Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Sedan Almak Istiyorum (Hiç Bilgim Yok)

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

1.5 dizel otomatik pahalı geliyorsa 1.6 dizel manuel alın derim. Herkes güzelce açıklamış sebeplerini.. Sadece yakıt açısından değil istediğiniz performans ve sorunsuz olması açısından bu motorlar daha iyi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım en kötü serviste taktırabiliyorum anlaşılan.. Teşekkür ederim o zaman 1.6 dan şaşmamak lazım LPG taktırırız, yokuşlarda durum nasıl benzinde veya sollarken vs. 100üstü kaptırabiliyor mu. Ayrıca araç 5 vites 5. viteste kaç km/h da bağırmaya başlıyor iyice?

Rampalarda biraz kayıp var tabi,ancak vites düşürüp devam ediyorum.açıkçası cokta üzmüyor beni.yeterki rampaya devirli başla. Ses olayı 120 den sonra biraz oluyor. 3000 devir 5. Vitesde 120 hızı görüyor. Eski astra aracimda bu durum 3500 devirdeydi. Düz yolda kaptır git. Sıkıntı yok. Sollarkende rampada degilsen gayet güzel..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bastınmı gidecek demişiniz 1.6 atmosferik motor bastınmı nasıl gidecek?Bastınmı gitmesi için en az 1.6 dizel yada yada turbo benzinli motor olması lazım ,ayrıca 1.0 ecoboost motor 1.6 atmosferik motordan hem daha ekonomik hemde daha performanslıdır yokuşta 1.6 atmosferik motordan daha iyi çıkar çünkü turbo faktörü var sanırım arabalara bayağı yabancısınız .Burda kime sorarsanız sorun aynı şeyi söyleyecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başta bende sizin gibiydim ama çoğu marka ve modele hakimdim. Ama kafamda sadece focus vardı. Forumdaki arkadaşlar çoğu şeyden bahsetmiş ama ben kendimce eksik oldukları  ya da haklı oldukları konulardan bahsedeyim.

1- Kesinlikle ideal donanım trend x çünkü ihtiyaç olan her şey var .titaniumda bulunan dijital klima ile anahtarsız çalıştırma bir tek avantaj ama trend x de ki klima üniteside zaten çok şık. Zaten sony sistem opsiyon. O yüzden en ideal donanım kesinlikle trend x

2- Arabanın hızlanması bir 1.6 tdci kadar olmasada arkadaşların bahsettiği gibi vasat değil. Sadece arabanın motorunu iyi tanımakla alakalı yani Ti-VCT dediğimiz motor düşük devirde ölü yani 2 sibop ile çalışıyor. 3 bin devir üstünde kullanımda gerçekten sizi tatmin eder ki zaten atmosferik motorun özelliği budur. Ben çoğu rampada ya da sollamada hiç sıkıntı yaşamadım. Tek yapmanız gerek bir vites düşürmek.

3- Dizel manuel 15' focus ve benzinli 14' powershift kullanmış biri olarak söylüyorum. Şehir içinde powershift biraz kararsız ve ilk kalkışta özellikle şehir içi trafikde titreme yaratıyor. O yüzden manuel zevk açısından benim de tercihim. Ayrıca motorun hızlanması dizel ile benzinli arasında dağlar kadar fark yok dediğim gibi yüksek devirde kullanırsanız (3-6 arası) tatmin eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. Ön far olayına kimse bir şey yazmamış konuda belirttiğim.. Muayene de vs. problem oluyor mu bu led farlar?

Güzelmiş doğrusu ama bir bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sene olmuş 2017 sen hâlâ atmosferik mi diyorsun? @Cem Boneval hocam noktayı koymuş. Atmosferik ve 1.5 powershift dizel test sürüşü yap. Zaten kafandaki soruların cevabını bulacaksın. Daha almadan aksesuar arıyorsan kesinlikle titanium al. 2. El temizini bul ve al. Sıfırın 130.000 TL verilmez. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Sene olmuş 2017 sen hâlâ atmosferik mi diyorsun? @Cem Boneval hocam noktayı koymuş. Atmosferik ve 1.5 powershift dizel test sürüşü yap. Zaten kafandaki soruların cevabını bulacaksın. Daha almadan aksesuar arıyorsan kesinlikle titanium al. 2. El temizini bul ve al. Sıfırın 130.000 TL verilmez. 

Zafer abi,

geliyooooo yeni kasa geliyor :) 130 verilmezse mca ya yeni kasaya kaç lira verilir ?  :D:D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Furkan İlker Özmen yazdı:

Başta bende sizin gibiydim ama çoğu marka ve modele hakimdim. Ama kafamda sadece focus vardı. Forumdaki arkadaşlar çoğu şeyden bahsetmiş ama ben kendimce eksik oldukları  ya da haklı oldukları konulardan bahsedeyim.

1- Kesinlikle ideal donanım trend x çünkü ihtiyaç olan her şey var .titaniumda bulunan dijital klima ile anahtarsız çalıştırma bir tek avantaj ama trend x de ki klima üniteside zaten çok şık. Zaten sony sistem opsiyon. O yüzden en ideal donanım kesinlikle trend x

2- Arabanın hızlanması bir 1.6 tdci kadar olmasada arkadaşların bahsettiği gibi vasat değil. Sadece arabanın motorunu iyi tanımakla alakalı yani Ti-VCT dediğimiz motor düşük devirde ölü yani 2 sibop ile çalışıyor. 3 bin devir üstünde kullanımda gerçekten sizi tatmin eder ki zaten atmosferik motorun özelliği budur. Ben çoğu rampada ya da sollamada hiç sıkıntı yaşamadım. Tek yapmanız gerek bir vites düşürmek.

3- Dizel manuel 15' focus ve benzinli 14' powershift kullanmış biri olarak söylüyorum. Şehir içinde powershift biraz kararsız ve ilk kalkışta özellikle şehir içi trafikde titreme yaratıyor. O yüzden manuel zevk açısından benim de tercihim. Ayrıca motorun hızlanması dizel ile benzinli arasında dağlar kadar fark yok dediğim gibi yüksek devirde kullanırsanız (3-6 arası) tatmin eder.

Yapma dostum yaaa atmosferikle dizel arasinda daglar kadar performans farki var. 

Oyle bagirta bagirta giderseniz deli gibide yakit yakiyor 

Kusura bakmayin sizle alakasi yok sadece şahsi fikrim ama Bence beş para etmez bi motor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Zafer Yusoğlu yazdı:

Bu vergilerle sıfır araç alınmaz. 2.el en iyisi. C sınıfı araca çok fazla bu fiyatlar. 

Sıfır nekadar el yakıyorsa, ikinci elde keza öyle Zafer abi.

D sınıfı kullanılmış arabaya bineceğime aynı paraya ( tabi alınabiliyorsa) sıfır C sınıfına binmeyi tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bence c ve d segment her arabanın kendi içinde değerlendirilmesi gerekir ki Mercedes a 45 AMG c serisi ama piyasada bulunan bir çok d segmente kalite özellik donanım vs bin basar yani markalar arası segment karşılaştırmak yanlış 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Performans konusunda hayal kırıklığına uğramamak için alacağın arabayı kesinlikle deneyip,görmelisin.Almayı düşündüğün aracın 2015 modelini 4 aydır kullanıyorum; şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki gaza basınca koltuğa yapıştıran bir motor değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.