Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0 Ecoboost Hafif Terleme Mevcut, Conta Değişmeli mi?

Hakan Fatih

Soru

herkese merhaba. bugün aracımın periyodik bakımını özel serviste yaptırdım. fakat yağ bakım zamanını sıfırlamayı beceremedik ustayla. birde hafif bi terleme vardı fotolarını koydum. sizce önemsiz bir terleme mi yoksa conta değişimi gerekli mi?

IMG_20171117_112048.jpg

IMG_20171117_112043.jpg

IMG_20171117_112056.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Böyle bir durumla karşılaşırsanız öncelikle ;

1- Kontağı açın

2- fren ve gaz pedallarına basılı tut

3- ekranda oil reset gibi bir yazı çıkınca sol taraftaki ok tuşuna basınız
Bu işlem sonrası yağ bakım periyodu sıfırlanmış olacak

Terleme için de balata spreyi ile o kısmı temizleyip takip edin eğer hala oluyorsa ise değiştirmekte fayda var .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim.balata spreyi ile temizleme yaptım ve takipteyim. sizin başınıza geldi mi böyle bir olay? tahminimce sıvı conta kullanılması ve düşük yağ viskozitesine bağlı bir terleme gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Hafif degil bu terleme. Kontrol ettirin.

Servet bey damlama yok hiç. ve damlacık ta yok. sadece yüzeysel olarak a4 kağıdının yarısı kadar alanda var. baktım alt contadan terlemiş gibi görünüyor. usta ''Noolcak la O gendine masraf yaratıpdurun bizimoğlan'' dedi (muğlalı )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
45 minutes ago, Hakan Fatih said:

Servet bey damlama yok hiç. ve damlacık ta yok. sadece yüzeysel olarak a4 kağıdının yarısı kadar alanda var. baktım alt contadan terlemiş gibi görünüyor. usta ''Noolcak la O gendine masraf yaratıpdurun bizimoğlan'' dedi (muğlalı )

Az uz degil bu, turbonun yag borusu vs dir gereksiz masrafi asil o zaman gorursunuz? Alt conta diye birsey yok motorda bu arada. Motorda ust kapak contasi ve Karter incin ise sivi contasi var. Diger yerlerde de muhtelif ufak tefek contalar var. Siz biryerleriniz devamli kanayinca doktora gitmeyip kan mi alirsiniz damardan eksildikce :)

Daha once gormedigi kasa ve motor icin yorum yapan ustana da buradan selamlar.

Kendisine iki cift sozum var: Asilaa ikiye ayrilipduruu, karma asilaaa, kakma asilaaa. Otursun traktor falan yapivesin o gari.

--1 minute later eklendi--

Not: Sizin motor zaten hepi topu A4 kagidi kadar, eger yarisi kadari yaglanmis ise peh ki peh.

Servet Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 hours ago, Yüksel Koyutürk said:

Bence arkadaşlar her yağ deyişiminde yada 2 yağ deyişiminde bu tür sorunların önüne gećmek ićin conta deyişmekte fayda var diye düşünüyorum... sizcede doğru deyilmi?

Ne contası hocam? Neden bahsediyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben dede daha önce oldu ben hiç beklemedim gidip sıvı conta yerine kendi orjinal conta sını takdırdım sorun ćözüldü. Halendaa bir terleme filan yok yani sıvı conta yerine kendi contasını kullanmak daha iyi olmazmı bunu diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 hour ago, Yüksel Koyutürk said:

Ben dede daha önce oldu ben hiç beklemedim gidip sıvı conta yerine kendi orjinal conta sını takdırdım sorun ćözüldü. Halendaa bir terleme filan yok yani sıvı conta yerine kendi contasını kullanmak daha iyi olmazmı bunu diyorum.

Hocam neyin contası bu? Karter contası mı? Anlasam bi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servet bey karter contasından bahsedeyiyorum. Bazı focuscu lar hatta diğer araç sahipleride aynı hatayı yapıyorlar. O contayı deyiştirmek yerine sıvı conta yapılıyor yada yaptırılıyor. Bu sizcede yanlış deyilmi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 hours ago, Yüksel Koyutürk said:

Servet bey karter contasından bahsedeyiyorum. Bazı focuscu lar hatta diğer araç sahipleride aynı hatayı yapıyorlar. O contayı deyiştirmek yerine sıvı conta yapılıyor yada yaptırılıyor. Bu sizcede yanlış deyilmi.

Her yag degisiminde karter contasi degismez. Kacirmadigi suretle karter acilmaz. Karter contasi diye birsey yoktur, sivi silikondan conta yapilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.