Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Viraj Aydınlatmayı Kapatma?

Ahmet Can Hati

Soru

Focus 3 Tit x aracımın viraj aydınlatma özelliğini kapatmak istiyorum. Bunun için bir ayar düğmesi falan bulunmuyor ne yazık ki. Var mı bunun çaresini bilen? Sadece sisler yansa sıkıntı yokta, dönüş esnasında hem sisler hem park lambaları yanıyor. Görüntü kirliliği ve açıkcası adaptif farların güzelliğini gölgeliyor :wacko::P 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
38 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

İlk calistirmada once yukari asagi sonra sol sag mi yapiyor? Direksiyona duyarli far olmasi gerekmez mi bunu yapmasi icin? Mca da zaten bixenon afl paketi ile geliyordu ama kugada bunu kaldirdilar diye biliyorum...

Evet, her iki şekilde hareket ediyor. Katalogda dynamic bending + static corner light olarak geçiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Static corner light ok de, dynamic bending nedir? viraja/direksiyon hareketine duyarlı far anlamına gelmiyor mu? 

Evet. Kuga da mix yapmışlar. Hepsi var.

kuga.jpg

dynamic.jpg

Murat Kav. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

mca focusta bixenon  far sistemi gayet güzel çalışıyor aşşağı yukarı sağa sola otomatik uzun kısa şeklinde :)aydınlatma gayet başarılı tek eksisi sellektör hızı yavaş oda ds8 ampul ve ds 8 balast takılınca bayağı canlı oluyor yurt dışında biri yapmış m-16 gibi kesintisiz çok hızlı sellektör atıyor :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Aşkın K. yazdı:

MCA larda 2015 1.5 titanyum standart pakette, dönüşlerde döndüğümüz taraftaki sis farını otomatik açma var mı? Varsa çirkinde olsa bu bile yeter bana :)

çirkin mirkin, ne saçma şeyler ya! .(aşkın abi sana demedim sakın yanlış anlama, yukarıda yazılanlar için söylüyorum)

adam viraj aydınlatma koyuyor, bazı modellerde sis ile sağlıyor bazı modellerde far içine açılı bir ampul koyarak. Bu nasıl çirkin durabilir ki? Amaç ne arkadaşım? Virajın içini yada sol sağ A direklerinin arkasını görmek değil mi?

Alla alla...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tit x te virajlarda normal farlarımız yanarken yardımcı olması için de viraj aydınlatma ışığı yanıyor. Sis farı yanmıyor. Normal far da sönmüyor. 

Ve bence çok da yararlı bir donanım. Neden kapatmak istediğini anlayabilmiş değilim. Görsel açıdansa evet simetrik durmuyor, bir farda fazladan bir ışık yanıyor ama güvenlik için önemli ve yararlı bir donanım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.