Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bu Parça Neden Paslanır ?

Anıl Atakan Atmaca

Soru

Resimde ki parçanın adı nedir ? Ve burada sanırım paslanmış , acaba bir olaydan dolayı mı paslanmış yoksa araç eski olduğu için ilerleyen zamanlarda kendiliğinden mi paslanmış ? 

Bu arada aracımda su eksilme olayı yaşıyorum. Bu parçayla alakalı bir durum var mıdır ? Yani kablo çatlağından dolayı buraya su gelip , paslandırma ihtimali vs..

0a49f656a52edbb1adf840e3f99b2f00.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
4 dakika önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Resimde ki parçanın adı nedir ? Ve burada sanırım paslanmış , acaba bir olaydan dolayı mı paslanmış yoksa araç eski olduğu için ilerleyen zamanlarda kendiliğinden mi paslanmış ? 

Bu arada aracımda su eksilme olayı yaşıyorum. Bu parçayla alakalı bir durum var mıdır ? Yani kablo çatlağından dolayı buraya su gelip , paslandırma ihtimali vs..

0a49f656a52edbb1adf840e3f99b2f00.jpg

Radyatörden bahsediyorsan, neden ıslak ?

Su eksilmesinin cevabı resimde bize bakıyor şuan.

Sanırım radyatörün delik ve kaçırıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
44 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Radyatörden bahsediyorsan, neden ıslak ?

Su eksilmesinin cevabı resimde bize bakıyor şuan.

Sanırım radyatörün delik ve kaçırıyor. 

Radyatör parçası neden bu hale gelir peki ? Nasıl böyle olmuş ? Hortumlardan kaynaklı olma ihtimali var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Doğan Kestel yazdı:

radyatorun usta tarafindan incelenmesi lazim. kul yapısı sonucta. at yıkılır adam ölür. hortumlada alakalı olabilir. benim basıma daha once gelmisti. benden onceki sahibi arabayi sanayiye goturmus. ustasi iyi takmamis hortumu kenarindan sizdiriyodu. sanayiye gittim 10 liraya yaptirdim.

Araca zararı var mıdır ? Ancak 2-3 gün içerisinde götürebilirim. Ben normalde su haznesinden 1 tırnak kadar su eksilmeyeceğini bilmiyordum ? , motoru soğuttu için normaldir diye her eksildiğinde su koyuyordum fakat öyle değilmiş? Baya da geç farkettik. Sanırım 3 aydır böyle. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Araca zararı var mıdır ? Ancak 2-3 gün içerisinde götürebilirim. Ben normalde su haznesinden 1 tırnak kadar su eksilmeyeceğini bilmiyordum ? , motoru soğuttu için normaldir diye her eksildiğinde su koyuyordum fakat öyle değilmiş? Baya da geç farkettik. Sanırım 3 aydır böyle. 

Götürebileceğin zamana kadar arabayı kullanma. Ustaya götürürkende suyunu tamamla öyle hareket ettir.

Şimdi sen söyle zararı varmıdır yokmudur ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Götürebileceğin zamana kadar arabayı kullanma. Ustaya götürürkende suyunu tamamla öyle hareket ettir.

Şimdi sen söyle zararı varmıdır yokmudur ? 

Maalesef arabayı kullanmama ihtimalim yok. Aylık neredeyse 2 çizgi su kaçırıyor. Ben sürekli su ekleyerek kullanıyorum. 

Bu işin bana işçiliği ile beraber maaliyeti ne olur ? Herhangi bir bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
05.12.2017 - 21:47 tarihinde, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Maalesef arabayı kullanmama ihtimalim yok. Aylık neredeyse 2 çizgi su kaçırıyor. Ben sürekli su ekleyerek kullanıyorum. 

Bu işin bana işçiliği ile beraber maaliyeti ne olur ? Herhangi bir bilginiz var mı ?

Motor susuz kalırsa hararet yapar kapak contası felan derken iş büyür gider çk geç kalmış olabilirsin.Para yönden sıkıntı yoksa boşver kalsın yolda kalınca iyi bir bakım yaptırırsın:smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Osman Türkol yazdı:

Motor susuz kalırsa hararet yapar kapak contası felan derken iş büyür gider çk geç kalmış olabilirsin.Para yönden sıkıntı yoksa boşver kalsın yolda kalınca iyi bir bakım yaptırırsın:smiley2k:

Arabanın susuz kalma ihtimali yok. En düşük susuz kaldığı nokta minimum oluyor. Genelde hep ekliyorum. Sadece 1 kere minimumun altına düştü o kadar ve hiç hararet yapmadı. 2 günde bir kontrol ediyorum. Haftaya sanayiye gidip ustaya baktıracağım. Öğrenci olunca arabayı ha diyince yaptıramıyorsunuz. 

Anıl Atakan Atmaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Anıl Atakan Atmaca yazdı:

Arabanın susuz kalma ihtimali yok. En düşük susuz kaldığı nokta minimum oluyor. Genelde hep ekliyorum. Sadece 1 kere minimumun altına düştü o kadar ve hiç hararet yapmadı. 2 günde bir kontrol ediyorum. Haftaya sanayiye gidip ustaya baktıracağım. Öğrenci olunca arabayı ha diyince yaptıramıyorsunuz. 

neyse bekleyip görücez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor uzun süre yıkanmadığı için ve hortumlar ömrünü bitirdiği için radyatör ya da soğutma sıvısı radyatör üstüne akıp paslandırmış. Bu duruma bakınca paslanması normal gözüküyor. En azından bence 3 ayda bir motoru susuz temizleyip hortumlara slikon spreyi sıkarak ömrünü uzatabiliriz.

Furkan İlker Özmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.