Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Adem Uçak

Jant Değişimi

Önerilen Mesajlar

Merhaba abilerim  kardeşlerim,

aracımda 185/65/14 ölçülerinde jant lastik mevcuttur ben aracıma jant almayı düşünüyorum aklımdaki ölçüleri belirtiyim öncelikle yük bindiğinde davlumbaza sürtme gibi bi işlem olurmu beni aydınlatırsanız sevinirim 

195/45/16 yada

195/45/17

yorumlarınızı bekliyorum :)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullanırsın ikisi de olur. Fabrikasyon olarak 

195/60 R15 ve 205/50 R16 sunuluyordu eğer bunlarda direksiyon sınırlama yoksa -olacağını sanmam- bu verdiğin ölçüler bunlarda daha küçük.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
34 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

175 45 17 garip bir ölçü, lastik bulmak zor olur muhtemelen. keza jantta öyle.

195 :D 

Not: Ozan iyi hatırlattı jant alırken dikkat edersin genişliği 6.0 ve 6.5 inç olsun.

Bu arada 3008'deki kombini hatırlıyorsundur, efsane bu :kıhkıh: 

205/55 R19

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Adem Uçak yazdı:

yorumlarınızı bekliyorum :)

İnce yanak zorlar, konfor, çukurda jant kırma vb. Ben olsam 195/50-16 alırdım. Ebad olarak da üstündekine çok yakın. 200 TL civarına Petlas PT741 var mesela.  

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
49 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

195 :D 

Not: Ozan iyi hatırlattı jant alırken dikkat edersin genişliği 6.0 ve 6.5 inç olsun.

Bu arada 3008'deki kombini hatırlıyorsundur, efsane bu :kıhkıh: 

205/55 R19

175 yazıyodu ama demi ben hayal görmedim :D

jantın en önemli ölçüsü ofseti. kaç gün uğraştık clk için :D

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

195 yazıyordu :D 

neyin kafasını yaşıyorum acaba :D 195 lastiğe bakıp 175 yazmışım.

195 lastik sıkıntı, kolayotoda falken ve nankang var mesela sadece.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ET değeri yada ofset denen ölçüyü hiçe saymayın. Bende aynı kasa fiestada lastik ölçüsünü değiştirmeden sadece jantı değiştirip biraz dışarı attım. Arkalar yük yada setlerde sürekli sürtüyordu. Bu sefer amortisör sertleştirdim, takoz ekledim ve yükseklik ayarladım.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araca birkaç ay daha binip satmıştım ama kısa vadede güzeldi. Virajda tepkileri filan daha iyiydi, dış tarafa yatmıyordu. Aracı alanda yakınımdı o yüzden sürekli görüyordum onda da bir problem olmadı. Aslında bende stok halinin değiştirilmesinden yana değilim hocam.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.