Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arka Lastiğin Oralardan Gelen Vızıltı

Yakup Kuru

Soru

Merhaba arkadaşlar. 1 buçuk ay önce 2016 1.6 ti-vct titanium Sedan brcli 14 binde araç aldım. Daha önceki aracım da 2010 tit idi. Yenisini alalı her sesi duymaya başladım sanırım. Aracı çalıştırdığımda park halinde iken arka lastigin oraya gittiğimde vizilti şeklinde ses var? Bu normal mi oralarda ne çalışıyor ki bir ses var? Ya da ne sorun var ki?

bugun servise gittim normal dedi egsozdan vs dedi ama normal gibime gelmedi. İki arka lastigin ordan da duyuluyor ses. 

Ses olmadan yorum yapmanız zor ama yine yorumlarınız icin şimdiden teşekkürler.

Yakup Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
7 dakika önce, Doğan Kestel yazdı:

o ses bendede var sanki bisey calisiyomus gibi. mesela cam suyu motoru calisiyomus gibi ama ses cok az iyice kulak vermek gerekiyo duymak icin. bende ne oldugunu bilmiyorum .

Aynen birşey çalışıyormuş gibi ince tiz bir ses. Arka lastigin Oraya gidince sessiz bir ortamda duyuluyor. Normal mi sence?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Doğan Kestel yazdı:

ben ilk duydugumda garipsedim ama sonradan umursamamaya basladim cunku ses ne artiyo ne azaliyo. sanki fren hidroligi pompasiymis gibi yada egzostta bi mekanizma varda o calisyomus gibime geldi cok ustelemedim. ama hic ariza oldugu aklima gelmedi. bi ustasina sormak lazim tabiki

Ben bugün servise sordum egzosdan va dedi bilemiyorum artık. Dediğin gibi sanki devamlı birşey çalışıyormuş gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

0 km aldım dediğiniz sese benzer bir ses geliyordu, çok kafa yordum çözemedim, kaput altından ama sol ön farın arkasından elektronik bir vızıltı gibiydi, fazla ırgalamadım son zamanlarda da duymuyorum pek. Sorunu bilen yorum yaparsa takipteyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Yunus Pazarlı yazdı:

0 km aldım dediğiniz sese benzer bir ses geliyordu, çok kafa yordum çözemedim, kaput altından ama sol ön farın arkasından elektronik bir vızıltı gibiydi, fazla ırgalamadım son zamanlarda da duymuyorum pek. Sorunu bilen yorum yaparsa takipteyim.

Benim aracın ön tarafından defil de arka lastiklerin ordan geliyor davlumbazin oralardan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen gün bende aracımın içinde otururken farkettim. Kontak açık olmadığı halde aracın bir yerinden telefon titreşim sesi gibi bir ses geldi. Önce telefonumdan geliyor sandım ama kontrol ettiğimde öyle olmadığını anladım. 5 dakika içinde 3-4 kez geldi o ses. Anlayamadım nereden geldiğini. Nedenini bulamadım!! Hâlâ merak ediyorum:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
39 dakika önce, Turgay Nalbant yazdı:

Geçen gün bende aracımın içinde otururken farkettim. Kontak açık olmadığı halde aracın bir yerinden telefon titreşim sesi gibi bir ses geldi. Önce telefonumdan geliyor sandım ama kontrol ettiğimde öyle olmadığını anladım. 5 dakika içinde 3-4 kez geldi o ses. Anlayamadım nereden geldiğini. Nedenini bulamadım!! Hâlâ merak ediyorum:))

Kadran arada oynuyor :) onu izle anlayacaksın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 12/4/2017 at 10:40 PM, Yakup Kuru said:

Merhaba arkadaşlar. 1 buçuk ay önce 2016 1.6 ti-vct titanium Sedan brcli 14 binde araç aldım. Daha önceki aracım da 2010 tit idi. Yenisini alalı her sesi duymaya başladım sanırım. Aracı çalıştırdığımda park halinde iken arka lastigin oraya gittiğimde vizilti şeklinde ses var? Bu normal mi oralarda ne çalışıyor ki bir ses var? Ya da ne sorun var ki?

bugun servise gittim normal dedi egsozdan vs dedi ama normal gibime gelmedi. İki arka lastigin ordan da duyuluyor ses. 

Ses olmadan yorum yapmanız zor ama yine yorumlarınız icin şimdiden teşekkürler.

Benzin pompası çalışıyor onun sesidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Just now, Yakup Kuru said:

Araç LPG’li?

Şu soğuk günlerde belli bir sıcaklığa ulaşana kadar zaten benzin kullanıyorsunuz. Ayrıca lpg sistemi çalışsa dahip depo içindeki benzin pompası basıncı sabit tutmak zorunda. Yani evet çalışıyor lpg li dahi olsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Şu soğuk günlerde belli bir sıcaklığa ulaşana kadar zaten benzin kullanıyorsunuz. Ayrıca lpg sistemi çalışsa dahip depo içindeki benzin pompası basıncı sabit tutmak zorunda. Yani evet çalışıyor lpg li dahi olsa.

Araç LPG’de iken de ses geliyor zaten. Demek ki lpg sistemini takan benzin pompasi icin birşeyler düşünmemiş:)

ses benzin pompasından ise ve normal ise çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.