Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Sayın forumdaşlar,

İlk şehirlerarası yolculuğumda aşağıda ayrıntısı yer alan tüketim değerlerine ulaştım.

Sonucunda aracımdan bile tebrik aldım (açıklama fotoğraflı belgeli olarak aşağıda). :)

Araç: Focus III HB 1.6Ti-VCT Titanium PowerShift Otm. (KM:1700km-->2400km)

Toplam Mesafe: 635km

Güzergah: Ankara --> Giresun

Ortalama Sürat: 93km/h

Genel Kullanım Karakteri: Hız sabitleyici kullanılarak 100km/h hızda sakin sürüş.

Ortalama Tüketim: 5.7lt/100km

Hava Sıcaklığı: -6C ile 15C arasında değişken

Satıh Şartları: Kuru

Lastikler: Lassa Snoways Era 205/55/16

Şimdiye kadar en çok hoşuma giden müzik sisteminin ses tanıma modunda anlamayıp "Efendim?" demesiydi...

Ancak bu sefer aldığım yorum bambaşka idi...

post-395-0-95588500-1329247947.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dikkatli kullanımın da payı büyük tabi bu rakamlarda ama yine de başarılı buluyorum.

Eski arabamla (2006 F2 HB 1.6i), aynı güzergahı benzer koşullarla çok kez gittim geldim. 7.0lt/100km'nin altında bir tüketime rastlamamıştım.

Şanzıman oranları, özellikle uzun yol için tabiki 6. vitesin varlığı da çok önemli diye düşünüyorum. Focus 2, 5.Vites 100km/h hızda 3000devir/dk civarında olurken şimdi 6.vites 100km/h hızda 2500devir/dk çeviriyor. Tüketime önemli katkısı var tabiki bunun da. Emisyon, tüketim vs. falan için de oldukça çaba gösterilmiş tabi Ti-VCT üniteye...

Ayrıca yeni modelin aerodinamik sürtünme katsayısının da F2'den iyi olduğunu unutmamak lazım.

onderpeker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elde edilmesi hiç de kolay olamayan kutlanmayı hak eden bir tüketim değeri, fabrika ortalama değerinin altında (6.09), ancak şehirdışı değerinin biraz üstünde (4.8), ama ona ulaşmak da pratik olarak imkansız.

üstelik 100 km/h civarında gitmenize rağmen 93 gibi bir ort. hız yakalamışsınız, bu da trafik azlığına işaret ediyor.

Kış lastiği olması dezavantaj, ancak 205 olması bunu telafi etmiş görünüyor.

İyi ve bilinçli bir sürücünün araçtaki ekonomi potansiyelini kullanabileceğinin en gerçek ve somut kanıtı.

Başlık açılması iyi olmuş, referans olarak durur.

Darısı başıma diyeceğim ama açıkcası ben bu kadar sakin ve sabırlı gidebileceğimi hiç düşünmüyorum. E turboda da basınca haliyle tüketim yükseliyor.

Tekrar tebrikler, devamını dileriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk abi , LPG'li araba satılır mı ? Firmalar bu ise bosuna daldı.. İyi ki satmıyorlar bizde...

Benzinli motor benzine uygundur istedikleri kadar %99.9 uyumlu olsun :D

Yeni motorlar ile arabalar da bomba taşımaya son.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de buna Prins VSi-II sistemi atsanız daha da ekonomik olur. Dizelden ucuz dizelden az yakan otomatik bir araba olur.

Almanya İtalyada LPGli araç satan FORD bizde niye satmıyor anlamıyorum..

Eski aracımda Teleflex GFI kullanmıştım ve çok memnun kaldım. Bir süre böyle kullanmaya devam edeceğim. Sonrasına bakacağım seçenekleri değerlendireceğim yine de...

Ancak şu var tüketim bu seviyeden biraz daha aşağı düşerse LPG düşüncemi kafamdan atabilirim. örnek olarak verdiğim güzergahta eski aracımla 110TL'ye seyahat ederken şimdi de yaklaşık 155TL tükettim. İnanılmaz bir fark değil bence o yüzden LPG montajı ile aracımı kurcalatmaya da gerek olmayabilir.

onderpeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.