Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.5 Tdci Kalorifer Çabuk Isıtıyor.

Mehmet Kenan Kabalar

Soru

Merhaba,

2016 1.5 TDCI otomatik aracım kısa bir mesafede neredeyse benzinli araç performansında kaloriferden ılık hava üflemeye başlıyor. Eşimin kullandığı 2. aracım 2004 Fiesta TDCI ise oldukça geç ısınıyor. Bu focustan önceki 2008 dizel mk 2.5 aracım da geç ısınırken dikkatimi çekti. Araçta herhangi bir problem yok. Trend-x donanımda, Ford etis teki sorguda da ek ısıtıcı hariç yazıyor. 1.5 TDCI kullanıcıları benimle aynı fikirde mi, yoksa benim yanılgım mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik kapanan panjur (çabuk ısınmayı sağlamak için) hiç duymamıştım. Yalnızca 1.0 Ecoboostlarda hareketli ön ızgara var. O da yakıt ekonomisi ve aerodinamik faydalar için. Ben Mersin'de görece birçok yere göre sıcak bir bölgedeyim. Cuma günü güneşli bir havada saat 11.30'da  dışarı çıktım. 30 dakika kadar sonra eve geldim. (Yaklaşık 7-8 km yol yaptım.) Hararet hala ideal seviyede değildi. Kalorifer de tam anlamıyla sıcak hava vermiyordu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Zafer Yusoğlu yazdı:

2 ,3 dakika da ısıtıyor. Sabah işe giderken tahmini şehir içi 1km şehir dışı 2 km sonra ılık hava veriyor. 

Ben de ılık hava alabiliyorum 2-3 km sonra ama sadece o kadar. Tam anlamıyla sıcak hava için hararetin ilk seviye çubuğunu geçmesi gerekiyor. Arkadaşların bazıları 500 m içinde ideal hararet seviyesine geldiğini söylemişler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi simit poğaça almaya gittim şehir içi en fazla 40 km hızla toplam 1km anca gitmişimdir. Yolun yarısındada 5 dakika motoru stop ettim. Eve yaklaşırken açtım havalandırmayı ılık üflüyordu. Yani evet erken sıcak hava veriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Yunus Pazarlı yazdı:

Bende var, yanlış biliyormuşsunuz diyelim :) yaklaşık 500 m. gidince hararet neredeyse 90'a kadar geliyor :) ayrıca donanım listesinde de mevcut, daha da ayrıca youtube'da videolarını da görebilirsiniz. 

1.5 tdci da var yani ?? İddalısınız bu konuda ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.5 tdci focuslarda aktif ızgara yoktur arkadaşlar resimi örnek olması için koyuyorum ( resim kugaya ait panjurun içinde üst üste sıralı kanatçıklar mevcut).

Çalışma sıcaklığına Çabuk ulaştı olayına gelirsek, bende “sanki çabuk ısındı” diye düşünenlerdenim. Belkide motorun çalışma karakteristiğinden kaynaklıdır?

Umarım ilerde tüm modellere bu aktif ızgara donanımı standart olurda insanlar ilave işçiliklerle uğraşmazlar.

B403B2DB-F231-480F-A4E0-DCBA53A8BC95.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar ben yanlış biliyormuşum yokmuş :( sizden sonra özellikle gidip baktım, ancak benimde motor çok çabuk ısındığından var olduğunu düşünüyordum, yanlış verdiğim bilgiler için özür dilerim. 

26.11.2017 - 08:41 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

:claps: Bunu ben Antalya'da bile beceremiyorum (1.6 EB bu arada). 

Ayrıca Cem hocam, evet yokuş olduğu için olabilir belki , ayrıca yaklaşık 5 dakika da motor çalışıyor yola çıkmadan, zaten o yüzden olduğunu düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Yazık motora...

27 dakika önce, Bedirhan Doğan yazdı:

Bunun yanlış olduğunu insanlara anlatabilmek, izah etmek, açıklamak o kadar zor ki :)

Bu mecburiyetten olan bir konu, garajın kapısını aç bin aracı çıkar kapıyı kapa falan gibi etkenler... Öyle yapılmaması gerekliliğini zaten biliyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.