Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arızalı Uyarısı ve Kodları

Cihat A.

Soru

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
25.11.2017 - 18:00 tarihinde, Cihat A. yazdı:

Şuan abi kontroller devam ediyor. İlk sorun akışmetre bozulmuş. Onun değişimi yapılacak. Senin söylediklerinde kontrol edilecek

Sadece sorun akışmetre de çıktı enjektörlerde bir problem olmadığı ortaya çıktı. İşten anlayan bir abim 1 gün boyunca test etti bir sorun çıkarmadı(makam şöförü) . Enjektörlere usta bilerek ellemedi bu kmdeki aracın enjektörlere dokunulmaması gerekir demiş. Çıkan akışmetre başka araç ve pc de kontrol edildi. Arızalı olduğu anlaşıldı. Bilgilerinize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cihat bugün bu konuyla ilgili mastertech bir ustamızla konuştum.

İlk kez karşılaştığımızda siliyoruz, bir daha tekrar ederse enjektör temizliği tavsiye ediyoruz dedi.

Senin araç kaç km de ?

Ben 75K oldu enjektör bakımı/temizliği yaptırayım mı diye sordum, bu uyarıyı sordu, hayır yok öyle bir uyarı dedim ve usta da hiç elleme hocam dedi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gürkan abi ikgin için çok teşekkür ederim araba şuanda 69bin küsür de düz hesap 70 bin ama bir kaç sefer yakıtı kötü yerden aldım. Sanırım onun acısı olabilir mi? Bi usta bana bir ihtimal mazot filtresi değişti mi diye sordu. Bende 75 binde değiştircem dedim. Ondan olabilir dedi. İhtimal ne kadardır bilmiyorum ama. Şuan eğitimdeyim 20 gün sonra anca götürebilirim. En azından ön bilgim olursa işi rahatça çözebilir usta diye tahmin ediyorum.

birde kodların araştırmasını yaptığımda sorunların ilk çözümü sensörlerde olabilir yazıyor kod açıklamalarında en son enjektör temizliğinden bahsediyor

Cihat A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 hours ago, Cihat A. said:

birde kodların araştırmasını yaptığımda sorunların ilk çözümü sensörlerde olabilir yazıyor kod açıklamalarında en son enjektör temizliğinden bahsediyor

Maf kirlenmis veya arizali.

Yakit ile ilgili arizalar silinse dahi enjektor kalibrasyonu tekrar yapilmali. Aksi taktirde pek bir ise yaramaz. 70-80 binde dizel enjektorlere canina okumadiysaniz pek birsey olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Yakit ile ilgili arizalar silinse dahi enjektor kalibrasyonu tekrar yapilmali. Aksi taktirde pek bir ise yaramaz. 70-80 binde dizel enjektorlere canina okumadiysaniz pek birsey olmaz.

Eyvallah Gürkan abi çıkınca hemen ilgileneceğim çok sağolasın. Konu hakkında dönüşü mutlaka sağlarım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21.11.2017 - 11:32 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Şuan abi kontroller devam ediyor. İlk sorun akışmetre bozulmuş. Onun değişimi yapılacak. Senin söylediklerinde kontrol edilecek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.