Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Sedan Almak Istiyorum (Hiç Bilgim Yok)

Ugur K.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar hepinize öncelikle hayırlı forumlar.

Yeni bir araç alma planım var önümdeki 4-5 ay içerisinde. Ford Focuslara takılmış durumdayım. Daha önce hiç araç sahibi olmadım.

Ford Focus makyajlı kasalara bakıyorum 2015 model ve üstü. Özellikle Titanium model tabikide. Almışken dolusunu almakta fayda var.

Şimdi merak ettiğim bir şey öncelikle Titanium modellerde Sony Müzik Sistemi mi mevcut acaba?

Yıllık kilometre olarak en fazla 15.000 yaparım diye tahmin ediyorum. Bu durumda benzinli almak mantıklı sanırım.

Benim aklım zaten benzinlide ve dizel almak istemiyorum açıkçası. Hem bastım mı kaçsın, hemde konforlu olsun.

Manuel vites düşünüyorum ve hiç bir şekilde otomatik istemiyorum manuel hissini yaşamak istiyorum.

Düşündüğüm ise: Ti-VCT125PS (159 Nm) Euro 6 4 Kapı 5 İleri Manuel Titanium 102.965TL olarak gözüküyor sitesinde. Ya ikinci el yada kredi ile sıfır.. Sizce ne diyorsunuz kaç model almalıyım sıfır veya ikinci el?

Ti-VCT'de neden 6 vites seçeneği yok Manuel olarak ama Ecoboost'ta mevcut

Ayrıca aracıma ufak dokunuşlar yapmak istiyorum. Öncelikle ön farları bunlarla değiştireceğim ve sisleri

http://oledoto.com/index.php?route=product/product&path=17_290&product_id=72

http://oledoto.com/index.php?route=product/product&path=17_290&product_id=67

Bu farlar muayene konusunda sıkıntı çıkarmaz inşallah veya başka bir sıkıntı?

Arka stoplar için ise bunları düşünüyordum fakat makyajlı kasa ile uyumlu olmadığını öğrenince üzüldüm ve buna benzer herhangi bir şey bulamadım makyajlı kasa için. Acaba bilginiz var mı bu tarz bir ürün mevcut mu makyajlı kasaya? 2015 ve sonrasına

https://tr.aliexpress.com/store/product/Car-Styling-Tail-Lamp-for-Ford-Focus-LED-Tail-Lights-2012-2014-BMW-Design-LED-Rear/1941358_32689812171.html

Şimdilik merak ettiklerim bunlar, bilmediğim daha çok fazla şey mevcut, aklıma gelirse soracağım.

Teşekkürler..

Ugur Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maddi imkanınız varsa hiç düşünmeden Focus'un yıldızı dizel otomatik üst donanım alın, hiçbir şeyi değiştirmeden keyifle kullanın. 

Pişman olmazsınız. 

Yılda 15.000 km az sayılmaz.

--1 dakika sonra eklendi--
47 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Hem bastım mı kaçsın

Bu 1.6 atmosferik motorun bir özelliği değildir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Maddi imkanınız varsa hiç düşünmeden Focus'un yıldızı dizel otomatik üst donanım alın, hiçbir şeyi değiştirmeden keyifle kullanın. 

Pişman olmazsınız. 

Yılda 15.000 km az sayılmaz.

Fiyat olarak zaten söylediğiniz gibi dizel pahalı. Ben 15.000 maks olarak yazdım. Bu 10da olur 5te.. Bilmiyorum ama dizel istemiyorum nedense. Benzinden şaşmak bana garip geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Arkadaşlar hepinize öncelikle hayırlı forumlar.

Yeni bir araç alma planım var önümdeki 4-5 ay içerisinde. Ford Focuslara takılmış durumdayım. Daha önce hiç araç sahibi olmadım.

Ford Focus makyajlı kasalara bakıyorum 2015 model ve üstü. Özellikle Titanium model tabikide. Almışken dolusunu almakta fayda var.

Şimdi merak ettiğim bir şey öncelikle Titanium modellerde Sony Müzik Sistemi mi mevcut acaba?

Yıllık kilometre olarak en fazla 15.000 yaparım diye tahmin ediyorum. Bu durumda benzinli almak mantıklı sanırım.

Benim aklım zaten benzinlide ve dizel almak istemiyorum açıkçası. Hem bastım mı kaçsın, hemde konforlu olsun.

Manuel vites düşünüyorum ve hiç bir şekilde otomatik istemiyorum manuel hissini yaşamak istiyorum.

Düşündüğüm ise: Ti-VCT125PS (159 Nm) Euro 6 4 Kapı 5 İleri Manuel Titanium 102.965TL olarak gözüküyor sitesinde. Ya ikinci el yada kredi ile sıfır.. Sizce ne diyorsunuz kaç model almalıyım sıfır veya ikinci el?

Ti-VCT'de neden 6 vites seçeneği yok Manuel olarak ama Ecoboost'ta mevcut

Ayrıca aracıma ufak dokunuşlar yapmak istiyorum. Öncelikle ön farları bunlarla değiştireceğim ve sisleri

http://oledoto.com/index.php?route=product/product&path=17_290&product_id=72

http://oledoto.com/index.php?route=product/product&path=17_290&product_id=67

Bu farlar muayene konusunda sıkıntı çıkarmaz inşallah veya başka bir sıkıntı?

Arka stoplar için ise bunları düşünüyordum fakat makyajlı kasa ile uyumlu olmadığını öğrenince üzüldüm ve buna benzer herhangi bir şey bulamadım makyajlı kasa için. Acaba bilginiz var mı bu tarz bir ürün mevcut mu makyajlı kasaya? 2015 ve sonrasına

https://tr.aliexpress.com/store/product/Car-Styling-Tail-Lamp-for-Ford-Focus-LED-Tail-Lights-2012-2014-BMW-Design-LED-Rear/1941358_32689812171.html

Şimdilik merak ettiklerim bunlar, bilmediğim daha çok fazla şey mevcut, aklıma gelirse soracağım.

Teşekkürler..

1.6 Atmosferik öyle tabir ettiğiniz gibi basıp giden cinsden bir motor değildir.

İllede benzin olacaksa bastığında gitsin diyosanız 1.6 Ecoboost yada onun küçük kardeşi 1.0 Ecoboost almalısınız.

Donanım çok önemli değilse Trendx dizel otomatik almanızda fayda vardır.

Hem ekonomi hem performans.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, H. Cenk yazdı:

1.0 125 bg benzinli düz vites en ideal çözüm gibi.

(ilandaki arabanın doğru olduğundan emin değilim ama ) 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2017-mayis-cikisli-499452087/detay

Teşekkürler, 1.0 ecoboost 1.6 motorla kıyaslanınca performans konusundaki durumu nasıldır? Normal motora göre 8.000tl kadar fark mevcut

--2 dakika sonra eklendi--
10 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

1.6 Atmosferik öyle tabir ettiğiniz gibi basıp giden cinsden bir motor değildir.

İllede benzin olacaksa bastığında gitsin diyosanız 1.6 Ecoboost yada onun küçük kardeşi 1.0 Ecoboost almalısınız.

Donanım çok önemli değilse Trendx dizel otomatik almanızda fayda vardır.

Hem ekonomi hem performans.

Teşekkür ederim hocam. 1.0 dan çekiniyorum yokuş çıkarken kaptırırmı mesela 90la gidiyorum rampa yukarı bastıgımda gitmeli o yüzden 1.6 atmosferik bakıyordum, 1.0 eco boost nasıl gidecek rampa yukarı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Teşekkürler, 1.0 ecoboost 1.6 motorla kıyaslanınca performans konusundaki durumu nasıldır? Normal motora göre 8.000tl kadar fark mevcut

--2 dakika sonra eklendi--

Teşekkür ederim hocam. 1.0 dan çekiniyorum yokuş çıkarken kaptırırmı mesela 90la gidiyorum rampa yukarı bastıgımda gitmeli o yüzden 1.6 atmosferik bakıyordum

O bahsettiğiniz yokuşda 1.6 atmosferik bayılır, 1.0 Ecobost bayılmaz hata yapmayın derim :) + Vergi avantajınızda olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

O bahsettiğiniz yokuşda 1.6 atmosferik bayılır, 1.0 Ecobost bayılmaz hata yapmayın derim :) + Vergi avantajınızda olacaktır.

1.0 motor nasıl 1.6 motordan bu kadar güçlü olabiliyor acaba?

50 dakika önce, H. Cenk yazdı:

1.0 125 bg benzinli düz vites en ideal çözüm gibi.

(ilandaki arabanın doğru olduğundan emin değilim ama ) 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2017-mayis-cikisli-499452087/detay

Teşekkürler ama ben Sedan arıyorum hocam Sedanını bulamadım ecoboost malesef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ugur Ş. yazdı:

Çünkü turbo detekli ve erken gelen daha yüksek torka sahip. 

Yine de piyasada anlamsız bir önyargı var bu motora karşı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ugur Ş. yazdı:

Teşekkürler ama ben Sedan arıyorum hocam Sedanını bulamadım ecoboost malesef

Bu motor 1.6 atmosferiğin yerini alması için üretildi. Yeni kasada atmosferik motor olmayacak. 

Konuya bu açıdan yaklaşın. 

Fakat bir önyargı olduğu ve fazla tutulmadığı da açık. Bu açıdan uygun fiyata  düşük km ikinci el bulunabilir. 

Şimdi VW grubu da 1.0 otomatiğe başladı. 1-2 yıla toplumdaki 1.0T önyargısını kırar diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En üst paket bence gereksiz.ayda yilda bikere kullanacağınız özellikler için fazladan para vermeyin.style paket işinizi görür.bende trend x var,bir üst paket olsa daha iyi olurdu diyorum ama aracımdan memnunum. Az km. yapsanda yakıt önemli,ben gaz taktırdım ve memnunum. Bende az yol yapıyorum ama şehiriçi 8-8,5 lt. yakıyor..bence güzel seçim,dizelin pahalı olan arıza ve bakım maliyetlerini benzinlide yaşamasınız..motorda sorunsuz ve verimli...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, Serkan erden yazdı:

En üst paket bence gereksiz.ayda yilda bikere kullanacağınız özellikler için fazladan para vermeyin.style paket işinizi görür.bende trend x var,bir üst paket olsa daha iyi olurdu diyorum ama aracımdan memnunum. Az km. yapsanda yakıt önemli,ben gaz taktırdım ve memnunum. Bende az yol yapıyorum ama şehiriçi 8-8,5 lt. yakıyor..bence güzel seçim,dizelin pahalı olan arıza ve bakım maliyetlerini benzinlide yaşamasınız..motorda sorunsuz ve verimli...

Trendx alıp üstüne navigasyon paketi vs. ekletebiliyormuyuz ?

Teşekkürler en kötü lpg taktırmayı düşünüyorum performansa çok etki ediyor mu acaba

--18 dakika sonra eklendi--

1.0 Ecoboost 0-100 oranı nedir? Baktım ama bulamadım sedan makyajlı

1.6 ise 0-100 10Sn.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trendx alıp üstüne navigasyon paketi vs. ekletebiliyormuyuz ?

--18 dakika sonra eklendi-- 1.0 Ecoboost 0-100 oranı nedir? Baktım ama bulamadım sedan makyajlı

1.6 ise 0-100 10Sn.

bayide alırken, isteğe bağlı multimedya ekran takıyorlardı.orjinal değil ama garanti bozmuyor. Buna ek arka kamerada takabiliyorlar. Alacağınız araçta yoksa yetkili servislerde takıyorlar.2000 gibi maliyeti var. 1.0 motor için forumda paylaşımlar var ama gaz takilmaz,taksanızda sorun çıkma ihtimali fazla..birde toplumumuz bu motora ısınamadı hala...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Serkan erden yazdı:

bayide alırken, isteğe bağlı multimedya ekran takıyorlardı.orjinal değil ama garanti bozmuyor. Buna ek arka kamerada takabiliyorlar. Alacağınız araçta yoksa yetkili servislerde takıyorlar.2000 gibi maliyeti var. 1.0 motor için forumda paylaşımlar var ama gaz takilmaz,taksanızda sorun çıkma ihtimali fazla..birde toplumumuz bu motora ısınamadı hala...

Anladım en kötü serviste taktırabiliyorum anlaşılan.. Teşekkür ederim o zaman 1.6 dan şaşmamak lazım LPG taktırırız, yokuşlarda durum nasıl benzinde veya sollarken vs. 100üstü kaptırabiliyor mu. Ayrıca araç 5 vites 5. viteste kaç km/h da bağırmaya başlıyor iyice?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.