Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.0 EB Otomatik İlk 1500 Km İzlenimlerim

Ismet Erdine

Önerilen Mesajlar

2016 model 1.0 EB A/T SEDAN TITANIUM FOCUS la yaşadığım İlk 1500 km izlenimlerimi paylaşmak istedim. 

Madde madde gidelim .

1- Daha önce sorun olarak belirttiğim, MOTOR SERVİSE GÖTÜR ekranı, serviste yazılım yüklemesi neticesinde giderildi. 

2- Daha önceki aracım; FIESTA 1.0 PWS 

şanzımanından farklı olarak, bu araçtaki tam otomatik şanzıman biraz değişik gelse de alıştım. Aracın daha ağırbaşlı hali hoşuma gitti.

3- Gaz tepkileri, bence mükemmel olan yalıtımı insana zevk veriyor. 

4- Yol tutuşu, virajlardaki güven hissi gerçekten çok iyi. 

5- Direksiyon hissiyatı mükemmel. Ne söylersen dinliyor:)))

6- Gelelim yakıt tüketimine: Gaz pedalına doğru davrandığınız zaman, gerçekten ekonomik bir araç. İlk 600-700 km. 7.0-7.5/100km. olan tüketimi, gaz pedalı ile yaşadığımız seviyeli beraberliğimizin neticesinde 6.0 - 6.5 / 100 Km seviyesine geldi ki bence bu segmentte bir araç için bayağı iyi. Bu arada, bu sonuçlar pek de yoğun olmayan şehir içi İstanbul trafiği için geçerli.

7- Start stop sistemi gerçekten önemli ve gerekli imiş, bunu anladım. 

8- Yan aynalardan pek haz etmediğimi söylemeliyim. Görüş açılarını yetersiz buldum. Kör noktalar sorun oluşturuyor. Aynalar ufak kalmış.

9- Aracı çevreleyen sensörler o kadar iyi çalışıyor ki, geri görüş kamerası vs gerekmiyor. Göremediğiniz yerleri sizin yerinize görmesi ve ekranda göstermesi mükemmel.

10- Sync 2  ses kalitesi, radyosu ile beni gerçekten memnun etti. İlk başta değiştirmeyi düşünmüştüm. Kullandıkça fazlasıyla tatminkar bulduğumu söyleyebilirim.

Sağlıkla kalın. Saygılar.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 1.0 EB Otomatik İlk 1500 Km İzlenimlerim olarak değiştirdi
  • 1 ay sonra...
15.11.2017 - 14:20 tarihinde, Ismet Erdine yazdı:

6.0 - 6.5 / 100 Km seviyesine geldi

İsmet Bey hayırlı olsun. Kazasız cezasız kullanmanız dileğiyle..Pekte yoğun olmayan trafikten kastınız dur kalk olmayan akıcı bir trafiktemi yaptınız? 

15.11.2017 - 14:20 tarihinde, Ismet Erdine yazdı:

Gaz tepkileri,

Ani hızlanmada gecikme oluyormu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

01.01.2018 - 22:17 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

İsmet Bey hayırlı olsun. Kazasız cezasız kullanmanız dileğiyle..Pekte yoğun olmayan trafikten kastınız dur kalk olmayan akıcı bir trafiktemi yaptınız? 

Ani hızlanmada gecikme oluyormu?

Merhabalar, öncelikle mesajınızı yeni gördüğüm için cevaplamakta geciktim. Kusura bakmayın. Ani hızlanmadan kastınızı, vites değişimlerinde gecikme oluyor mu şeklinde anladım. Şöyle ki; vites değiştirmeyi, gaza basit bir bas-çek hareketiyle sağlıyorum. Dip gaz yaparak değil. Bu arada, yakıt tüketimim 5.5-5.8 seviyelerine düştü. Araç km arttıkça yakıt tüketimi de azaldı. Şu an 3800 km. yi gördüm. Araç tabii ki de powershift şanzımana sahip Fiesta 1.0 kadar atak değil. Önceki aracım 1.0 Fiesta EB idi. Fiesta aracımla da, tüketimim hemen hemen aynı değerlerdi. Onunla kıyaslama yaptığımda bu sonuca varıyorum. Yazımda da belirttiğim gibi, EB Focus ağırbaşlı bir karaktere sahip.

Eh ben de Formula pilotu değilim. :))) Şaka bir yana, aracın genel performansı, bana göre tam otomatik bir araç için gayet yeterli. 

Yoğun olmayan trafikten kastım; ben İstanbul Göktürk'te ikamet ediyorum. Okulum, Maçka Teşvikiye'de. Her gün, toplamda 50km yolum var. Gidiş-geliş saatlerim, trafiğin çokta yoğun olmadığı saatler. 

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Ismet Erdine yazdı:

Ani hızlanmadan kastınızı, vites değişimlerinde gecikme oluyor mu şeklinde anladım.

Vites değişimi değil, bende de tam otomatik 1.0 var. Hızlanmak istediğiniz zaman kısa süreli bir gecikme aracın tepkisiz kalması oluyormu?  Bu biraz sinir bozucu benim araçta. 

16 dakika önce, Ismet Erdine yazdı:

EB Focus ağırbaşlı bir karaktere sahip.

Keşke 1.0 fiestadadaki pws.nı bizim araçlarda da kullansalardi. 

18 dakika önce, Ismet Erdine yazdı:

Dip gaz yaparak değil.

Aslında dipgaz değil benim araçta az bir şey bassaniz bile kısa sureligine tepkisiz kalıyor. Yoksa vites geçişleri gayet güzel. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ramazan D. yazdı:

Vites değişimi değil, bende de tam otomatik 1.0 var. Hızlanmak istediğiniz zaman kısa süreli bir gecikme aracın tepkisiz kalması oluyormu?  Bu biraz sinir bozucu benim araçta. 

Keşke 1.0 fiestadadaki pws.nı bizim araçlarda da kullansalardi. 

Aslında dipgaz değil benim araçta az bir şey bassaniz bile kısa sureligine tepkisiz kalıyor. Yoksa vites geçişleri gayet güzel. 

Ramazan abi o şanzıman böyle, yani 20 kişiye de sorsak ne cevap verirse versin değişmeyecek :P 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Süleyman Ünal yazdı:

Peki niye dizel de bile  pws varken 1.0 ecoboost  da tam otamatik kullanıyor?

Zamanında muhabbetini döndürmüştük, bunun bir resmi açıklaması yok. Bence maaliyet, yarın dizelde de pws olmayacak. Yarın benzinli de yeni tam otomatiğe geçecek :) Mk4'te hepsini göreceğiz en yakın olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

yani 20 kişiye de sorsak ne cevap verirse versin değişmeyece

Servisteyim şimdi. 1.5 saattir yazılım yukluyorlar.inşallah daha beter olmaz. 

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MK4'te dizel için 7 ileri powershift beklentisi vardı yanlış hatırlamıyorsam Cem Hoca'mın bir duyumu idi. Aksi olur da tam otomatik gelirse umarım hızlı bir otomatik olur. Fiesta gibi arabayı yavaşlatacak tüketimi arttıracak bir şanzıman hayal kırıklığı olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

MK4'te dizel için 7 ileri powershift beklentisi vardı yanlış hatırlamıyorsam Cem Hoca'mın bir duyumu idi. Aksi olur da tam otomatik gelirse umarım hızlı bir otomatik olur. Fiesta gibi arabayı yavaşlatacak tüketimi arttıracak bir şanzıman hayal kırıklığı olur. 

Mustang'ın başlığında az-çok örnek mevcut :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Mustang'ın başlığında az-çok örnek mevcut :) 

Bir de link verebilirsen ben okuyayım o başlığı biraz. :aman: Umarım istemenin cılkını çıkarmıyorumdur. Bi arama yaptım ben Mustang diye ama sonuç bulamadım. :P Çare sende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Bir de link verebilirsen ben okuyayım o başlığı biraz. :aman: Umarım istemenin cılkını çıkarmıyorumdur. Bi arama yaptım ben Mustang diye ama sonuç bulamadım. :P Çare sende.

Tabi :)

https://www.focusclubtr.com/topic/15184-2018-avrupa-mustang-tanıtıldı/?do=findComment&comment=451473

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.