Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Sedan Almak Istiyorum (Hiç Bilgim Yok)

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

4 dakika önce, H. Cenk yazdı:

1.5 dizel motor Eu6 emisyon normlarını karşılayan yeni teknoloji bir motor . Daha güçlü daha ekonomik dolayıısyla daha pahalı. Bunun düz vitesi de 270 Nm torklu,  otomatiği ise 300 (şanzıman dayanımı nedeniyle düz viteste düşük tork tercih etmiş Ford mühendisleri). Bize sadece otomatiği geldiği için tork 300 görünüyor.Düz vitesi gelse o da 270 Nm tork olacaktı. 

1.6 dizel motor ise Eu5 emisyon normunda. Şu an AB dahilinde satışı yok. Çünkü Eu5 araç satılamıyor. 

1.6 dizel 1.6 benzinliye göre çok atak hissettirir.  Rampaları şimşek gibi çıkar. 1.6 benzinli ise devrini aldı mı (yüksek hız yüksek devirlerde mesela ototyollarda mesela pistlerde ) performans olarak yeterli olur. Ancak performanslı kullanımda berbat bir ekonomisi olur.  

- Dizel gürültülüdür. Bunu sevmiyorsanız almayı düşünmeyin . Makyajlı kasa biraz daha sessiz ve izolasyonu iyi ama o fark verilir mi bilemeyeceğim. 

- Yaşadoığınız yer çok yokuşlu ise 1.6 benzinliyi düşünmeyin derim. Ya da en azından bir deneyin. Gerçekten rampa kalkışlarında falan yetersiz kalabilir. İlk günler muhakkak stop ettirirsiniz. 

- LPG çevrimi düşünüyorsanız 1.6 benzinliyi alın. 

Teşekkür ederim. 1.5 dizel olarak şuan Manueli yok hem fiyat olarak ta baya yüksek. Bunun yerine 1.6 dizel tercih etmek saçma olmaz değil mi manuel olarak? Eğer 1.6 benzinli almaz isem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Teşekkür ederim. 1.5 dizel olarak şuan Manueli yok hem fiyat olarak ta baya yüksek. Bunun yerine 1.6 dizel tercih etmek saçma olmaz değil mi manuel olarak? Eğer 1.6 benzinli almaz isem

Değil 115 lik 95 lik dizel bile alsanız 1.6 atmosferikden iyidir.

En başta söylediğim gibi alabiliyorsanız dizel.

Alım önceliğine göre sıralayabilirsek,

1. 1.5 Tdci

2. 1.6 Tdci 115 Hp

3. 1.6 Tdci 95 Hp

4. 1.0 Ecoboost

Atmosferik motoru sıralamaya dahil etmedim bile.

Edit: @Ali Danacı benden önce yazmış zaten.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Çoğunluğun tercihi düz vites 1.6 dizel zaten. Ancak gene fordun rezil bir uygulaması mevcut burada. Dizel düz vites almak istiyorsanız alt donanım olan trend X sadece 1.6 95 bg motor ile geliyor. Bu motor yeterli olsa da piyasada çok tutulmuyor. Dolayısıyla düz vites dizeli 115bg olan style veya titanium ile almanızı öneririm.

Mümkünse test edin. Mesela ben bir keresinde fiesta almaya gittim cebimde kapora ile. Sonra sürüşte motor sesi bana çok fazla geldi vazgeçtim. 

Ben 48 yaşıma kadar hep düz vites kullandım. İlk otomatik vitesim bu oldu. 25 senedir kendime eziyet etmişim mesela. Artık otomatik düşünme zamanı da gelmiş derim. 

Şimdi alacak olsam performans şu bu hiç bakmam 1-2 yaş daha sessiz bir benzinli mümkünse turbo benzinli otomatik alırım ben. 

Mert'in dediği Octavia 1.0T+DSG mesela ancak bu otomobilin yol sesi korkunç fazla deniyor.

Son cümlemdir: Genel olarak çoğumuz focusun önümüzdeki sene yeni kasası çıkacak olması dolayısıyla biraz yaşlıca bir model olduğunu ve bu paraları haketmediğini , Fordun biraz indirim yapması gerektiğini düşünüyoruz.  Ancak yapmıyorlar. Forumun ciddi bir kısmı bugün araba alacak olsa başka markaya döner sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:
1 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

benzinliye göre nasıl bir performansım olur? Çok fazla okudum kalkışta dizel rahat önde gider ama sonra benzinli basıp gider deniyor.

Nasıl bir yarışa katılmayı düşünüyorsunuz?

Hocam inşallah trollenmiyoruzdur forumca :)

• Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Ben 48 yaşıma kadar hep düz vites kullandım. İlk otomatik vitesim bu oldu. 25 senedir kendime eziyet etmişim mesela.

Cenk Abi katılıyorum.

Oto. şanzıman genel itibari ile konforu bir kaç seviye yukarı taşıyor.

Şahsen trafik yoğunluğuna göre şanzıman seşme mantığının doğru olmadığını düşünüyorum. Daha çok bütçe meselesi, bütçe elveriyorsa kesinlikle oto. şanzıman alınmalı kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Değil 115 lik 95 lik dizel bile alsanız 1.6 atmosferikden iyidir.

En başta söylediğim gibi alabiliyorsanız dizel.

Alım önceliğine göre sıralayabilirsek,

1. 1.5 Tdci

2. 1.6 Tdci 115 Hp

3. 1.6 Tdci 95 Hp

4. 1.0 Ecoboost

Atmosferik motoru sıralamaya dahil etmedim bile.

Edit: @Ali Danacı benden önce yazmış zaten.

Teşekkür ederim. Dizellerin tek eksisi fiyatları çok yüksek malesef bakalım çok kafam karışık zaten 4ay kadar var almama. Almışken dolu model arıyorum titanium..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford focus formu doldurup 3 sedan test etme(test sürüşü) şansım var mı acaba? ecoboost, benzinli 1.6 ve 1.6 dizel manuel hepsi. Test edip ikinci el de alabilirim böyle bir şeye ayıp olarak bakmazlar değil mi? 

Ugur Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Ford focus formu doldurup 3 sedan test etme(test sürüşü) şansım var mı acaba? ecoboost, benzinli 1.6 ve 1.6 dizel manuel hepsi. Test edip ikinci el de alabilirim böyle bir şeye ayıp olarak bakmazlar değil mi? 

Test ettiğinizde bayi ( test etti ama arabayı almadı ) gibi düşünmez meraketmeyin :) 

1. F3 üretimi olmadığından mca test etmek zorundasınız.

2. Bayide test aracı ne varsa onu test edeceksiniz ( muhtemelen 1.5 tdci powershift )

3. İsteğiniz motor&şanzıman seçeneğine göre test aracı denk getirmeniz büyük şans olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Test ettiğinizde bayi ( test etti ama arabayı almadı ) gibi düşünmez meraketmeyin :) 

1. F3 üretimi olmadığından mca test etmek zorundasınız.

2. Bayide test aracı ne varsa onu test edeceksiniz ( muhtemelen 1.5 tdci powershift )

3. İsteğiniz motor&şanzıman seçeneğine göre test aracı denk getirmeniz büyük şans olur.

Anladım hocam teşekkür ederim. Mca dediğiniz ne oluyor bu arada biraz cahili hatta baya bu konulara da kusura bakmayın. Peki istediğim aracı kesin getiriyorlar mı şu motor, şu şanzıman, titanium vs. seçiyorum rengi vs. Bu şekilde istediğim araç fabrikadan özel mi geliyor benim için. Teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Forumda arkadaşlıklar kurup onların arabasını kullancaksınız en temizi :) Şu an dizel, hatta otomatik dışında araba bulmanız zor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Anladım hocam teşekkür ederim. Mca dediğiniz ne oluyor bu arada biraz cahili hatta baya bu konulara da kusura bakmayın. Peki istediğim aracı kesin getiriyorlar mı şu motor, şu şanzıman, titanium vs. seçiyorum rengi vs. Bu şekilde istediğim araç fabrikadan özel mi geliyor benim için. Teşekkürler şimdiden

Şuanda güncel focus kasasına MCA denmekte. Diğer bir deyişle ( makyajlı ).

Bakın buradaki kombinasyonlardan sipariş verebilirsiniz. İlave opsiyon listeside vardır.

focus1_jpg_bb330d20a3e533a5d07ac82efb5f5bca.jpg

focus2_jpg_227230f25be73d06070340291e08f246.jpg

focus3_jpg_1dbefb7f1f743be6b683bdefec3970e4.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ediyorum @Zafer Akbs @Yakup Çağatay Hiç yeni araba deneme şansım olmadı çok eskiden 1-2 kere tofaş şahin 92 model 1.6 kullanmışlığım mevcut sadece.

Araç gerçekten çok hoş ama dizel fiyatları çok uçuk ikinci el en mantıklısı ama o da yüksek. En kötü 1.6 atmosferik olacak gibi. Ama önce bir test etmem lazım tabi aracı dediğim gibi tofaş şahin 92 model, sürdüm sadece ve 1.6 atmosferik en zayıf olan motor bile bana bastımı kaçıyor gibi gelebilir

Ugur Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6L TDCi turbo-dizel ve 1.6L Ti-VCT arasındayım şuanda. Sizlere sormak istediğim bir şey mevcut. Dizel motorlarda turbodan dolayı bir gecikmeden bahsediliyor "turbo lag" bu turbo gecikmesi otomatik viteste olan bir şey mi acaba ve nasıl bir şey acaba bu turbo lag dedikleri. Ben manuel olarak düşünüyorum ayrıca ikisi içinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

1.6L TDCi turbo-dizel ve 1.6L Ti-VCT arasındayım şuanda. Sizlere sormak istediğim bir şey mevcut. Dizel motorlarda turbodan dolayı bir gecikmeden bahsediliyor "turbo lag" bu turbo gecikmesi otomatik viteste olan bir şey mi acaba ve nasıl bir şey acaba bu turbo lag dedikleri. Ben manuel olarak düşünüyorum ayrıca ikisi içinde.

Google'a yazarsaniz yazili, gorsel olarak her turlu bilgi alirsiniz.

Tek derdiniz "Turbo Lag" olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.