Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
  • 0
Menderes Urun

Test Ekranı Hakkında.

Soru

Merhaba arkadaşlar,

kontak 1 konumundayken sinyal kolundaki set düğmesine basılı tutup kontağı 2 konumuna aldığımızda açılan test ekranında göstergeleri led ekranı vs kontrol edebiliyoruz ama daha derinlerde başka neler var ? bilenler paylaşabilir mi ?

bu ekran ile ilgili çok fazla kaynak yok nette ve aslında test ekranı epey geniş gibi. 

tabi bu ekranı karıştırırken kendine masraf açanlar da var :s

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

Misafir
This topic is now closed to further replies.

• Benzer Konular

• Yazan: İlker İstengel
      Merhaba,

Aracımı genellikle işten eve giderken günlük ortalama 30-40km kadar şehir içi aktif olarak kullanmaktayım.
      Araçta daha önceden yapılan işlem:
      3 ay önce dpf temizlendi. 5 ay önce enjektör bakımları yapıldı. Kalibrasyon servis tarafından yapıldı. 7000 km önce bakımda olan her şey değiştirildi. yağ, hava ve bütün filtreler. Focus 2013 trend aracım 152.000 km de. 1.6 tdci 90hp  
      01.12.2017
      22 lt. mazot aldım. (İstanbul / Kozyatağı E5 Total İstasyonu)
      Eve giderken bir kasis üzerinden normal bir şekilde geçtikten sonra önce " Fren Ampül Arızası " verdi.
      Klasik olarak yenisini aldım ve değiştirdim. Fakat sonrasında her şey normal idi. (veya ben öyle zannediyordum)

02.12.2017
      Akşam Ataşehir' e gittim arabamı kapalı otoparka çektim 2 saat sonra bindim ve seyir haline başladım.
      Yolda giderken aracı anlık tekleme yaptığı fark ettim. Tansiyonum mu düşüyor acaba bu sallantıda nedir dedim. 
      Kendimden emin olduktan  sonra arabayı 3. viteste sabit 2000 devire getirdim ve 1-2 dk sonra "motor arızası servis..."  ikazı verdi.
      Uygun bir yere çekip Stop ettim. Biraz bekleyip tekrar çalıştırdım. Arıza geçti. Sonrasında gene sabit bir devre getirip 1-2 dk sonra gene
      aynı "motor arızası servis..." ikazı verdi. gene stop edip bekledim. çalıştırdım geçti. 3. kez denedim gene aynı durum oldu ve kalıcı olarak
      motor arıza lambası yandı. Aracı eve götürüp park ettim.

03.12.2017
      Sensörlerden şüphelendik söküp temizledik.
      bu sensörler sıra ile şöyle:
      Hava Debimetresi
      Emme Manifolt Basınç Sensörü
      Egr Vakum Subabı

04.12.2017
      Şuan gelinen durum/netice şöyle:
      agresif olarak sürüşte herhangi bir arıza ile karşılaşmıyoruz. Sabit devirde gene aynı şey olmakta yığılma veya anlık bir motorda güç kaybı yaşanıyor.  
      Konu ile ilgili olarak böyle bir durum yaşamış tecrübe edinmiş veya tecrübeli/usta arkadaşlarca bilgi rica ediyorum.

• Yazan: Yıldırım Başaran
      Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar.
      Tanışma faslından sonra hemen sizlerle sorun paylaşmak istemezdim ancak uzun süredir vakit bulamadığım için paylaşımda bulunamadım.

2004 C-Max 1.6 Trend model araç sahibiyim.

Aracımı alalı 2 ay kadar oldu ve o günden bu yana farkettiğim 2 büyük problemim var. Diğer küçük problemler için ise daha sonra vakit bulup yanıt ettikçe fotoğraflar ile paylaşımda bulunmak düşünüyorum.

1. Sorun; Hidrolik Direksiyon rölanti 750-800 aralığında iken inanılmaz sert bir hal alıyor. Köşeleri dönerken yada araç park edeceğim zaman el frenini çekip gaz verip direksiyon çevirebiliyorum. Hidrolik sıvısı var ve hatta fazla bile konulmuş.

2. Sorun; çok nadir yaşadığım bir problem olmasına karşılık ayağımı debriyajdan kaldırdığım halde debriyaj pedalının debriyajı salmaması. İkinci kez pedala basıp bıraktığımda düzelmiş olması.

Bu konular hakkında fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum.
      Şimdiden herkese teşekkürler.
    • Yazan: Emre Üstündağ
      Merhabalar
      Aracımı çok seviyorum ama bazı seslerden dolayı soğumuyor değilim
      sadece parke yollarda,arnavut kaldırımlarda düşük hız(20km) alt takımdan lıkır lukur sesler geliyor
      sesi kesmek için;
      amortisör takozu
      amortisör bilyeleri
      askı rotları
      viraj demir lastikleri
      4 lastik değiştim ama sesi çözemedim,daha sonra akslarımda boşluk olduğunu öğrendim,akslardaki boşluk lıkır lukur sese sebep olur mu?
      teşekkürler şimdiden

• Yazan: Menderes Urun
      Merhaba Arkadaşlar,
      1 hafta önce 2009 focus titanium otom. benzin lpg 130.000 km alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
      Denizlide yaşıyorum, umarım buradan birilerine faydalı olabilirim.
      bir sorunum var konulara epey baktım ama daha önce açılmış içerik göremedim, eğer varsa beni oraya yönlendirirseniz veya bilginiz dahilinde cevap verirseniz sevinirim. Aracın Far düğmesi 0 konumunda değilken kontağı kapatınca hatta anahtarı da çıkartınca motor çalışmaya devam ediyor. far düğmesini 0 konumuna alınca motorun gücü kesiliyor ve motor duruyor. aracın genel kullanımına hiçbir engeli olmayan bu durum acaba neden olabilir ? o yıllarda titanium pakete ek X opsiyonları içerisinde anahtarsız çalıştırma çıkartılmış galiba onunla bir ilgisi olabilir mi ? yardımcı olursanız çok sevinirim 
      herkese iyi günler kazasız belasız günler dilerim.
    • Yazan: Cihat A.
      Merhabalar keskin bir geçiş gibi soru olacak ama bu ara 2011’den başlayarak 2017 ye kadar 508 ler ilgimi çekmeye başladı. Farkındayım elma ile armutu kıyaslıyorum ama focus 1.6 tdci style 12 model aracım var satıp 508 e geçilir mi? Araç hakkında olumlu olumsuz görüş yaparmısınız? 
      Mantığım şu 12 -14 arası jetta alacağıma ki çoğunda hız sabitleyici bile yok bunda ıvır zıvır bir ton özelliği var 75k bence güzel gibi düşünüyorum. Teşekkürler saygılarımla

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.