Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.5 Tdci Kalorifer Çabuk Isıtıyor.

Mehmet Kenan Kabalar

Soru

Merhaba,

2016 1.5 TDCI otomatik aracım kısa bir mesafede neredeyse benzinli araç performansında kaloriferden ılık hava üflemeye başlıyor. Eşimin kullandığı 2. aracım 2004 Fiesta TDCI ise oldukça geç ısınıyor. Bu focustan önceki 2008 dizel mk 2.5 aracım da geç ısınırken dikkatimi çekti. Araçta herhangi bir problem yok. Trend-x donanımda, Ford etis teki sorguda da ek ısıtıcı hariç yazıyor. 1.5 TDCI kullanıcıları benimle aynı fikirde mi, yoksa benim yanılgım mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
8 dakika önce, Mehmet Kenan Kabalar yazdı:

Merhaba,

2016 1.5 TDCI otomatik aracım kısa bir mesafede neredeyse benzinli araç performansında kaloriferden ılık hava üflemeye başlıyor. Eşimin kullandığı 2. aracım 2004 Fiesta TDCI ise oldukça geç ısınıyor. Bu focustan önceki 2008 dizel mk 2.5 aracım da geç ısınırken dikkatimi çekti. Araçta herhangi bir problem yok. Trend-x donanımda, Ford etis teki sorguda da ek ısıtıcı hariç yazıyor. 1.5 TDCI kullanıcıları benimle aynı fikirde mi, yoksa benim yanılgım mıdır?

Ptc olmadan hemen ısıtması ilginç...

Hava durumundan dolayı motor çabuk ısınıyor olabilir mi?

Soğutma sıvısında olabilecek problemleri aklıma getirmek istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracın içinin ısınması gerekiyorsa bütün öncelik bu işlemde olacaktır. Bu yüzden motor bloğunda ısınan ilk su moleküllerinin kalorifer radyatörlerine yönlendirildiği kanaatindeyim. Ayrıca, kaloriferin geç ısıttığı o sert soğuklar henüz gelmedi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Bedirhan Doğan yazdı:

Aracın içinin ısınması gerekiyorsa bütün öncelik bu işlemde olacaktır. Bu yüzden motor bloğunda ısınan ilk su moleküllerinin kalorifer radyatörlerine yönlendirildiği kanaatindeyim. Ayrıca, kaloriferin geç ısıttığı o sert soğuklar henüz gelmedi :)

Ecobost motorlarda böyle bir yönlendirme varmış. Benim merak ettiğim de 1.5 lerde de böyle bir yönlendirme olabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Bedirhan Doğan yazdı:

6 derecede denedim, araç 7 saat açıkda kaldı sabaha karşı hareket ettirdim (6 derecede) çok kısa sürede kendini toparladı.

Başka dizellerde kullandım birazdaha geç ısınıyorlardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Yunus Pazarlı yazdı:

Otomatik açılıp kapanan panjur var radyatörün önünde çabuk motor ısınsın diye, ondan dolayıdır hocam...

O benim arabamda da var ve bazen bakarım aktif olarak çalışıyor gerçekten. 

Ancak -18 derecede 30 km yol gittim, hararet göstergesi yerinden kıpırdamamıştı bir seferinde. :D

Şu anda henüz - değerleri görmedik ama, yine sıcak hafa üflesin diye 5 km ye yakın yol gitmek gerekebiliyor. Havalar iyice soğuduğunda eminim ki daha çok yol gitmemiz gerekecek ısınabilmek için. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Yunus Pazarlı yazdı:

Otomatik açılıp kapanan panjur var radyatörün önünde çabuk motor ısınsın diye, ondan dolayıdır hocam...

Benim araç 2015 model 1.5 tdci titanyum geç ısınıyor. bizimkilerde otomatik kapanan panjur var mı. bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Mustafa Baskoylu yazdı:

2015 ile 2016 modeller arasinda boyle bir fark var mi arkadaslar otomatik kapanan panjur olayi. Bilen arkadaslardan yanit bekliyoruz

Ford etis'ten şasi numarası ile aracınızı sorgulayın, en doğru yanıt sizin aracınızda. Donanım listesinde model yılı ile bu donanım değişikliği verilmedi bu tür konular da genel bilgi kategorisinde mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
50 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Bildiğim kadarıyla mca da oto kapanan panjur yok.

Kugada var diye biliyorum??

Bende var, yanlış biliyormuşsunuz diyelim :) yaklaşık 500 m. gidince hararet neredeyse 90'a kadar geliyor :) ayrıca donanım listesinde de mevcut, daha da ayrıca youtube'da videolarını da görebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.