Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Sedan Almak Istiyorum (Hiç Bilgim Yok)

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

8 dakika önce, Fuat Yğ yazdı:

Arkadaşlar bence c ve d segment her arabanın kendi içinde değerlendirilmesi gerekir ki Mercedes a 45 AMG c serisi ama piyasada bulunan bir çok d segmente kalite özellik donanım vs bin basar yani markalar arası segment karşılaştırmak yanlış 

Kalite ve özellik mi :/ O araba salt performans arabası ne üst kalite ne de aman aman özellik barındırıyor. Zaten aynı paraya C Serisi alırsın rahatça.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. Ön far olayına kimse bir şey yazmamış konuda belirttiğim.. Muayene de vs. problem oluyor mu bu led farlar?

Oem olmayan farlardan uzak durmanızı tavsiye ederim...

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Ugur Ş. yazdı:

1.0 dan çekiniyorum yokuş çıkarken kaptırırmı mesela 90la gidiyorum rampa yukarı bastıgımda gitmeli o yüzden 1.6 atmosferik bakıyordum, 1.0 eco boost nasıl gidecek rampa yukarı

İmkanınız varsa ve dizel düşünmüyorsanız kesinlikle 1.6 yerine 1.0 alın. Ben otomatiğini kullanıyorum. Eminimki Manuel viteslisi şahane olurdu. Otomatiği bile daha önce kullandığım 1.6 manuel dizelden altdevirlerde hızlama konusunda daha iyi. Öncelikle mutlaka 1.0 ı test edin. Zaten kendinizdeki ön yargınızıda kırmış olacaksınız.Rampa yukarı 1500 devirde 80 km ile giden bir araç. 

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar teşekkür ederim yorumlar için.

Her gelen yorumu tek tek okudum ama tek tek cevap vermem mümkün değil.

Aklıma takılan şu 1.0 eco motorda neden 6 vites mevcut acaba 5 vites değil araç? 1.6 motor ise 5 vites. Son hızları için mi bu 6. vites olayı acaba?

---

Dizel alacak imkan yok arkadaşlar malesef, çalışma sesinden ise hoşnut değilim. 

Ugur Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Aklıma takılan şu 1.0 eco motorda neden 6 vites mevcut acaba 5 vites değil araç? 1.6 motor ise 5 vites. Son hızları için mi bu 6. vites olayı acaba?

---

Dizel alacak imkan yok arkadaşlar malesef, çalışma sesinden ise hoşnut değilim. 

Çünkü 1.0 ecoboost motorda hem tork daha yüksek, hem de bu yüksek torkun sunulduğu devir aralığı yüksek. Bu yüzden  ecoboost motor için 6.vites bir arzu ve ihtiyaç iken atmosferik 1.6 için 6. vites motorun tık nefes çalışacağı bir fazlalık olacaktır.

Ayrıca dizel motorun tıkırtısını sadece sabah ilk çalıştırmada biraz duyarsınız. Bunun dışında motor sesinden asla rahatsızlık hissetmezsiniz. Hele bir de 1.5 tdci alırsanız birçok benzinli motordan bile daha az motor sesi duyarsınız araç içinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Bedirhan Doğan yazdı:

Çünkü 1.0 ecoboost motorda hem tork daha yüksek, hem de bu yüksek torkun sunulduğu devir aralığı yüksek. Bu yüzden  ecoboost motor için 6.vites bir arzu ve ihtiyaç iken atmosferik 1.6 için 6. vites motorun tık nefes çalışacağı bir fazlalık olacaktır.

Ayrıca dizel motorun tıkırtısını sadece sabah ilk çalıştırmada biraz duyarsınız. Bunun dışında motor sesinden asla rahatsızlık hissetmezsiniz. Hele bir de 1.5 tdci alırsanız birçok benzinli motordan bile daha az motor sesi duyarsınız araç içinde.

Teşekkürler. 1.0 eco ya bakıyordum şuan değerlerine. 1.6 ile aynı değerleri veriyor çok güzel başarı gerçekten ama fiyat olarak biraz daha fazla ve ikinci eli neredeyse sedan olarak yok malesef. 1.0 motoru uçuran demekki Turbo ve daha az yakıyor 1.6'ya göre bunlarda artıları

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Aklıma takılan şu 1.0 eco motorda neden 6 vites mevcut acaba

Aracı mümkün olduğunca alt devirlerde tutarak ekonomi yapmasını ve emisyon değerlerini düşürmesini sağlamak. Motor 1400-1500 devirlerde rahatça gidebiliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bir karşılaştırma yaptım yorumlarınıza dayanarak ne kadar doğru siz karar verin 

1.6 Benzinli Manuel 5 Vites (Avantajları ve DezAvantajları)

+İkinci el piyasa iyi

+Fiyat uygun

+Güç olarak ecoboost ile kafa kafaya aynı

-Yüksek yakıt tüketimi

-Atmosferik motor (eski tip)

1.0 Ecoboost Menuel 6 Vites (Avantajları ve DezAvantajları)

+Yakıt kullanımı düşük

+Turbo sayesinde daha atik

+1.6 motora göre daha az yakıp aynı performansı veriyor

-Fiyat olarak daha yüksek

-Donanım olarak sadece titanium paketle satılıyor.

-İkinci el çok zayıf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güç kağıt üzerinde sadece sonuç olarak aynı. Ayrıca ikinci el değeri düşük dediniz zaten öyle almayacak mısınız, bir kaybınız yok yani.

Vites oranlarını soruyorsunuz, bunun tam bir nedeni yok markanın keyfi ve ekonomisi. İsterse ona da 6 ileri koyar bi mani yok ama sizi daha çok yorar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uğur bey, 3 sayfa boyunca buradaki tüm arkadaşlar size 1.0 Ecoboost ile 1.6 normal motoru güç olarak karşılaştırmayın demişler. 
Siz yukarıda ki listenizde, kafa kafaya aynı demişsiniz..

Anlaşılan Dizel'e ücreti yüzünden sıcak bakmıyorsunuz.
Eğer, hızlı ivmelenme ve sport bir sürüş keyfi aramıyorsanız çok fazla, 1.6 almanızı öneririm..
1 Litrelik motora turbo ile yüksek basınçlar ile yük bindirmek, "Fıstık benim olacak, çıkacam üstüne vurcam kırbacı vurcam kırbacı"

demek gibi birşey..

Forumda ki arkadaşların unuttuğu bir şey var, evet 1.0 litre ecoboost size atik bir kullanım sunsa da, 1.3 atmosferik motorlara nazaran daha düşük hacimle daha iyi bir kullanım deneyimi oluşturmak için yapılan bir motordur. Kesinlikle rampalara tam gaz ile çıkmanız için dizayn edilmedi.

Takdir edersiniz ki, kullanım alışkanlıklarınıza göre motor bakarsınız. Dizel mi, Benzinli mi? Benzinliyle Turbolu mu yoksa klasik mi. 
Sonrasın da Litresini seçersiniz. Öncelikle siz nasıl bir deneyim istiyorsunuz ve sürüş şekliniz ne olacak.
Onu belirlemelisiniz. İlk arabanız olacaksa, atmosferik motorda size gayet hızlı gelecek ama zamanla hayal kırıklılığı yaşayabilirsiniz.

Bu arada, LPG düşünüyorsanız bütçenizi zorlayın ya da daha düşük (2013,2014 vs.) modelli bir dizel alın.

Demişsiniz ki, konfor önemli. Ses olmayacak.. Eğer konfora düşkünseniz, her an patlayabilecek ve ilerde kmsi artınca sizi sürekli sanayilerde gezdirecek bir motor üstünde yol alamazsınız.

****(Okuyan herkesin dikkatini çekmek istiyorum; biz avrupa gibi 200 bin deyince geri dönüşüme göndermiyoruz araçları, hurda olana kadar biniyoruz. LPG takılan araçlar ilerde ne olacak? gidip eski model opellerle dolu sanayiyi bir gezin, lpg ye bağlı onlarca arıza çıkıyor. Diyoruz ki, ya ben ilerde satacağım bu aracı! şimdilik iyi çalışıyor. Hani biz Müslümanların bir lafı vardır ; Mal sahibi mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi?)

LPG kullanımı demek, erken hurdalığa giden araç, her an sizi yolda bırakabilecek bir araç, dışarda sanayi de ki ustalar ile ömür tüketmek vs.. diye sıralanır gider.. 

Dip gaz, ecoboost sürecekseniz gidin 1.6 klasik motor alın. En azından, iki gün sonra binlerce tl para ödemek zorunda kalmazsınız. 
1.0 motor asla performans için değildir, sadece az yaksın, emisyon az olsun sakin süreyim ama bana 1.6 klasik motoru aratmasın gibi mantıklar için vardır.  (Yanan motorlar, patlayan hortumlar vb.)

1.6 eco piyasada ikinci el çok varmıdır, kaç paradır bilmem. Ben dizelciyim, pek fiyatlarını araştırmadım. 

Diyorsanız ki, normal süreceğim. Araç rampada hız kaybetmese bile akıllı bir otomatik şanzuman gibi davranıp vites düşüreceğim 1.0 eco alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Furkan Çiçek yazdı:

Uğur bey, 3 sayfa boyunca buradaki tüm arkadaşlar size 1.0 Ecoboost ile 1.6 normal motoru güç olarak karşılaştırmayın demişler. 
Siz yukarıda ki listenizde, kafa kafaya aynı demişsiniz..

Anlaşılan Dizel'e ücreti yüzünden sıcak bakmıyorsunuz.
Eğer, hızlı ivmelenme ve sport bir sürüş keyfi aramıyorsanız çok fazla, 1.6 almanızı öneririm..
1 Litrelik motora turbo ile yüksek basınçlar ile yük bindirmek, "Fıstık benim olacak, çıkacam üstüne vurcam kırbacı vurcam kırbacı"

demek gibi birşey..

Forumda ki arkadaşların unuttuğu bir şey var, evet 1.0 litre ecoboost size atik bir kullanım sunsa da, 1.3 atmosferik motorlara nazaran daha düşük hacimle daha iyi bir kullanım deneyimi oluşturmak için yapılan bir motordur. Kesinlikle rampalara tam gaz ile çıkmanız için dizayn edilmedi.

Takdir edersiniz ki, kullanım alışkanlıklarınıza göre motor bakarsınız. Dizel mi, Benzinli mi? Benzinliyle Turbolu mu yoksa klasik mi. 
Sonrasın da Litresini seçersiniz. Öncelikle siz nasıl bir deneyim istiyorsunuz ve sürüş şekliniz ne olacak.
Onu belirlemelisiniz. İlk arabanız olacaksa, atmosferik motorda size gayet hızlı gelecek ama zamanla hayal kırıklılığı yaşayabilirsiniz.

Bu arada, LPG düşünüyorsanız bütçenizi zorlayın ya da daha düşük (2013,2014 vs.) modelli bir dizel alın.

Demişsiniz ki, konfor önemli. Ses olmayacak.. Eğer konfora düşkünseniz, her an patlayabilecek ve ilerde kmsi artınca sizi sürekli sanayilerde gezdirecek bir motor üstünde yol alamazsınız.

****(Okuyan herkesin dikkatini çekmek istiyorum; biz avrupa gibi 200 bin deyince geri dönüşüme göndermiyoruz araçları, hurda olana kadar biniyoruz. LPG takılan araçlar ilerde ne olacak? gidip eski model opellerle dolu sanayiyi bir gezin, lpg ye bağlı onlarca arıza çıkıyor. Diyoruz ki, ya ben ilerde satacağım bu aracı! şimdilik iyi çalışıyor. Hani biz Müslümanların bir lafı vardır ; Mal sahibi mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi?)

LPG kullanımı demek, erken hurdalığa giden araç, her an sizi yolda bırakabilecek bir araç, dışarda sanayi de ki ustalar ile ömür tüketmek vs.. diye sıralanır gider.. 

Dip gaz, ecoboost sürecekseniz gidin 1.6 klasik motor alın. En azından, iki gün sonra binlerce tl para ödemek zorunda kalmazsınız. 
1.0 motor asla performans için değildir, sadece az yaksın, emisyon az olsun sakin süreyim ama bana 1.6 klasik motoru aratmasın gibi mantıklar için vardır.  (Yanan motorlar, patlayan hortumlar vb.)

1.6 eco piyasada ikinci el çok varmıdır, kaç paradır bilmem. Ben dizelciyim, pek fiyatlarını araştırmadım. 

Diyorsanız ki, normal süreceğim. Araç rampada hız kaybetmese bile akıllı bir otomatik şanzuman gibi davranıp vites düşüreceğim 1.0 eco alabilirsiniz.

Teşekkürler uzun mesajınız için. Kafam gerçekten çok karışık. Biraz atik bir araba istiyorum açıkça öyle çok uçsun değil ama beni üzmesin gaza dokunduğumda biraz kendisini atsın istiyorum. İlk arabam olacak evet ve hiç tecrübem yok yani cahilim bu konulara o yüzden affola..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzin paraniz varsa... civic rs 180 hp olmasi lazim... daha iyisi ise 200 hp lik bi astra motoru var. . Valla gaza basinca dizele bile para yetismiyor.... 1.5 yil once 17 kurus yakan arabam suan uzun yolda 24 kurus yakiyor.. siz bilirsiniz nihayetinde..[emoji23]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

bastınmı gidecek demişiniz 1.6 atmosferik motor bastınmı nasıl gidecek?Bastınmı gitmesi için en az 1.6 dizel yada yada turbo benzinli motor olması lazım ,ayrıca 1.0 ecoboost motor 1.6 atmosferik motordan hem daha ekonomik hemde daha performanslıdır yokuşta 1.6 atmosferik motordan daha iyi çıkar çünkü turbo faktörü var sanırım arabalara bayağı yabancısınız .Burda kime sorarsanız sorun aynı şeyi söyleyecektir.

Hocam burda kafam karıştı @Furkan Çiçek yokuşu çıkamaz, zorlanır gitmez diyor, siz ise 1.0 eco 1.6dan performanslı diyorsunuz kafam gerçekten çok karıştı şuanda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Hocam burda kafam karıştı @Furkan Çiçek yokuşta ölür gitmez diyor, siz ise 1.0 eco 1.6dan performanslı diyorsunuz kafam gerçekten çok karıştı şuanda

Yokuşta ölür cümlesi nerede geçiyor? Yok öyle bir şey :) Ayrıca 54 yaşındasınız ilk aracınız belki ama tecrübeniz olmuştır, diyelim ki bunun için tasarlanmamış -ki bana göre anlamsız bir çıkarım- kaç kere tam gaz yokuş çıkma ihtiyacı duydunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yokuşta ölür cümlesi nerede geçiyor? Yok öyle bir şey :) Ayrıca 54 yaşındasınız ilk aracınız belki ama tecrübeniz olmuştır, diyelim ki bunun için tasarlanmamış -ki bana göre anlamsız bir çıkarım- kaç kere tam gaz yokuş çıkma ihtiyacı duydunuz?

İfadem yanlış oldu özür dilerim. Yokuşta bayılır zorlanır anlamında demek istedim. İki farklı mesaj çelişkisinde kaldım. Tekrardan özür diliyorum kaba ifadem için. İyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.