Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Viraj Aydınlatmayı Kapatma?

Ahmet Can Hati

Soru

Focus 3 Tit x aracımın viraj aydınlatma özelliğini kapatmak istiyorum. Bunun için bir ayar düğmesi falan bulunmuyor ne yazık ki. Var mı bunun çaresini bilen? Sadece sisler yansa sıkıntı yokta, dönüş esnasında hem sisler hem park lambaları yanıyor. Görüntü kirliliği ve açıkcası adaptif farların güzelliğini gölgeliyor :wacko::P 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
50 dakika önce, Ahmet Can Hati yazdı:

Focus 3 Tit x aracımın viraj aydınlatma özelliğini kapatmak istiyorum. Bunun için bir ayar düğmesi falan bulunmuyor ne yazık ki. Var mı bunun çaresini bilen? Sadece sisler yansa sıkıntı yokta, dönüş esnasında hem sisler hem park lambaları yanıyor. Görüntü kirliliği ve açıkcası adaptif farların güzelliğini gölgeliyor :wacko::P 

normalde dönüş sırasında sadece dönüş farları yanması lazım ayrıca bu özellik görüntü kirletmiyor dönüşlerde güzel bir görüş sağlıyor standart x paket farı bu şekilde sizin araç bu şekilde mi?Sadece dönüş farı yanıyor o da görsel açıdan sıkıntı yaratmıyor

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

normalde dönüş sırasında sadece dönüş farları yanması lazım ayrıca bu özellik görüntü kirletmiyor dönüşlerde güzel bir görüş sağlıyor standart x paket farı be şekilde sizin araç bu şekilde mi?Sadece dönüş farı yanıyor o da görsel açıdan sıkıntı yaratmıyor

Sis farı + Park lambası yanıyor dönüş sırasında 

IMG_0846.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Ahmet Can Hati yazdı:

Acaba ben mi yanlış gördüm :blink:

fordun Bi-xenon farlarında viraj aydınlatması için sis farı değil, farın içinde virajı daha geniş açı ile aydınlatması için ilave ampul bulunur. (sadece bu iş için)

Bunuda yol bilgisayarından vs. iptal edemezsiniz. Anca arkadan ampulün fişini sökerek pasif hale getirebilirsiniz.

Ozamanda ampül arızası verirmi bilemem denemek lazım.

İlave olarak, Üretici bu farlara opsiyon listesinde 6bin tl istiyor. İnsanlar, Opsiyon olarak ilave para verip bahsi geçen far'a sahip olmaya çalışıyor siz iptal edelim diyorsunuz :) Hiç bir kuvvet bana viraj ampulünü iptal ettiremez :D 

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, Ahmet Can Hati yazdı:

Sis farı + Park lambası yanıyor dönüş sırasında 

IMG_0846.JPG

sis farı ve park yanmaz dönüşte sadece dönüş farı yanar standartı bu şekilde eğer oynama yapılmadıysa araçta   siz emin misiniz dönüşte sis ve park yandığına ? dönüşlerde sadece dönüş farı yanıyor ve bi vw yada bmw deki gibi sis farını yakarek değilde dönüş farını yakarak daha güzel aydınlatıyor dönüşlerde .Hemde tek lamba yanmıyormuş gibi bir çirkin görüntü çıkmıyor ortaya Focusun dönüş farı gayet güzel vw lerinki gibi sisleri yakıp çirkin görüntü sağlamaz

--1 dakika sonra eklendi--
11 dakika önce, Ahmet Can Hati yazdı:

Acaba ben mi yanlış gördüm :blink:

araç park halinde iken çalıştırın  direksiyonu bi tur sağ veya sola çevirip inip bakın araçta hangi farın yandığını görürsünüz

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

sis farı ve park yanmaz dönüşte sadece dönüş farı yanar standartı bu şekilde eğer oynama yapılmadıysa araçta   siz emin misiniz dönüşte sis ve park yandığına ? dönüşlerde sadece dönüş farı yanıyor ve bi vw yada bmw deki gibi sis farını yakarek değilde dönüş farını yakarak daha güzel aydınlatıyor dönüşlerde .Hemde tek lamba yanmıyormuş gibi bir çirkin görüntü çıkmıyor ortaya Focusun dönüş farı gayet güzel vw lerinki gibi sisleri yakıp çirkin görüntü sağlamaz

araç park halinde iken çalıştırın  direksiyonu bi tur sağ veya sola çevirip inip bakın araçta hangi farın yandığını görürsünüz

Aydınlatma konusunda çok başarılı şikayetim yok, sanırım ben çok aydınlattığı için sislerin yandığını düşündüm. Sabah ilk iş ona bakacağım. Teşekkürler :) 

29 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

fordun Bi-xenon farlarında viraj aydınlatması için sis farı değil, farın içinde virajı daha geniş açı ile aydınlatması için ilave ampul bulunur. (sadece bu iş için)

Bunuda yol bilgisayarından vs. iptal edemezsiniz. Anca arkadan ampulün fişini sökerek pasif hale getirebilirsiniz.

Ozamanda ampül arızası verirmi bilemem denemek lazım.

İlave olarak, Üretici bu farlara opsiyon listesinde 6bin tl istiyor. İnsanlar, Opsiyon olarak ilave para verip bahsi geçen far'a sahip olmaya çalışıyor siz iptal edelim diyorsunuz :) Hiç bir kuvvet bana viraj ampulünü iptal ettiremez :D 

Doğrudur abi :D Ampul soketini deneyeyim ben bir. Fiestamda sökmüştüm onda arıza ışığı yakmıyordu. Bunda yanar gibi duruyor, fiestaya göre çok daha akıllı :D 

Ahmet Can Hati tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kuga da sağa sola dönüyor. C-max dönmüyordu mesela, sadece aşağı yukarı hareket ediyordu. Bu arada c-max'da dönüş farı sabitti. Direksiyonu çevirince şak diye yanardı. Kuga da bu his yok. Farın kendisi dönüyor. İlave bir ampul var dönüş için ama, o sanki sadece ileriyi (dönen fardan kalan boşluğu) aydınlatıyor diye tahmin ediyorum :) 

Özetle, focus farı, kuga gibi olabilir mi?

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Kuga da sağa sola dönüyor. C-max dönmüyordu mesela, sadece aşağı yukarı hareket ediyordu. Bu arada c-max'da dönüş farı sabitti. Direksiyonu çevirince şak diye yanardı. Kuga da bu his yok. Farın kendisi dönüyor. İlave bir ampul var dönüş için ama, o sanki sadece ileriyi (dönen fardan kalan boşluğu) aydınlatıyor diye tahmin ediyorum :) 

Özetle, focus farı, kuga gibi olabilir mi?

İlk calistirmada once yukari asagi sonra sol sag mi yapiyor? Direksiyona duyarli far olmasi gerekmez mi bunu yapmasi icin? Mca da zaten bixenon afl paketi ile geliyordu ama kugada bunu kaldirdilar diye biliyorum...

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.