Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.5 Tdci Pws Bir Depo İle Kaç Km Gidiyor?

Mustafa Ba.

Önerilen Mesajlar

Arkadaslar merhaba forumda yeniyim aslinda 3 yil focus 3 benzinli kullandim suanki arabam octavia 2016 style. Focus dizel otomatik almak istiyorum suan arabam karmada 5,7 lt/100 km ortalamasinda yakit tuketimi. Bunu kendim hesapladim yb degil. Bir depoda ise uzun yolda max 650 km yapiyo acikcasi cok az buluyorum. Benim merak ettigim ankara istanbul otobanda 140 150 civarinda hiz ile ne kadar yakit ortalamasi yaparim. Birde full depo ile kac km gider focus ile. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mustafa Baskoylu yazdı:

Arkadaslar merhaba forumda yeniyim aslinda 3 yil focus 3 benzinli kullandim suanki arabam octavia 2016 style. Focus dizel otomatik almak istiyorum suan arabam karmada 5,7 lt/100 km ortalamasinda yakit tuketimi. Bunu kendim hesapladim yb degil. Bir depoda ise uzun yolda max 650 km yapiyo acikcasi cok az buluyorum. Benim merak ettigim ankara istanbul otobanda 140 150 civarinda hiz ile ne kadar yakit ortalamasi yaparim. Birde full depo ile kac km gider focus ile. 

Benim uzun dönem ortalamam 5.87. Kışları 6.2-6.3 lere çıkıyor. Yazın 5.5lara iniyor. Bu da Tüm tuketimlerim. 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/799864.html

Ben 750 km rahat yapiyorum bir depo ile ışık yanmamış veya yeni yanmış oluyor. 

Bir kez alanyada gittim. 800 km falan yaptım. Ceyrege yakın mazot kalmıştı. Ancak İstanbul Ankara arası 130-140 ortalama hiç denemedim. 

Naçizane octavia ile aynı veya +/- %5 olur tüketim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Benim uzun dönem ortalamam 5.87. Kışları 6.2-6.3 lere çıkıyor. Yazın 5.5lara iniyor. Bu da Tüm tuketimlerim. 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/799864.html

Ben 750 km rahat yapiyorum bir depo ile ışık yanmamış veya yeni yanmış oluyor. 

Bir kez alanyada gittim. 800 km falan yaptım. Ceyrege yakın mazot kalmıştı. Ancak İstanbul Ankara arası 130-140 ortalama hiç denemedim. 

Naçizane octavia ile aynı veya +/- %5 olur tüketim.

Sizin kullanim karakteriniz nasil. Ve hangi sehirdesiniz. Octavia sehir icinde cok hantal kaliyo. Focus istememin bir nedeni de o aslinda. Sehir icinde dur kalkta yol bilgisayari 9 lt falan gosteriyo 15 km lik bir yolculukta focus nasil bu sartlarda atik oldugunu biliyorum bir kez kullandim test surusunde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Mustafa Baskoylu yazdı:

Sizin kullanim karakteriniz nasil. Ve hangi sehirdesiniz. Octavia sehir icinde cok hantal kaliyo. Focus istememin bir nedeni de o aslinda. Sehir icinde dur kalkta yol bilgisayari 9 lt falan gosteriyo 15 km lik bir yolculukta focus nasil bu sartlarda atik oldugunu biliyorum bir kez kullandim test surusunde

Istanbul Anadolu yakası, Maltepe nin en tepesi..Bir de her gün dağa tirmanıyorum . Kesinlikle hantal hissettirmiyor focus. Bizde her gün kullanımı pasif olarak gösteren yol bilgisayarı  yok. Dur şu yolda ne yakacak diye de hiç özellikle takip etmiyorum. Octaviaya göre cok ekonomik veya berbat olacağını sanmıyorum. 

Kullanımım sakin-orta..

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazın öyle aman aman kasmadan 110-120 km/h aralığında, kimi zaman biraz daha hızlı bir kullanımla Tarsus'tan Ege'ye 1000 km yol yaptım. Çeyrek depo mazot vardı hala depoda. Biraz dikkatli kullanımla uzun yolda 1250 km görülebilir bir depoyla. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun yol tecrübem, tek depo 1150 km

Jant 16inç lastik 205 55 r16 cp2

Klima açık

Yolun 900 kmsi 115-120 km hızlarda

Yolun 300 kmsi 90-100 km hızlarda

Muhtelif yerlerde çok dik olmasada rampa yukarı çıkılmıştır.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Klima açık

Çekici üstünde mi gittin [emoji4]

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Klima açık

Akşam benim aracı kenara çekip uzun bir konuşma yapacağım. "Bak milletin arabaları nasıl akıllı hemen bitmesin diye koklayarak içiyor, sen sanki kırk yılda bir alıyormuşuz bir daha vermeyecekmişiz almayacakmışız gibi içiyorsun"  diye gaz vereyim bakalım birşey değişecek mi :)

• Beğen 3
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan Karakoca yazdı:

Gördüm tek depo 1350 km 211tl mazot almıştım :) 1.6 tdci 115 hp likle artırıyorum:D sabretmek şart klima açık yetişkin 2 kişi valizler stage 3 uygulamalar mevcut bakım yeni yapılmış 18 jant :)

IMG_1352.JPG

Kaçlık dorse çektin ? :D:D:D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.5 Tdci Pws Bir Depo İle Kaç Km Gidiyor? olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.