Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2018 Mercedes A Sınıfı (Sedan Dahil)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Özellikle ses düzeyi ve süspansiyon konforunu geliştirdiklerini iddia etmekteler. 

Piyasaya girişini "Edition One" diye bir modelle yapacaklarmış, mat gri, 19" AMG jantlar dikkat çekiyor, bir de süs çizgileri var.

image.png

image.png

Tabii hafızalara kazınacak olan illa ki yeni kokpit yapısı. 

image.png

image.png

image.png

image.png

Artık düşük donanım düzeyinde dahi dijital göstergeler yer alacak. Orta konsolda yer alan "touch-pad" yanında direksiyonda da dokunmaya duyarlı yüzeyler olacakmış. 

Motorlarda da yenilik var:

M282 1,33 L 163 PS 250 Nm benzinli, silindir kapama teknolojisi ve benzinli partikül filtresi (OPF) var

M260 2,0 L 224 PS 350 Nm benzinli ve OPF'li

OM608 1,5 L 116 PS dizel, SCR Kat teknolojisi ile bu da düşük emisyonları yakalıyor.

Hepsinde 7 ileri çift kavramalı şanzıman mevcut.

Hayırlı olsun bakalım.

Galiba @Bekir B. yüreği pırpır etti bir an...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Focus'u almadan önce BMW 1 ve Mercedes A serisine de bakmıştım. 1 serisi konfor, yalıtım ve kalite hissi olarak 3 serisine yakın bir arabaydı ama genel hatlarıyla çirkin bulduğumuz için almamıştık. A serisi ise dıştan çok  çekici gelmişti bize ama o da oldukça konforsuzdu. Yalıtımı çok fenaydı. Ayrıca kaymak asfalt bir yolda denememize rağmen oldukça sert bulmuştuk. Eğer gerçekten yalıtımı ve konforu arttırdılarsa A serisi şimdi süper olmuştur. Üstelik dizeli bir kenara bırakırsak benzinli seçenekler bir hayli kuvvetli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Mercedes A Sınıfı olarak değiştirdi

Tüm selefleri gibi, yeni A Sınıfı McPherson ön süspansiyona sahip. A 250 ve tüm 4MATIC (Dört çeker) modelleri gibi daha güçlü modeller gelişmiş dört noktadan bağlantılı arka süspansiyona sahiptir, şu bağımsız olarak dile getirilen.

Giriş seviyesi A 200 ve A 180 d modellerinde torsiyon çubuğu arka süspansiyon bulunuyor.

Yeni 7 ileri şanzıman GETRAG tarafından üretiliyor nam-ı diğer 7 kademeli yeni PowerShift :) 

Ben de ancak tamamlayabildim yazımı: https://anasayfa.focusclubtr.com/yeni-2018-mercedes-a-serisi-tanitildi/

Yeni 2018 Mercedes A Serisi_2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıldız görüntüde çok iyi iş çıkarıyor birde şu otm şanzıman konusunda nerdeyse  dsg ile ayni çizgide, c serisi test sürüşü yaptığım  geliştirdikleri 9 ileri otomatik bile sürüş mod seçiminde zf ile aralarında fark çok, neyse genelde yine al benili 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
1 saat önce, Erhan Er. yazdı:

Fordun bir an önce hayalet gösterge işine girmesi lazım. Edge’de kullandığı gibi uyduruk bir gösterge yada renonun yaptığı gibi değil vw grubun ve mercedesin yaptığı gibi kalite bir gösterge olmalı.

Ford'un zaten dijital ekranı var. Bu devreye girecektir mutlaka :) 

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni 2018 Mercedes A Sınıfı (Sedan Dahil) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.