Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Egea mı Focus Mu?

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

teknik veriler üzerinden karşılaştırma yapılır ama algıya göre hareket edilir genelde. Egea ve fiatın birçok aracı taksiciler tarafından kullanıldığı için prestiji düşüktür hatta yoktur. (Erdal Beşikçioğlu reklamında oynamış olsa da) Fiat fiattır taksiciler ve filo alımı yapanlar için üretim yapıyorlar adeta ve bunu değiştirmek gibi bir düşünceleri yok adamların firma politikası bu yönde. şimdi gelelim sorunuzun cevabına egeanın muhtemelen parçaları falan da ucuz olur birkaç yıl sonra focusa göre ama focusun havası hiçbir zaman egeada olamaz. eğer bir işyeriniz varsa ve hırçın araba kullanan personeliniz araç kullanacaksa egea alın ama aileniz ile birlikte gezip dolaşacaksanız focus alın ne demek istediğimi anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Otomatiğin iki dezavantajı var: 1. Yakıt tüketimi daha yüksektir,

Bunun olması için Arkadaşın powershift'ten daha hızlı vites değiştirmesi gerekir. Ben hiç sanmıyorum. Powershit DSG'den daha yavaş vites değiştirebilir ve teorik olarak insan hızı powershift'e yetişebilir ama pratikte standart bir sürücünün bunu yapabileceğini sanmıyorum

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Bunun olması için Arkadaşın powershift'ten daha hızlı vites değiştirmesi gerekir. Ben hiç sanmıyorum. Powershit DSG'den daha yavaş vites değiştirebilir ve teorik olarak insan hızı powershift'e yetişebilir ama pratikte standart bir sürücünün bunu yapabileceğini sanmıyorum

Tüketimi arttıran vites değiştirme hızından ziyade otomatik şanzımanın çalışma yapısıdır. Hızlı vites değiştirirseniz araç az yakacak diye bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu foruma iyi ki üye olmuşum. O kadar çok yanlış bildiğim şeyler varmış ki sayenizde hep daha iyi şeyler öğrendim. Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler, tek tek okudum hepsini ve kafamda Ford iyice netleşti artık. 2016 model dizel 1.6 manuel olacak gibi duruyor belki bi ihtimal 2017 model ama zor. 2016 olarak sıfır satmıyor değil mi artık ford 2017leri satıyor sanırım. İkinci elde ise tek korkum bilmediğimden dolayı kandırılmak, bakalım yanımda bu işlerden bu arabalardan anlayan birisiyle gitmek istiyorum. En kötü bu foruma yazarım tekrardan İzmirde belki bana yardımcı olacak bir arkadaş bulurum. Şimdi sadece biraz beklemek kaldı 2-3 ay kadar hepsi bu bakalım fiyatlar ne olacak ayrıca

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Arkadaşlar bu foruma iyi ki üye olmuşum. O kadar çok yanlış bildiğim şeyler varmış ki sayenizde hep daha iyi şeyler öğrendim. Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler, tek tek okudum hepsini ve kafamda Ford iyice netleşti artık. 2016 model dizel 1.6 manuel olacak gibi duruyor belki bi ihtimal 2017 model ama zor. 2016 olarak sıfır satmıyor değil mi artık ford 2017leri satıyor sanırım. İkinci elde ise tek korkum bilmediğimden dolayı kandırılmak, bakalım yanımda bu işlerden bu arabalardan anlayan birisiyle gitmek istiyorum. En kötü bu foruma yazarım tekrardan İzmirde belki bana yardımcı olacak bir arkadaş bulurum. Şimdi sadece biraz beklemek kaldı 2-3 ay kadar hepsi bu bakalım fiyatlar ne olacak ayrıca

Sıfır araba alıpta boyalı araba alanlar var bu memlekette ? 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Tüketimi arttıran vites değiştirme hızından ziyade otomatik şanzımanın çalışma yapısıdır. Hızlı vites değiştirirseniz araç az yakacak diye bir şey yok.

Çalışma yapısından kasıt nedir biraz daha açar mısınız?  

Hızlı ve sarsıntısız vites değişimi aktarma organındaki kayıbı azaltacaktır.  Tam otomatik şanzımanda bu kayıp daha fazladır. Mesela iyi bir sürücü tam otomatik şanzımandan daha hızlı kavrama işlemini gerçekleştirebilir. Benim bildiğim en önemli sebep budur. Tabi otomatik ile manuel şanzıman arasındaki vites oranlarındaki farklılık da verimi etkileyebilir.

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben egea iyi demedim yanlış anlaşılmasın piyasadaki eşdeğeri yazdığım markaların pek farkı yok dedim. Kimi sıfır olsun ilk ben kullanıyım ister bütçesine göre kimi kalite olsun yaş önemli değil der. Kardeşim bir hafta önce 100 bin verdi 2012 2.0 tdı a6 aldı 130bin km de araba ederinin hakkını veriyormu veriyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

2016 alacağınız arabanın zaten 1 ile 2 yıl arası garantisi olacak. motor konusunda çok sıkıntı yaşamazsınız. alırken servise sorar ya da serviste ekspertiz yaptırırsınız. kaportaya da zaten  her yerde bakıyorlar. çok sorun yaşanmazsınız.  bir de mümkünse galeriye pek bulaşmayın yeterli.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Arkadaşlar bu foruma iyi ki üye olmuşum

Sırası gelmişken söyleyeyim bu forum gerçekten Türkiyenin en aktif forumlarından biri. Aracı ford olmayan üyesi de çok gördüğüm kadarıyla. Araba dışında bir konuda fikir almak istediğinizde de birçok forumdan daha aktif olduğunu görüyorum...

Burada Focus'un size önerilmesinin nedeni ford olduğu için değil karşısında egea olduğu içindir. Octavia deseydiniz farklı cevaplar alabilirdiniz

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.