına kanaat getirdim. 

Xenon ampül olarak bu ampüle karar verdim. 

Ancak uzunlar için iyice kafam karıştı. 

Aşağıdaki ürünler hakkında bir değerlendirme yapabilecek olan, ya da önerisi olan varsa sevinirim. 

Philips H7 Racing Vision 150,00 TL

Philisp H7 Diamond Vision ampül 5000k  154,51 TL

Philips X treme Vision H7 +130  150,00 TL

Osram H7 Cool Blue İntense Xenon Look 87,99 

Osram H7 Night Braker Laser %130 Fazla Işık  125,99 TL 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Orjinal xenon ampülün patlaması nedeniyle xenon ampül arayışına girdim. Arayışım ve araştırmalarım esnasında ampüllerin çift olarak değişmesinin doğru olacağını da öğrenince, hazır kesenin ağzını açmışken biraz daha iyi görebilmek ve görünebilmenin kötü olmayacağına kanaat getirdim. 

Xenon ampül olarak bu ampüle karar verdim. 

Ancak uzunlar için iyice kafam karıştı. 

Aşağıdaki ürünler hakkında bir değerlendirme yapabilecek olan, ya da önerisi olan varsa sevinirim. 

Philips H7 Racing Vision 150,00 TL

Philisp H7 Diamond Vision ampül 5000k  154,51 TL

Philips X treme Vision H7 +130  150,00 TL

Osram H7 Cool Blue İntense Xenon Look 87,99 

Osram H7 Night Braker Laser %130 Fazla Işık  125,99 TL 

Bence hiç birisi. Ben uzunlara hiç ihtiyaç duymadım desem yeridir. İhtiyaç olduğunda da xenon zaten yine çok iyi. Halojen uzunun bana göre tek fonksiyonu gündüz selektör, onda da standart sarı ampul daha dikkat çekici. Ben son bir kaç ayda led takmıştım. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Bence hiç birisi. Ben uzunlara hiç ihtiyaç duymadım desem yeridir. İhtiyaç olduğunda da xenon zaten yine çok iyi. Halojen uzunun bana göre tek fonksiyonu gündüz selektör, onda da standart sarı ampul daha dikkat çekici. Ben son bir kaç ayda led takmıştım. 

Esasında haklısın. Ayrıca benim orjinal halojen ampüllerim halen çalışıyorlar, çok şükür hiç patlayan, çatlayan olmadı. 😄

Ancak onları da değiştirmek istememenin iki sebebi var. 

Birincisi daha beyaz bir görüntü elde etmek, ikincisi de gittigidiyor'un Axess'le yapmış olduğu kampanya. Bu kampanyada 1000 TL yi geçersem 100 TL chip para verecek axess. Haliyle alacağım ampüller 100 TL indirimli gibi olacak. 

Ya da ampüller yerine çocuk bezi gibi şeyler mi alsam. 😄

Halen ampüller daha cazip bu arada... 😄

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

H7 olarak cool blue mega white aldım.  Aydınlatma sarı ampullere göre güzel. İstediğim beyazlıkta değiller. H1 olarak osram cool blue hyper white aldım. Güzel bir beyaz görünüm var. Trafik tabelaları daha net ama yol aydınlatmasında sarı ampuller daha iyiydi. Anladığım kadarıyla beyaz olsun diye alınan ampullerde yol aydınlatması biraz daha zayıf oluyor. Eğer aydınlatma isterseniz daha fazla ışık olanlarından alın derim. Beyaz olsun derseniz osram hyper white seçenekleriniz arasında olabilir. @Ümit Vaysaloğlu

Ramazan D. tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: ER-OL Otomotiv
      Focus 3.5 Gündüz Farlı sis kapakları

Fiyat :
      Takımı kdv dahil 340 tl. (25 Eylül 2018 Fiyatı ve stok mevcut)

Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.
      Ürün eşdeğerdir.

• Yazan: MuratÖzçelik
      Herkese Merhaba;
      Aracıma zamanında internetten aldığım sis farlarını herhangi bir tesisat çekmeden sadece görüntü olsun diye takmıştım.Yani sis farları çalışmıyor.Muayeneye gittiğimde sis farları çalışmadığı için herhangi bir sıkıntı olur mu?
    • Yazan: Burak Aytek
      Uzun aradan sonra tekrar ufak eklentiler yaptım,
      Tavan döşeme değişiminden sonra sıra geldi kapılara yalıtım ve aydınlatma yapımına. Uzun zamandır aklımdaydı uğraştırıcı olduğu için ancak yapabildim. 
      Paneli sökmeden hemen öncesi...

Bunlarda Sony hoparlörler,

Siyah paneli yerinden çıkartabilmek için camı da sökmek gerekiyor sac kısmına ancak o şekilde ulaşılıyor,

Yalıtım için kullandığım malzemeyse Adeself oto ses yalıtım malzemesi ve onun üzerine uyguladığım yanmaz yapışkanlı kauçuk köpüğü, Adeself 3mm kalınlıkta, 30cm x 10mt ölçülerinde 75TL. Kauçuk köpüğüyse 9mm kalınlıkta 5mt X 1mt uzunlukta 115TL. 

Yalıtımdan sonra kapıları sökmüşken aydınlatmada yapmalıydım ve orjinal bir görünümü olmalıydı, en uygun Megane 2 ve Fluence lerin kapı aydınlatma lambasını buldum. Kapı altlarına tesisat torpidonun altındaki mevcut ayak aydınlatmalardan çekildi. Kesip biçmeden önce beklemedeler...

Lambanın yanında gelen plastiği kalıp olarak kullandım ve falçatayla kestim,

Arka kapılar...

Kedi gözünün içi boştu onunda içine lamba taktım,

Ve daha bitmedi pedallarıda orijinal st line setle değiştirdim,

Arabada orijinal ambiyans aydınlatma var fakat ayak bölümünde yoktu ona da kapıdaki ambiyans aydınlatmadan hat çekildi ayak bölümünde de ambiyans aydınlatma olmuş oldu,

• Yazan: Ahmet B.
      Merhabalar,aracım 2009 focus Titanyum Kapı kolu aydınlatma uygulamasını detaylı olarak anlatmaya çalıştım.3mm düz baş turuncu renk diyot led ve buna uygun 1.6k direnç kullandım.kablo olarak 20 awg kalınlıkta çiftli kablo kullandım. Açık ve anlaşılır bir çalışma yapmaya çalıştım umarım faydalı olur Videoyu beğenmeyi unutmayınız,başka projelerde görüşmek dileğiyle. ''BİLGİ PAYLAŞTIKCA GÜZELDİR''

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.