Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Egea mı Focus Mu?

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

5 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. İkinci elde tek korkum bu işleri bilmemem, insanları ne yapacağı belli olmuyor üzülmek istemiyorum. Ekspertiz yaptırıyorsun ama ne kadar doğru ki? Bakalım ikinci el focus istiyorum aslında veya en kötü sıfır focus 1.6 benzin gibi duruyor.

Manuel olacak kesinlike otomatik işine girdik mi fiyat uçuyor, hem manuelin tadı başka..

Focus 1.6dizel Euro V manuel veya 1.6 benzin manuel arkadaşlar.. Teşekkürler Söylemek istediğiniz bir şey var mı acaba bu düşüncemle ilgili

Otomatik kullanana kadar benim görüşümde manuelin tadı başkaydı ancak kullandıktan sonra görüş değişiyor, yukarıda arkadaşların dediği gibi 14-15 powershift bakılabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

90.000 tl bütçe nasıl yetmiyor? 

--8 dakika sonra eklendi--

Sahibinden de dünya kadar var. Dizel otomatik titanium hemide. 

Ben manuel istiyorum, neden powershift öneriyorsunuz acaba? Lütfen sorumu yanlış anlamayın sadece bilmediğimden soruyorum neden powershift seçimini yapmalıyım acaba? Teşekkürler iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Ben manuel istiyorum, neden powershift öneriyorsunuz acaba? Lütfen sorumu yanlış anlamayın sadece bilmediğimden soruyorum neden powershift seçimini yapmalıyım acaba? Teşekkürler iyi forumlar

Powershift olunca 1.6 yerine 1.5 tdci motoru almış oluyorsunuz. 1.5 motor 1.6 ya göre daha esnek daha güçlü ve daha az yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

İki üstteki mesajınızda Powershift için bütçe yok demişsiniz. İlk mesajınızda ise 90 bin tl bütçem var demişsiniz. Arkadaşda demişki 90 bin tl ye powershift alınabilir. Bütçem yok değil de özellikle manuel istiyorum diyorsanız başka...

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Arkadaşlar hepinize selamlar, bir arabam olacak inşallah yakında bunun için araştırma peşindeyim.

Öncelikle kafamda benzinli vardı ama bu forum sayesinde beni aydınlattılar ve dizel motorların daha seri ve daha az yaktığını öğrendim sayenizde.

Şimdi gelelim kafamdaki karmaşaya

2016 Ford Focus 1.6 TDCi Titanium (Manuel)

2016 Fiat Egea 1.6 Multijet Lounge (Manuel)

İki araçta dizel 1.6 ve manuel arkadaşlar, ikiside full dolu lounge plus olabilir ekstra olarak.

90.000TL Bütçe, Focusu almam için ikinci el olacak araç, Egea ise sıfır olacak.

Burda bir karşılaştırma yaptım http://www.aracmetre.com/kiyasla/ford-focus-1-6-tdci-style-vs-fiat-egea-1-6-multijet-lounge/97/12421/

Egea motor olarak daha güçlü duruyor. Araç kalitesi olarak focus daha üstün. Fiyat farkı olarak egea çok daha uygun sıfır olarak karşılaştırdığımızda.

Yol tutuşu, malzeme kalitesi, görünüş, güvenlik vs. bakımından Focus daha iyi duruyor.

Şimdi bu 2 karşılaştırmış olduğum araç arasında siz hangisini tercih edersiniz?

İkinci el olarak focus almak daha mantıklı olur mu aynı fiyata?

1.6 2014 lpg li kullanıyorum kesinlikle kıyaslama bile yapmam egea ile Ford ve fiat komik bi eşleşme bence alabiliyorsanız titanyum alın sıfır diye sakın değmeyecek o paraya araba almayın unutmayın siz aldıktan sonra ikinci el bi araba olarak satacaksınız bir iki üç model yaşlı olsun ama kaliteli olsun.Ford focus ????

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uğur Bey, son iki ay boyunca sizin yaşadığınız durumları ben de yaşadım. Öyle ki bazı zamanlarda çıkmaza  bile girdim. 80 90 bin arası araç arıyordum. Kafamdaki modeller şöyleydi:

Mercedes C180 2010: Her ne kadar Lpg’li olması beni teresdüt ettirse de bir arkadaşımda hatasız 70 bin km’de vardı. Hem de en dolusu. Niyetlendim ama satmayınca vazgeçtim. Önceliğimdi. Hem sedan hem tipi güzel hem de Mercedes.

Sıfır full dolu dizel Egea: Gittm, baktım. Sıfır faizle 25 bin liraya geliyordu. Benim için sıfır olması avantajdı ama inanın kapıyı kapattığımda yandaki aynaların oynaması, kapının verdiği hafiflik hissi, kısaca aracın verdiği güvensizlik beni araçtan uzak tuttu. Üstelik dolusuna 100 bin tl gibi bir para verecektim.

Dolu Jetta dizel: Elimdeki paraya 2011 2012  Jettalar olduğu için yıl çok süşük dedim vazgeçtim.

Qasghai: Yine yılı düşük olacaktı ve altı yüksek olduğu için yol tutuşu iyi değil dediler, pek sıcak bakmadım.

Megane 4 full icon: 2 sene  kadar Megane 3 kullanmıştım. Teknoloji ve motor harika ama 130’lu hızlara ulaşınca araç güvensiz hissettiriyor. Tabii Megane 4 kullanmadım. Dolusu 90 bin üzeriydi. Vazgeçtim.

Leon: Dolusu 90 bin üzeriydi vazgeçtim.

Son olarak geçen hafta ilanlara bakayım dedim. Bir baktım Focus 1.6 Tdi Titanium. 87 bin yazıyor. Gittm baktım tertemiz. 2016 Mart çıkışlı, 2016 model. 28 binde. Hatchback, tam istediğim gibi. Satıcı da temiz biriydi. Pazarlıkla 84,5 oldu.  Kasko değeri 98 bin çıktı. 1,5 sene daha garantisi devam ediyor. :)  Şu an 5 gündür kullanıyorum. Yol tutuşu harika :) Arabaya oturduğunuzda size güven veriyor.

Özetle, 2016 model 1,6 Tdi Focuslar 85 90 arası. Garantisi devam ediyor. Kafanız rahat eder :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Ben manuel istiyorum, neden powershift öneriyorsunuz acaba?

Otomatik şanzımanın kullanımı daha kolay ve rahat.

Özellikle şehir içi dur-kalk trafikte sol bacağı gereksiz yere yormak istemeyenler tercih ediyorlar.

Yani biraz tembel işi.

Ayrıca Ford için bunu söylemek zor ama VW'nin DSG'leri çok hızlı ve verimli vites geçişlerine sahipler ve bu performansı da olumlu yönde etkiliyor. 

Hatırlarsanız ben de başlangıçta 1,5 dizel otomatik önermiştim. Bu modelde şanzıman motor uyumu ve kullanışlılık şimdiye kadarki tüm otomatik Focus modellerinden iyi. İlk kalkışta biraz fazla atak olması dışında...

Otomatiğin iki dezavantajı var: 1. Yakıt tüketimi daha yüksektir, 2. Arıza oran manüel şanzımana göre fazladır. 

Otomatik arayışı içerisinde değilseniz dert etmeyin. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Arkadaşlar hepinize selamlar, bir arabam olacak inşallah yakında bunun için araştırma peşindeyim.

Öncelikle kafamda benzinli vardı ama bu forum sayesinde beni aydınlattılar ve dizel motorların daha seri ve daha az yaktığını öğrendim sayenizde.

Şimdi gelelim kafamdaki karmaşaya

2016 Ford Focus 1.6 TDCi Titanium (Manuel)

2016 Fiat Egea 1.6 Multijet Lounge (Manuel)

İki araçta dizel 1.6 ve manuel arkadaşlar, ikiside full dolu lounge plus olabilir ekstra olarak.

90.000TL Bütçe, Focusu almam için ikinci el olacak araç, Egea ise sıfır olacak.

Burda bir karşılaştırma yaptım http://www.aracmetre.com/kiyasla/ford-focus-1-6-tdci-style-vs-fiat-egea-1-6-multijet-lounge/97/12421/

Egea motor olarak daha güçlü duruyor. Araç kalitesi olarak focus daha üstün. Fiyat farkı olarak egea çok daha uygun sıfır olarak karşılaştırdığımızda.

Yol tutuşu, malzeme kalitesi, görünüş, güvenlik vs. bakımından Focus daha iyi duruyor.

Şimdi bu 2 karşılaştırmış olduğum araç arasında siz hangisini tercih edersiniz?

İkinci el olarak focus almak daha mantıklı olur mu aynı fiyata?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.