Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Jant Değişimi

Önerilen Mesajlar

Merhaba abilerim  kardeşlerim,

aracımda 185/65/14 ölçülerinde jant lastik mevcuttur ben aracıma jant almayı düşünüyorum aklımdaki ölçüleri belirtiyim öncelikle yük bindiğinde davlumbaza sürtme gibi bi işlem olurmu beni aydınlatırsanız sevinirim 

195/45/16 yada

195/45/17

yorumlarınızı bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

175 45 17 garip bir ölçü, lastik bulmak zor olur muhtemelen. keza jantta öyle.

195 :D 

Not: Ozan iyi hatırlattı jant alırken dikkat edersin genişliği 6.0 ve 6.5 inç olsun.

Bu arada 3008'deki kombini hatırlıyorsundur, efsane bu :kıhkıh: 

205/55 R19

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Adem Uçak yazdı:

yorumlarınızı bekliyorum :)

İnce yanak zorlar, konfor, çukurda jant kırma vb. Ben olsam 195/50-16 alırdım. Ebad olarak da üstündekine çok yakın. 200 TL civarına Petlas PT741 var mesela.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

195 :D 

Not: Ozan iyi hatırlattı jant alırken dikkat edersin genişliği 6.0 ve 6.5 inç olsun.

Bu arada 3008'deki kombini hatırlıyorsundur, efsane bu :kıhkıh: 

205/55 R19

175 yazıyodu ama demi ben hayal görmedim :D

jantın en önemli ölçüsü ofseti. kaç gün uğraştık clk için :D

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ET değeri yada ofset denen ölçüyü hiçe saymayın. Bende aynı kasa fiestada lastik ölçüsünü değiştirmeden sadece jantı değiştirip biraz dışarı attım. Arkalar yük yada setlerde sürekli sürtüyordu. Bu sefer amortisör sertleştirdim, takoz ekledim ve yükseklik ayarladım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araca birkaç ay daha binip satmıştım ama kısa vadede güzeldi. Virajda tepkileri filan daha iyiydi, dış tarafa yatmıyordu. Aracı alanda yakınımdı o yüzden sürekli görüyordum onda da bir problem olmadı. Aslında bende stok halinin değiştirilmesinden yana değilim hocam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.