Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Egea mı Focus Mu?

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar hepinize selamlar, bir arabam olacak inşallah yakında bunun için araştırma peşindeyim.

Öncelikle kafamda benzinli vardı ama bu forum sayesinde beni aydınlattılar ve dizel motorların daha seri ve daha az yaktığını öğrendim sayenizde.

Şimdi gelelim kafamdaki karmaşaya

2016 Ford Focus 1.6 TDCi Titanium (Manuel)

2016 Fiat Egea 1.6 Multijet Lounge (Manuel)

İki araçta dizel 1.6 ve manuel arkadaşlar, ikiside full dolu lounge plus olabilir ekstra olarak.

90.000TL Bütçe, Focusu almam için ikinci el olacak araç, Egea ise sıfır olacak.

Burda bir karşılaştırma yaptım http://www.aracmetre.com/kiyasla/ford-focus-1-6-tdci-style-vs-fiat-egea-1-6-multijet-lounge/97/12421/

Egea motor olarak daha güçlü duruyor. Araç kalitesi olarak focus daha üstün. Fiyat farkı olarak egea çok daha uygun sıfır olarak karşılaştırdığımızda.

Yol tutuşu, malzeme kalitesi, görünüş, güvenlik vs. bakımından Focus daha iyi duruyor.

Şimdi bu 2 karşılaştırmış olduğum araç arasında siz hangisini tercih edersiniz?

İkinci el olarak focus almak daha mantıklı olur mu aynı fiyata?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karşılaştırmaya göre egea daha üstün görünüyor. Ama güvenlik kısmı egea nın boş. Ama iki aracı test etmeden alma. Hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. Benim tercihimi sorarsan kesinlikle 1.5 powershift dizel. İkinci el temiz 2014 veya 2015 bulabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 minutes ago, Ugur Ş. said:

Degerlendirmeye bakarsan egere focus yolcu hava yastigi yok... Saka gibi bir degerlendirme olmus. Itimat etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Egea'nın tek üstün yanı motorudur. Onu da teknik değerlere bakarak ve daha yeni bir motor olduğu için söylerim.

Diğer yandan C segmentinin en iyi sedanı focus kabul edersek, egea'ya sıra gelene kadar 4-5 araç daha vardır

Erhan Er. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Egeanın motoru performans açısından oldukça iyi. Test aracını kısa mesafe kullanmıştım. Ama testlerde hep tüketim olarak fazla tükettiği söyleniyor. Sadece gücünü değil tüketimini de göz önünde bulundurmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu iş nereden toplandığı belli olmayan, kağıt üstünde, pardon ekran köşelerine çiziktirilmiş puanlarla da çözümlenmez.

Fiat alırken de bakımda da ucuzdur.

Ama kullanırken de öyle.

Ucuz araba olduğunu hissedeceksiniz.

Bana inanmayın gidin kendiniz deneyin, ya test aracı ya kiralık araç, artık nasıl yaparsanız.

O zaman Fiat'ın ancak vasat, yani parası kadar olduğunu kendiniz de anlayacaksınız.

Tabii beklentiler önemli.

Sıfır tercihi varsa, maliyetler kritikse, sürüş farkları sizi rahatsız etmiyorsa neden olmasın?

Deneyin görün.

Ama benim için böyle bir soru sormaya bile değmez.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam sirket araclari arasinda egea var. Hem 1.3 hem de 1.6 dizel olani cok defa uzun yolda kullandım. Kötü araba değil ama focus ile kiyaslamak çok abest olur benim kanımca. Yalıtımının iyi olduğunu da düşünmüyorum. Ama illa sıfır olsun içim rahat etsin, büyük  bagaj ferah iç hacim diyor şasi, direksiyon, sürüş dinamikleri ve güvenlik ikinci planda diyorsanız tercih edin,fiyat fayda performansı fena degil.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. İkinci elde tek korkum bu işleri bilmemem, insanları ne yapacağı belli olmuyor üzülmek istemiyorum. Ekspertiz yaptırıyorsun ama ne kadar doğru ki? Bakalım ikinci el focus istiyorum aslında veya en kötü sıfır focus 1.6 benzin gibi duruyor.

Manuel olacak kesinlike otomatik işine girdik mi fiyat uçuyor, hem manuelin tadı başka..

Focus 1.6dizel Euro V manuel veya 1.6 benzin manuel arkadaşlar.. Teşekkürler Söylemek istediğiniz bir şey var mı acaba bu düşüncemle ilgili

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.