Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 Mekanik Olarak Önü Açıkmı?

Berat türkk

Önerilen Mesajlar

Merhaba kardeşim Bektaş Talay diye bir kardeşimiz 184 hp elde etti. Fakat araç Focus mk 2 kasa idi . Senin alacağın aracın motoru biraz daha farklı olacak sonuçta euro 5 motor var. Yaklaşık olarak aynı hp  leri yakalarsın diye tahmin ediyorum. Sorun çıkmasına gelince mutlaka çıkacaktır. Sonuçta belli bir gücün üstünde motoru zorlayacaksın . Benim tavsiyem önce standart olarak kullan yetmez ise soft bir chiptuning uygulması yap oda yetmez ise hard bir yazılım yapman. Bunlar harcayacağın zaman ve paraya göre daha makul iyileştirmeler. Chiptuning yapınca motorun sağlıklı kalacak diye bir düşüncen olmasın illaki  motor ömründen çalacaksın bunuda unutma. Benim aracımda soft bir yazılım mevcut en çok dikkat ettiğim nokta bakımlarını aksatmadan ve zamanından önce yaptırmak yani 15 000 km  yerine her  10000 km de bakıma sokuyorum. 6 yıldır çok şükür hiç bir problem çıkarmadı. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 tdci 115lik focus 3de 

hybrd turbo 

big cooler 

egr off 

down pipe 

şnorkel uygulaması 

k&N hava filtresi 

stage 3 yazılımla 185hp 350 tork elde etmiştik 

şu an 1.6 tdci 3.5 kasa için çalışmalarımız devam ediyor.2.0 tdci turboyu yapısı gereği takamıyorsun wasgate yukarda kaldığı için kaput kapanmıyor :) yakında sonuçlanır mekanik bitmek üzere enjektörleri büyütmeye  gerek kalmaz ise :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.