Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus MCA Balata Ikazı

Serkan erden

Soru

Arkadaslar merhaba; focus 3'lerde fren balatasi bittiği zaman uyarı veren bir ikaz sistemi varmı acaba? Fren fazla kullanan biriyim,motor freni pek kullanmam,aracım 22000 de.frenler zayıfladı gibi ama araç ikaz vermedide merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
18 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Bulunmaz . Gözle kontrol.

Çok ilginç gerçekten. 

Hiç bir donanım paketinde yoktur herhalde değil mi? 

Fren balatalarım bitmek üzere, daha önce hep yarı civardayken değiştirdim. Bu sefer bitsin, o uyarıyı görmek istiyorum diye bekleyip duruyordum. Hafta sonu falan değiştireyim bari. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Çok ilginç gerçekten. 
Hiç bir donanım paketinde yoktur herhalde değil mi? 
Fren balatalarım bitmek üzere, daha önce hep yarı civardayken değiştirdim. Bu sefer bitsin, o uyarıyı görmek istiyorum diye bekleyip duruyordum. Hafta sonu falan değiştireyim bari. 

Fordda mustang, edge de var sanırım. Onun dışındaki hiçbir araçta bulunmuyor. BMW AUDI gibi üst sınıf birçok araçta standart geliyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Her mevsimlik ve kışlık lastik değişiminde özellikle kontrol ettiririm. Balata bitip diski çizip mahvetmeden müdahale etmek gerekli.

--1 dakika sonra eklendi--

Ben 27000 civarında değiştirtmiştim ancak asıl süreyi belirleyen fren kullanma sıklığı tabi ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Aşkın K. yazdı:

Ben 27000 civarında değiştirtmiştim ancak asıl süreyi belirleyen fren kullanma sıklığı tabi ki.

Ön fren balatalarımı 60 binde, arka fren balatalarını 90 bin de değiştirdim. 60 Binde ön fren balataları neredeyse yarıydı, 90 bin de de arka fren balataları neredeyse yarıydı. 

Şu an aracım 126 bin km de. Lastikleri değiştirdiğim usta ön fren balataları için 5 bin anca gider dedi. Ben de hem geç vakit olmuştu, hem de asıl usta yoktu, değiştirmedim. 

Madem balatadan konu açtık, geçenlerde bakmıştım. Brembo balata gördüm Focus 3 e uygun. Orjinal Brembo mudur bilginiz var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Orjinal Brembo mudur bilginiz var mı acaba?

Bilemeyiz ki, onların da sahtesi mi yapılıyor?

Tedarikçine güvenmek zorundasın. 

Güvenmiyorsan ya ER-OL'dan al, ya da ben göndereyim buradan...

Bu arada Brembo ulaşılmaz bir marka değil ki, her düzeyde üretimleri var, seramikten klasik ucuz modele kadar. 

Mesela bizim Fiesta'ya diskleri Brembo taktık, ama balatalar Motorcraft idi.

Bu arada 120 Binde ve hiç değişmediyse diskleri de değiştirmeni öneririm. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bulunmaz . Gözle kontrol.

İlginç,lüks modeller dışında hatırlayamadığım ama standart markalardan bazılarında vardı sanırım..bence önemli bir eksik,hayati bir konudur frenler..keşke olsaymış, ama olsun focusumu seviyom...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bilemeyiz ki, onların da sahtesi mi yapılıyor?
Tedarikçine güvenmek zorundasın. 
Güvenmiyorsan ya ER-OL'dan al, ya da ben göndereyim buradan...
Bu arada Brembo ulaşılmaz bir marka değil ki, her düzeyde üretimleri var, seramikten klasik ucuz modele kadar. 
Mesela bizim Fiesta'ya diskleri Brembo taktık, ama balatalar Motorcraft idi.
Bu arada 120 Binde ve hiç değişmediyse diskleri de değiştirmeni öneririm. 

İki takım balata eskittim. Disklerim de eskimiş midir acaba.
Bir ara rot ayarı yaptırmıştım. O zaman disklerin kenarında elime takılan bir çıkıntı olduğunu fark ettim ama kalındı diskler, sormak hiç aklıma gelmedi.
O zaman disk ve balata komple bir set arayışına başlayalım.
Brembo tavsiye eder misiniz?
Yani fayda maliyet oranı olarak orijinal disk balata yerine bir artısı olur mu benim için?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Balata eridikçe kaliper ilerleyeceği için, ilerlediği yolu ise fren hidroliği dolduracağı için, doğal olarak da fren hidrolik seviyesi düşeceği için balatadaki erime belli bir eşik noktasına geldiğinde el freni lambası yanmalıdır diye biliyorum. 

Bedirhan Doğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Fordda mustang, edge de var sanırım. Onun dışındaki hiçbir araçta bulunmuyor. BMW AUDI gibi üst sınıf birçok araçta standart geliyor

puntoda var. 2006 model...

--1 dakika sonra eklendi--
12 saat önce, Serkan erden yazdı:

İlginç,lüks modeller dışında hatırlayamadığım ama standart markalardan bazılarında vardı sanırım..bence önemli bir eksik,hayati bir konudur frenler..keşke olsaymış, ama olsun focusumu seviyom...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.