Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Sedan Almak Istiyorum (Hiç Bilgim Yok)

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

6 saat önce, Ugur K. yazdı:

Pisttemi test ediyorum özel sahaları vardır herhalde değil mi arkadaşlar test için?

hayır tabi ki, trafiğe çıkıp bayiinin belirlediği rotada (genelde 5 km filan) bir tur atıp dönüyorsunuz. genelde bu rotadan çıkartmazlar. 

Bayiilerde ikinci el satışta olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

hayır tabi ki, trafiğe çıkıp bayiinin belirlediği rotada (genelde 5 km filan) bir tur atıp dönüyorsunuz. genelde bu rotadan çıkartmazlar. 

Bayiilerde ikinci el satışta olur.

Teşekkür ederim, ikinci el satışta istediğim model ve donanım mümkünmü acaba? Yoksa elinde hangisi varsa mı getiriyorlar mı acaba başka yerden vs. birde bayiiler galeriden almadan daha güvenli oluyor sonuçta otokoç. Çok soru soruyorum kusura bakmayın acemilikten hep

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ugur K. yazdı:

Teşekkür ederim, ikinci el satışta istediğim model ve donanım mümkünmü acaba? Yoksa elinde hangisi varsa mı getiriyorlar mı acaba başka yerden vs. birde bayiiler galeriden almadan daha güvenli oluyor sonuçta otokoç. Çok soru soruyorum kusura bakmayın acemilikten hep

hocam acemiliği ve bilgisizliği anlıyorum ancak biraz mantık... bu nasıl mümkün olabilir? tabi ki ellerinde ne varsa onu alabilirsiniz. sizin için gidip araç bulma gibi bir hizmetleri yok. daha güvenilir kısmı size kalmış, ben kimseye güvenmem.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

hocam acemiliği ve bilgisizliği anlıyorum ancak biraz mantık... bu nasıl mümkün olabilir? tabi ki ellerinde ne varsa onu alabilirsiniz. sizin için gidip araç bulma gibi bir hizmetleri yok. daha güvenilir kısmı size kalmış, ben kimseye güvenmem.

Teşekkür ederim hocam kafam o kadar karışık ki anlatamam.. Aracı alırken ne varsa baktıracağım servis raporu, ekspertiz vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hala 1.5 dizel powersihft (otamatik) de ısrarcıyım. Benzinli alacaksanız bence asıl tartışma  Focus'mu başka marka mı olmalı. Zira o kulvarda sınıfında daha başarılı markalar var. Mesela ben benzinli bir "sedan" alacak olsaydım Octavia 1.4 TSI liftback düşünürdüm öncelikle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Ugur K. yazdı:

Hocam kusura bakmayin ama bu kadar ince ince dusunmek buyuk dert bilgim yok demissiniz ama mantikli bari dusunun. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu araç nasıl arkadaşlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-dizel-otomatik-509104208/detay

Kaput ucu ezildiği için değiştirilmiş sadece, araç sıkıntısız istediğiniz yere gönsterin diyor, güzel bir ekspertiz sonucu alınabilir mi bu fiyata?

--3 dakika sonra eklendi--

Burdan sordum ama yeni konu mu açmalıyım ilanları sizlere sormak için acaba daha mı iyi olur öyle 7 sayfa oldu bu konu çünkü

Ugur K. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ugur K. yazdı:

Bu araç nasıl arkadaşlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-dizel-otomatik-509104208/detay

Kaput ucu ezildiği için değiştirilmiş sadece, araç sıkıntısız istediğiniz yere gönsterin diyor, güzel bir ekspertiz sonucu alınabilir mi bu fiyata?

--3 dakika sonra eklendi--

Burdan sordum ama yeni konu mu açmalıyım ilanları sizlere sormak için acaba daha mı iyi olur öyle 7 sayfa oldu bu konu çünkü

Yoo yooo karar verene kadar herşeyi buradan paylaşın. Bir arabayı alırsanız ona yeni konu açın. 

Buu araba 2016 ve 50000 km de. Bence yüksek km.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

Yoo yooo karar verene kadar herşeyi buradan paylaşın. Bir arabayı alırsanız ona yeni konu açın. 

Buu araba 2016 ve 50000 km de. Bence yüksek km.

Teşekkürler hocam, 2016 araç için max km kaç olmalıdır sizce. Çünkü genelde 40bin civarı km hepsinin. Kaç km aralığına bakmalıyım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Ugur K. yazdı:

Kaç km aralığına bakmalıyım

Bu soruya cevap vermek çok kolay değil.

Nedeni yapılan yolun niteliği ile ilgili, kısa mesafede, şehir içi trafiğinde, bol dur kalkla kullanılmış bir araba ile yapılan 20.000 km, sadece uzun yolda yapılmış 50.000 km'den daha fazla zarar verebilir yürüten aksama.

Mesleki amaçlı kullanılmıyor ise ülkemizde ortalama yıllık mesafe 15-20.000 km dolaylarındadır.

Bir yılda 50.000 km yapan araç genelde satış temsilcisi vb. uzun yolda meslek amaçlı kullanımı düşündürür.

Satıcıyı arayın, nasıl bir düzende kullanmış, bakımlarını nerede yaptırmış, sorun yaşamış mı, ilk sahibi mi, sahibinden mi satılık, neden satıyor gibi sorularla yoklayın, genelde bir izlenim elde edersiniz, mantıklı ve tutarlı gelirse buluşun ve aracı güvendiğiniz bir ustaya gösterin, sonra da karar verin. 

Tabii piyasada yamayam çok, çiziksiz denen arabanın takla atıp yapılmış olduğu bile ortaya çıkabiliyor.

Fiyat için de kabaca kasko değer listesine bakmak mümkün, biçilen değerin altında olması iyidir.

image.png

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuya ornek olarak kendimi gostereyim madem.. 2016 nisanda sifir dizel focus aldim. Askerim. Memleket gumushane. Gorev yeri mugla. Izini bayrami seyrani derken 6 ay once van a tayin oldum. Simdi van da gorevliyim. Gecen sene mazot da ucuzdu .. arac kullanmayida sevdigimden ucakla degilde aracla gittim geldim vs. Aracin 45 bin bakimini cuma gunu van da yaptirdim. 20 ayda 45 bin km yol yapmisim. Cokmu.. tabiki cok.. balatalari degiselimmi dedim servise.. durumu yuzde 50 bunlar daha gider dediler.. aracin yuruyeninde birsey yok.. ancak asiri kaliteli yollarimizdaki micir taslardan dolayi kaportada baya iz var....

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bu soruya cevap vermek çok kolay değil.

Nedeni yapılan yolun niteliği ile ilgili, kısa mesafede, şehir içi trafiğinde, bol dur kalkla kullanılmış bir araba ile yapılan 20.000 km, sadece uzun yolda yapılmış 50.000 km'den daha fazla zarar verebilir yürüten aksama.

Mesleki amaçlı kullanılmıyor ise ülkemizde ortalama yıllık mesafe 15-20.000 km dolaylarındadır.

Bir yılda 50.000 km yapan araç genelde satış temsilcisi vb. uzun yolda meslek amaçlı kullanımı düşündürür.

Satıcıyı arayın, nasıl bir düzende kullanmış, bakımlarını nerede yaptırmış, sorun yaşamış mı, ilk sahibi mi, sahibinden mi satılık, neden satıyor gibi sorularla yoklayın, genelde bir izlenim elde edersiniz, mantıklı ve tutarlı gelirse buluşun ve aracı güvendiğiniz bir ustaya gösterin, sonra da karar verin. 

Tabii piyasada yamayam çok, çiziksiz denen arabanın takla atıp yapılmış olduğu bile ortaya çıkabiliyor.

Fiyat için de kabaca kasko değer listesine bakmak mümkün, biçilen değerin altında olması iyidir.

image.png

Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için, şunu sormak istiyorum birde korktuğum bir nokta baya bir bilgilisiniz.

Aracı alırken plakadan kaza vs. sorgulama yaptırıyorum değil mi mutalaka sms ile, başka yapmam gereken bir şey var mı? Aracı alırken araçla ilgili bir borç vs. çıksın istemiyorum bu konuda neye dikkat etmeliyim plakayımı sorgulamalıyım sadece yoksa şase no vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Ugur K. yazdı:

Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için, şunu sormak istiyorum birde korktuğum bir nokta baya bir bilgilisiniz.

Aracı alırken plakadan kaza vs. sorgulama yaptırıyorum değil mi mutalaka sms ile, başka yapmam gereken bir şey var mı? Aracı alırken araçla ilgili bir borç vs. çıksın istemiyorum bu konuda neye dikkat etmeliyim plakayımı sorgulamalıyım sadece yoksa şase no vs.

Aracı plakasından değil şase numarasından sorgulayın.Plaka değişebilir. Borç satıcıya aittir zira ödemeden noter satışı yapılamaz, keza vizesi yoksa yine yapılamaz.  Bunun dışında önce varsa tanıdık bir ustaya sonra tavsiye edilen bir expertiz merkezinde araç kontrol edilmeli

Ayrıca aracın parasını aracın ruhsat sahibi üzerine yatırın ve bankada araç alımı üzerine diye not düşülmesini isteyin.Son dönemde çoğalan dolandırıcılık yöntemlerinden birisi de bu. Para başkasının üzerine yatırılıyor ve araç sahibi aracı sizin üzerinize devretmiyor. Sonra bir bakmışsınız eldeki para uçmuş gitmiş. 

İlgilendiğiniz aracı test edin. Araç içinize sinsin. Benim gibi fotoğrafını bile görmediğiniz bir aracı sakın almayın :P Şaka bir yana bu son söylediğim belki de en önemlisi. İçinize sinmiyorsa almayın.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Aracı plakasından değil şase numarasından sorgulayın.Plaka değişebilir. Borç satıcıya aittir zira ödemeden noter satışı yapılamaz, keza vizesi yoksa yine yapılamaz.  Bunun dışında önce varsa tanıdık bir ustaya sonra tavsiye edilen bir expertiz merkezinde araç kontrol edilmeli

Ayrıca aracın parasını aracın ruhsat sahibi üzerine yatırın ve bankada araç alımı üzerine diye not düşülmesini isteyin.Son dönemde çoğalan dolandırıcılık yöntemlerinden birisi de bu. Para başkasının üzerine yatırılıyor ve araç sahibi aracı sizin üzerinize devretmiyor. Sonra bir bakmışsınız eldeki para uçmuş gitmiş. 

İlgilendiğiniz aracı test edin. Araç içinize sinsin. Benim gibi fotoğrafını bile görmediğiniz bir aracı sakın almayın :P Şaka bir yana bu son söylediğim belki de en önemlisi. İçinize sinmiyorsa almayın.

Teşekkürler güzel yorum için. Usta yok malesef ama iyi bir ekspertize göstereceğim mutlaka, ayrıca birde bu forumdan rica edeceğim İzmirde oturan varsa bana yardımcı olur belki tek gitmeyeyim istiyorum. Ayrıca para transferi konusu tam olarak nasıl olacak, notere gittik imzalar tam atılırken telefondan transfer yapıp imzaları mı atacağız?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.