Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1 Dakikada Anahtarsız Şekilde Arabaları Çalıyorlar

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yav basit bir şey de ben açıklamayı becerememişim, anahtarın yaydığı sinyaller kopyalanıyor, sıfırdan direkt olarak yaratmak çok zor diye biliyorum, gerçi o kadar zor olsa anahtarın yedeğini yaptırmak da zor olmalıydı belki de o da sürekliy bir kopyalama sağlayarak yapabiliyor olabilir.

Filmlerdeki gibi garajın dış duvarındaki dolaba neyim koyarsanız anahtarı, ki koymasanız bile bir kaç metresi var, eğer bir kaç tane alıcı sensör yok ise arabada, onu da kopyayalıp aktarınca açılıyor.

Anahtarsız giriş olmayanlarda da ilk kez bastığınızda onu engelleyerek kopyalayıp, o aldığı sinyali bir kereliğine kullananbilenler varmış mesela, o da pek ilginç geldi bana. Teknotakip lazım :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

Anahtarsız giriş olmayanlarda da ilk kez bastığınızda onu engelleyerek kopyalayıp, o aldığı sinyali bir kereliğine kullananbilenler varmış mesela, o da pek ilginç geldi bana. Teknotakip lazım :D 

Geri kalanı ben de diyorum zaten de, anahtarsız giriş olmayanda kilit açma tuşuna basıldığı andaki sinyal lazım sonuçta değil mi? 

Aslında bu işin teoride şundan bir farkı yok. Yanınızda anahtarsız girişli arabası olan arkadaşınız var. Anahtar onun cebinde. Kilidi siz açıp, şöför koltuğuna oturup basıp gidebiliyorsunuz...

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Semih O. yazdı:

Aslında bu işin teoride şundan bir farkı yok. Yanınızda anahtarsız girişli arabası olan arkadaşınız var. Anahtar onun cebinde. Kilidi siz açıp, şöför koltuğuna oturup basıp gidebiliyorsunuz...

Aynen öyle, arkadaşınızın kafasında kadın çorabı, elinde anahtar sinyallerini kopyalan bir zımbırtı ve anahtarınızla arasında bir duvar olduğu senaryo bu :kıhkıh:

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kapı kolu 1 mt mesafede çalışıyor, yanımdaki kapıyı açıp içeri girer ancak çalıştıramaz. (Elinde hırsızların ki gibi bir cihaz yoksa ?)

--1 dakika sonra eklendi--

Ben başka bir cihazla aracın kapısının açılıp çalıştırıldığını da gördüm.(keyless entry olmayan araç)

--2 dakika sonra eklendi--

O yüzden hiç kasmaya gerenk yok, hırsız kafaya koymuşsa alır gider...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Benim kapı kolu 1 mt mesafede çalışıyor, yanımdaki kapıyı açıp içeri girer ancak çalıştıramaz. (Elinde hırsızların ki gibi bir cihaz yoksa ?)

Aynen hocam hakli..

Kapiyi açiyor benimki de ama anahtar  içinde degilken çalişmiyor.. ve anahtar içerdeyken dişardan kapiyida kitlemiyor.

Benimkini de hocam halletti zati :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Semih O. yazdı:

Ayrıca Ford'un anahtarsız giriş olmayan arabalara anahtarsız giriş özellikli anahtar vermesi bonkörlüğüne yeni aymış bulunuyorum. Şoku üzerimden atınca geri geleceğim.

anahtarsız çalıştırma var çünkü :) 

bence anahtar sürekli sinyal yollamıyor, ama dinliyor. araba sürekli sinyal yolluyor ordamısın ordamısın diye anahtar burdayım abi derse, kolada dokunuluyorsa açıyor kapıları. (kola dokununca ordamısın diyo da olabilir tabi ama corolla yaklaşınca ışıkları yakıyor en azından onda sürekli diyor bence). Yoksa kumandaya pil dayanmaz.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bence anahtar sürekli sinyal yollamıyor, ama dinliyor. araba sürekli sinyal yolluyor ordamısın ordamısın diye anahtar burdayım abi derse, kolada dokunuluyorsa açıyor kapıları.

Bu daha mantıklı tabi :blush:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anahtarsız çalıştırma var çünkü [emoji4] 

bence anahtar sürekli sinyal yollamıyor, ama dinliyor. araba sürekli sinyal yolluyor ordamısın ordamısın diye anahtar burdayım abi derse, kolada dokunuluyorsa açıyor kapıları. (kola dokununca ordamısın diyo da olabilir tabi ama corolla yaklaşınca ışıkları yakıyor en azından onda sürekli diyor bence). Yoksa kumandaya pil dayanmaz.

nerdesin abi burdayım abi :)
çok iyi anlatım [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mühendis ya da teknik olarak yetkin değilim. Benim gibi bir layman için anlatın. 

Ben doğru mu anladım. Adamların elinde sinyal güçlendirici /kopyalayıcı var.Eve yaklaşıyorlar.  Anahtar evin bir yerlerinde ellerindeki cihazla 10-20 m mesafeden anahtar sinyalini bulup güçlendiriyor/kopyalıyor ve kapıyı açıp çalıştırıp gidiyorlar doğru mu anlamışım. Anahtar sinyal frekansları sabit mi ki hemen buluyorlar . 

Adamların ellerindeki cihaz kaç para ? :D:D Arabamda anahtarsız giriş ve çalıştırma yok diye benle çok dalga geçen bir arkadaş var. Bir alıp gitsem arabasını :)

--1 dakika sonra eklendi--

Ya da arabanın sinyalini güçlendirip anahtara mı ulaştırıyorlar ? 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Semih O. yazdı:

Anahtar sürekli radyo frekansı yayıyor o halde ama karşıda alıcı olmayınca aç komutu gitmiyor. O zaman düğmeye basmak şart?

tetik elini uzatmak burası önemli işte şimdi taktığımız kapıkollarının anten alıcı özelliği çok kısıtlı benim 4 kapıdan aktif olmasına rağmen bagajın orada durayım hiç bir kapı açılmıyor :) sinyali kopyalamaları için kapalı garaja girmeliler ev üst katta  garajın tam tersi istikametinde felan filan 

atalar hırsıza kilit dayanmaz demişler ne yaparsan yap ne önlem alırsan al kafaya koyup  çalacak adam çalar :) kısaca önlemleriniz alın takdir allahtan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, H. Cenk yazdı:

Anahtar evin bir yerlerinde ellerindeki cihazla 10-20 m mesafeden anahtar sinyalini bulup güçlendiriyor/kopyalıyor ve kapıyı açıp çalıştırıp gidiyorlar doğru mu anlamışım.

Evet abi kabaca durum bu gözüküyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi düşünürsek, iki aşamalı bir kilit var. İlk aşama kapılardaki kilite müdahale eder. İkinci aşama ise immobilizer kilidi. ELemanın ikisi için de çözücüsü olması gerekli. Her ikisi de anahtardan yayılan zayıf sinyalden geliyor. Anahtarın düğmesine basmadığınız sürece, kapı kilit sinyalinin mesafesi 1 metre civarı. Güçlendirici ile 5 metre olsun. Yani benim gibi 8.katta oturuyorsanız, hırsız anahtara zor ulaşır diye düşünüyorum. Zati mercedes değil araba, ben de bu açıdan rahatım yani :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.