Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Konsoldan Gelen Plastik Tıkırtı Sesi

Abbas Kara

Soru

2013 model focus titanium powershift aracım var. 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum. geçen haftadan itibaren arada bir kafasına estikçe Ön Konsolun teyp arkasından plastik tıkırtı sesi gibi bir ses geliyor. 3000 devir üstünde özellikle daha çok duyuluyor. motor soğukluğu ile alakalı değil. 100 km yol gittim hiç durmadı, geri gelirken sustu, son 20 km de tekrar başladı anlamadım gitti.

sizce sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim aracımda (sizinkinden önceki kasa focus 2,5) ortada teyp arkası ve altında havalandırma kanalları ve kelebekleri var diye biliyorum. Bunlar plastik aksam ve eskidikçe yada bozulunca ses yapabiliyor. Bunun dışında birşeylerin gevşemiş yada oynamış olma ihtimali var. İnşallah kısa sürede çözersiniz ben deliriyorum öyle belirsiz seslere :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cızırtı ve küçük tıkırtılar genelde bir süre sonra kendiliğinden kaybolur. Biraz da havaların soğumasıyla alakalı bir durum. Soğukta tıkırtılar artar, yaz gelince trimler şişerek birbirini sıkıştırır tıkırtı mıkırtı kalmaz. Çok aşırı ses yapan bir şey değilse bir süre bekleyin. Belki kendiliğinden kaybolur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla Uğur Akdaş hocam bende sinir oluyorum o tür seslere. gerekirse satarım arabayı, o derece :)

inşallah senin dediğin gibidir Bedirhan Doğan kardeş. ama düşük bir ihtimal gibi. çünkü arada bir başlıyor arada bir susuyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
31 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Klima/kalorifer açıkken daha çok ses var mı?

yok dostum. bugün hiç açmadım klima yada kaloriferi ama sürekli bir tıkırtı vardı. Direksiyonun arkası mı, teybin arkasımı anlayamadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.