Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

H7 Ampul Karşılaştırmalı İncelemesi

Önerilen Mesajlar

15 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Kısa bir hatırlatma yapmam gerekirse, far ayarı yaptırdığınızda far yükseklik ayarınızı 0'a ayarlamanız gerekiyor. Ondan sonra bunu gittiğiniz yolun durumuna göre kaldırıp indirebiliyorsunuz. Bizim halogen ampullerinizin fabrika ayarı da bu şekilde yapılıyor. Usta bir far ayarcısı zaten bunu size söyler. Bu şekilde ayarlanan far, karşıdan gelen sürücüyü kesinlikle rahatsız etmez.

-yola göre değil aracın ağırlığna göre yapılır ayar. arkadaki yük arttıkça aracın önü kalkacağından farları aşağı indirmek gerekir.

-standart dışı ampuller (led veya xenon) takıldığında ne kadar ayar yapılsa da ampul refletörün tasarımına uymadığı için stadart dışına çıkan ışık karşıdan geleni rahatsız eder, kendi önünüzü göremeyecek kadar aşağı indirilirse anca belki o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Önceki focusumda osram night breaker unlimited kullanmıştım.Özellikle yağmurlu havadaki aydınlatması mükemmeldi.Şimdi yeni aracima ampul almak istiyorum.%150 osram night breaker laser ile philips racing vision arasında kaldim.Kullanan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.12.2017 - 00:04 tarihinde, adnan canpolat yazdı:

emoji5.png milleti rahatsız etmeden kullanabileceğimiz en parlak ampul bu emoji1417.png

Merhaba benim bu konuda pek fikrim yok merak ettiğim bazı şeyler var

Aracım focus 2014 makyajsız kasa aydınlatma bencede yetersiz sizin dediğiniz ampullerin saat ömrü var sanırım şuan üzerindeki orjinal ampüllerde bu ömür olayı varmı birde uzun ve kısa olarak toplam 4 adet mi almak gerekir? Sis lambası zaten gerek duymuyorum? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30.06.2019 - 13:57 tarihinde, Hasan akgun yazdı:

Merhaba benim bu konuda pek fikrim yok merak ettiğim bazı şeyler var

Aracım focus 2014 makyajsız kasa aydınlatma bencede yetersiz sizin dediğiniz ampullerin saat ömrü var sanırım şuan üzerindeki orjinal ampüllerde bu ömür olayı varmı birde uzun ve kısa olarak toplam 4 adet mi almak gerekir? Sis lambası zaten gerek duymuyorum? 

Çift olarak değiştirmek daha mantıklı, hem simetrik olması, hem de biri parladığında bu diğerinin de ömrünün az kaldığının göstergesi olduğu için. Bir de tek tek düzgünleri satılmıyor diye biliyorum.

Uzun ve kısayı beraber değiştirme gibi bir zorunluluk yok, ne zaman biri patlarsa o zaman değiştirilebilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim f3 araçtaki lambalar yetersiz bu şimşek etkili beyaz ışıklardan almak istiyorum ama bilgim yok yorumları okudum herkes farklı şeyleri savunuyor öğrenmek istediklerim şunlar bu h7 led bağladığım zaman 1 sene gibi bir zamanda yenilemem mi gerekiyor? Focus3 H7+H1 mi almam gerekiyor? Birde philips racing vision %150 mi? 

osram night breaker h7 150mi?

Birde trafik bu lambalara ceza yazarmı muayeneden geçermi?

Yorumlarınızı rica ediyorum 

Hasan akgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Led ampul mercekli olmayan farlar için kesin olmaz dendiği için,
şahsen ben almadım.
Karşı sürücünün gözünü kamaştırıp vebale girmemek için.

Bende osram night breaker taktım.
Geçen yaz muayeneden problemsiz geçti.
Hatta eski arabamda sıfır kusurla hiç geçmemiştim.
Ford arabamla sıfır kusur ile geçtim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Led ampul mercekli olmayan farlar için kesin olmaz dendiği için,
şahsen ben almadım.
Karşı sürücünün gözünü kamaştırıp vebale girmemek için.

Bende osram night breaker taktım.
Geçen yaz muayeneden problemsiz geçti.
Hatta eski arabamda sıfır kusurla hiç geçmemiştim.
Ford arabamla sıfır kusur ile geçtim.

Vebali konusunda haklısınız fakat bu orjinal lambalar gerçekten çok yetersiz trafik cezası varmı acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Hasan akgun yazdı:

Vebali konusunda haklısınız fakat bu orjinal lambalar gerçekten çok yetersiz trafik cezası varmı acaba 

Tamam da bunun düzgün çözümleri var veya bunu sunan arabalar var. Yetersiz geliyorsa o yönde satın alım gerçekleştirilmeli. Ayrıca çok yetersiz olması göreceli durum, bence gözlere de baktırmakta fayda var veya far ayarına.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Tamam da bunun düzgün çözümleri var veya bunu sunan arabalar var. Yetersiz geliyorsa o yönde satın alım gerçekleştirilmeli. Ayrıca çok yetersiz olması göreceli durum, bence gözlere de baktırmakta fayda var veya far ayarına.

Gözleri zaten 3 yıldır devamlı kullanıyorum astigmat var ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2.07.2019 - 22:42 tarihinde, Hasan akgun yazdı:

Benim f3 araçtaki lambalar yetersiz bu şimşek etkili beyaz ışıklardan almak istiyorum ama bilgim yok yorumları okudum herkes farklı şeyleri savunuyor öğrenmek istediklerim şunlar bu h7 led bağladığım zaman 1 sene gibi bir zamanda yenilemem mi gerekiyor? Focus3 H7+H1 mi almam gerekiyor? Birde philips racing vision %150 mi? 

osram night breaker h7 150mi?

Birde trafik bu lambalara ceza yazarmı muayeneden geçermi?

Yorumlarınızı rica ediyorum 

Bu yazdığınız ampuller halogendir. Vizeden rahatça geçer. Ben ampulde Osram derim. Çünkü sadece ampul yapıyor. Led aldığınız markaya göre değişir. Hem aydınlatması hem de ömrü açısından. Burada önemli olan lümen değeri ve lambanın ucundaki sarı renkli ışıkların küçük olmasıdır. Büyük olanlar hem çok göz alır, karşıdakini rahatsız eder; hem de odaklama yapamaz. O yüzden Photon ve Philips marka ledlere baktığınızda sarı ledleri küçüktür. Tahminen takınca 2 sene sorun çıkarmaz diye düşünüyorum ve aydınlatmaları çok başarılı.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.