Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Cihat A.

Focus Vs Peugeot 508?

Önerilen Mesajlar

Merhabalar keskin bir geçiş gibi soru olacak ama bu ara 2011’den başlayarak 2017 ye kadar 508 ler ilgimi çekmeye başladı. Farkındayım elma ile armutu kıyaslıyorum ama focus 1.6 tdci style 12 model aracım var satıp 508 e geçilir mi? Araç hakkında olumlu olumsuz görüş yaparmısınız? 

Mantığım şu 12 -14 arası jetta alacağıma ki çoğunda hız sabitleyici bile yok bunda ıvır zıvır bir ton özelliği var 75k bence güzel gibi düşünüyorum. Teşekkürler saygılarımla

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aktif olarak 2016 model makyajlı 508 kullanıyorum.Yol tutuş dışında her konuda focustan daha iyi bir araç.Zaten aynı sınıfta değiller focustan iyi yalıtıma ve konfora sahip olması çok normal.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Misafir

Herzaman söylemişimdir yine söylüyorum,

Bir focus'un yerini yeni bir focus alır. ( donanımlı bir mca titanium gider yada bütçe varsa mk4'ü bekleyin eli kulağında yakında piyasaya çıkar)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beklentiler önemli, Focus daha atik ve kullanışlı bir araç, daha az sorun çıkarma potansiyeli var.

508 ise daha donanımlı, konforlu, rahatına düşkün ve sakin kullanıma uygun. 

Beklentilerinize göre karar verin. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim acelem olduğunda yeterli hıza çıkar diye düşünüyorum. Konfor ve donanım kısmına gelirsek beni cezbeden kısım bu. Bluetooth hız sabitleyici olmazsa olmazlarım. Otomatik olmasıda ayrı bir keyif tabi. Araştırmalarıma göre otomatiki çok iyi değil diyorlar daha önce dsg yi uzun süre kullandım. Keza bmw ve audi otomatiği kullandım. İllaki bunlara göre iyi değildir ama tatmin edermi?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
01.12.2017 - 20:20 tarihinde, Cihat A. yazdı:

Araştırmalarıma göre otomatiki çok iyi değil diyorlar

Robotize manuel şanzıman var bunlarda. Manuel şanzıman kullanmaya aşinaysanız yani ne zaman ayağınızı gazdan kaldıracağınızı biliyorsanız, her olumsuz yorumdaki vuruntuları teklemeleri yaşamazsınız. olumsuz yorumların çoğu tork konvertörlü yada çift kavramalı ile kıyaslayanlardan kaynaklanmakta (DSG,Powershift,edc vs...)

ayrıca şahsi görüşüm Toyotanın MMT şansımanına 10 basar 😄 CVT şanzımanın hırlamasından iyidir.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: İsmail Vural
      Uzun zamandan beridir canımı sıkan bir eksik özellik olarak algıladığım aracımın içerisinden anahtar olmadiğında bagajı açamıyordum çunku icerisinde oyle bir dugme koymamışlar yapmayı düşünüyordum ve bugün yaptım çok kolay oldu hali hazırda sistem sadece iki kablo ve bir buton ihtiyacımız olan bagajdaki kablolara ek yapıp ön torpidoya kadar gizleyerek çekeceğiz. Öncelikle bagajımızı açıyoruz bagaj kapağından gelen kablolar sol alt tarafta desteli şekilde dir ayırtalım içinde sadece iki kablo 1. Sarı çizgili siyah kabli 2. Tamamen siyah dikkat edelim sadece siyah olan kabloyu bulalim ve her iki kabloyu ayırtıp cakmakla yakarak koparmadan soyalım ve 3 veya 4 mt lik o boyutlarda bir kablo bulalım ve ayırıp soyduğumuz kablolara ek yapalım ve test olarak soyduğumuz kablolar birbirine temas ettirelim bagaj açılıyor sa sorun yoktur devam edebiliriz, kablolarin baglantisini yapip elektrik bandiyla sardıysak gizleyerek döşemenin altından aracin sol tarafından ön tarafa doğru çekelim ve kablolarin ucuna herhangi bir buton bağlayalım ve nereye yerleştireceğiniz size kalmış Bu kadar Bagaj açma düğmeniz hayırlı olsun artık Sizinde bir bagaj açma düğmeniz var😎😎😎

• Yazan: Yakup Çağatay
      8 Mayıs'ta seri üretim başlamış oldu. 

Tamamı: https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-focus-mk4-seri-uretimi-basladi/

Video: 

Fabrikadan kare, buradan da arka camın tamamen inebildiğini görebiliyoruz beklendiği üzere.

• Yazan: Ahmet B.
      Merhaba arkadaşlar,2009 focus aracima hazır direksiyon kılıfı diktim.biraz uğraş isteyen bir uygulama ama sonucu güzel, begenmeyi unutmayın 🙂iyi seyirler

• Yazan: Yıldırım Başaran
      Uzun süredir aklımda olan ve sonunda vakit bulup yaptığım USB şarj bölümü ve sinyalli gündüz ledlerim...

--0 dakika sonra eklendi--

--3 dakika sonra eklendi-- Bagaj fitili için servis ve internetten bulduğum fiyatlardan sonra küçük bir sanayi araştırması ile aldığım orijinalden farksız fitil..

--7 dakika sonra eklendi-- Karanlıkta araç içine düşen şeyleri görebilmek için yaptığım aydınlatma :)

• Yazan: Emre Turgaylı
      Herkese Merhabalar, foruma yeni katıldım. Benim sorum Ford Focus 2.5'ta ESP üzerine. Mevcut aracımı satıp toplamda 45-50 bin tl arası bir bütçe ile 1.6 tdci dizel manuel hb bir Ford Focus almayı düşünüyorum. (2010-2011 model) Ancak bu araçlarda ESP çok nadir bulunuyormuş. Aracı sıfır alırken güvenlik paketi ile alıp bir iki ay beklemek gerektiğinden ilanlarda ESP'li Focus pek bulunmuyor. Bu araçlarda ESP'li bulmak çok zor mu gerçekten? Aynı şekilde Fiesta'larda da nadir olarak bulunuyor? Aracı görmeye gitmeden anlamanın bir yolu var mıdır?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.