Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost'un Sonu Ne Olacak?

Aykut Kara

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Ahmet A. yazdı:

Bu mantıkla hiç bir arabaya binmemek gerekir. Hepsi kul yapımı, er ya da geç bir yerden bir sorun çıkaracaktır.

önlem almak önemli... 

Nasıl bir önlem alabilirsiniz?

Sıfır alacağınız kabın-hortumun gereken şartlara göre tasarlandığını nasıl anlayabileceğiz?

Ford'un bu konuyla ilgili resmi bir açıklaması var mıdır?  Sıkıntılı parçaları değiştirmek için kullanıcılara ulaşıp aracı yetkili servise acilen çağırdı mı?

Yasal garanti bittikten sonra da bu tasarım hatalı üretilmiş parçalarda sorun olursa ve son kullanıcı bu sorunun farkına şans eseri motorda zarar olmadan farkına varırsa Ford'un Türkiye'deki yetkili servisleri bu parçaları ücretsiz değiştiriyor mu ?

Garantisi bitmiş araçlar  bu hatalı parçalar ve/veya eksik  parçalar yüzünden  motor yakarsa  bunun bedelinin tamamını sorunsuzca karşılıyorlar mı?

Ve en önemlisi, FORD kendisi önlem almış mı? Taşırma kabına koyacağı çok basit ve sıradan bir sensör ile bu önlemi çok basitçe alabilirdi fakat yapmamış...

Siz uzun yolda giderken her 5 dakikada bir sağa çekip su seviyesini kontrol mu edeceksiniz, bu mudur önlem? 

Sorunsuz araba tabiki yoktur fakat bu şekilde patlamaya hazır bomba ile dolaşmanın da anlamı yoktur.

Geçen kış benim aracımın da yağ soğutucusuna giden su hortumları patladı(motor yağını, motordaki su ile soğutuyor).

Fakat göstergede ''soğutma sıvısı eksik, emniyetli biçimde durun'' uyarısını verdi çünkü taşırma kabında su azalmıştı.

Kaputu açtım baktım, taşırma kabında su bitmek üzereydi ve her geçen saniye azalıyordu.Üstüne su ekledim, ben eklerken bir yandan da azalıyordu ve yolunda gitmeyen birşeyler vardı.

Çekici çağırdım, çekiciye aracı çıkartmak için kontağı açtığım anda hemen sesli uyarı ve göstergede yazılı uyarılar çıktı. Yine de çalıştırmak istedim, motoru çalıştırmadı 15 saniye, amaç motor soğutma sıvının azaldığını gözüme gözüme sokmaktı.

Benzer şekilde arkadaşımın Audi A3 aracıyla gezerken tümsekte altını sürttük. 2 dakika sonra motor yağ seviyesi az,motoru durdurun diye uyarı çıktı. Hemen durduk, baktık yere yağlar süzülüyor. Çekici çağırdık, çekici bile aracı çalıştırmadı riske atmayalım diye, kendi motoruyla aracı çekti.

Bunlar yaşanmış ve basit örnekler. Yakıt-su-yağ şakaya gelecek, riske edilecek şeyler değildir, heleki su ve yağ.

Sonuçları çok kötü olabiliyor, forumdaki örneklerde bunun kanıtı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 eb focus kullanıcısıyım ve şu an araç değiştirme düşüncem olsa yine ilk bakacağım araç 1.0 eb focus olur soran herkese de tavsiye ediyorum yani merak etmeyin bir şeyler zamanla değişecek belki de küçük hacimli turbo benzinli araçlar piyasaya hakim olamadan elektrikliler dünyayı ele geçirecek :) ama şu an görünen o ki 1.0 lar gitgide çoğalıyor popüler olan her markada da neredeyse buna benzer motorlar seçenek olarak sunuluyor bizim araçlarda bulunan 1.0 motorların bilinen sıkıntıları(hortum, yedek su deposu gibi) aşılamayacak şeyler değil ama bu konuda Ford ne kadar yapıcı işte o sorgulanır. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Evet, kronik sorunlu hortum-kronik sorunlu taşırma kabı yapıp, üstüne de soğutma sıvısı seviye sensörü koymuyorsa benim gözümde patlamaya hazır bir bombadır.

Patlamaya hazır bombayı yanımda taşımam, satabiliyorsam satarım, satamıyorsam elden çıkartırım,  yani çöpe atarım  şahsen :)

Soğutma sistemindeki sıvının fark etmeden aniden boşalıp, dakikalar içinde motoru yakmaktansa, yavaş yavaş yağ yakan motoru tercih ederim, çünkü patlamaya hazır bomba niteliğinde değildir yağ yakan motor.

Aracına serviste bakı yaptıranın ya da ford un taşıma kabından dolayı araçları geri çağırıp gerekli parçayı değiştirdiğini duyanın kimsenin elinde bomba patlamadı ;) Yani arabasına ilgili kimse sorun yaşamadı,firma hatayı kabul etmiş ücretsiz parça değişimi yapmış daha ne yapacak.Ben çok biliyorum dsg den 5 bin km deki arabaya 5 milyar servis ücreti ödeyenleri.DSG farkı 15.000 6 ay sonra arıza 5.000 :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Siz beklerken vw 1.0 da hakimiyetini ilan edecek zatenemoji4.png

Değerinin bilinmemesi Bu yüzden değilmi?

--3 dakika sonra eklendi--
8 dakika önce, ANIL Ö. yazdı:

.Ben çok biliyorum dsg den 5 bin km deki arabaya 5 milyar servis ücreti ödeyenleri.DSG farkı 15.000 6 ay sonra arıza 5.000 :) 

Bu arkadaşların içinde pişmanlık fırtınaları kopuyor ama dışarıya belli etmiyolar ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Aracına serviste bakı yaptıranın ya da ford un taşıma kabından dolayı araçları geri çağırıp gerekli parçayı değiştirdiğini duyanın kimsenin elinde bomba patlamadı ;) Yani arabasına ilgili kimse sorun yaşamadı,firma hatayı kabul etmiş ücretsiz parça değişimi yapmış daha ne yapacak.Ben çok biliyorum dsg den 5 bin km deki arabaya 5 milyar servis ücreti ödeyenleri.DSG farkı 15.000 6 ay sonra arıza 5.000 :) 

Motor yakan arkadaşlarımızdan bir tanesi , aracını yetkili serviste düzenli bakım yaptırıp, hatta zamanı geldi(km gelmedi-yılı geldi) diye trigerini  bile değiştirmiş olmasına rağmen bu üretim hatalı parça yüzünden yanan motorun masrafları karşılanmadı.

Bahsettiğiniz durum 1.6 EB için geçerli olmasın ;)

--9 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Ben çok biliyorum dsg den 5 bin km deki arabaya 5 milyar servis ücreti ödeyenleri.DSG farkı 15.000 6 ay sonra arıza 5.000

Şu anda DSG'nin iyi niyet garantisi adı altında 9 yıla kadar destek sağladığını da belirtmek lazım bence.

Çoklu kavrama kiti- mekatronik ünitesi- dişli aksamı bozulan araçları çatır çatır garantiden onarıyorlar. 1-2 bakım atlanmış, geç kalınmış gibi durumlara da bakmıyorlar, yani ipe un sermiyorlar.

Tabi bu onarım bedellerini manuel-DSG arasındaki fiyat farkından  çıkartıyorlar :):)

Çağlar Sertan KASIMOĞLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Motor yakan arkadaşlarımızdan bir tanesi , aracını yetkili serviste düzenli bakım yaptırıp, hatta zamanı geldi(km gelmedi-yılı geldi) diye trigerini  bile değiştirmiş olmasına rağmen bu üretim hatalı parça yüzünden yanana motorun masrafları karşılanmadı.

Bahsettiğiniz durum 1.6 EB için geçerli olmasın ;)

Biliyorum.Mahkeme yolu ile hakkını araması konusunda da kendisine yorum yazmışlığımda vardır.Kendisi yaşadığı sorunda haklıdır.Ama şu da bir gerçek garantisi biten bir araca hiçbir firma kendi sorunları dahi olsa masraf kabul etmez.Ben forddan başka garantiniz bitiyor gelin genel bir kontrol yapalım diyen başka bir firmada görmedim.O yüzdendir ki hertürlü ford fanatikliği yaparım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

yani çöpe atarım  şahsen :)

Savunma makamı değilim tekrar belirteyim. yazdığım son ileti özellikle yukarıdaki cümle içindi...

Hele ki Türkiye'deki sosyoekonomik durumu düşününce hoş olmamış bu kelime...

Onun dışında Ford ile bir mukavelem vs birşeyimde yok, ekmeğimi de vermiyorlar...

O yüzden garanti olmasa da masrafı karşılamaları yönündeki düşüncelerine tamamen katılıyorum haklısın... 

28 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Nasıl bir önlem alabilirsiniz?

1.0EB için konuşuyorsak eğer sorun belli çözüm belli...

Bundan sonrasıda Ford'a düşer bana değil. Bir zahmet sensör vs ne gerekiyorsa koysunlar...

He onu yaptık şunu yaptık hala risk yok mudur, vardır tabi ki...

Ama herşeyde olduğu kadar...

Sonuçta insanoğlu bile sonsuz değil ki mükemmel olduğunu zannettiğimiz araçlarımız sonsuz olsun.

Elbet bir şeyler bir yerden sebep olacak. 

Biz istifade edebileceğimiz kadar etmeye bakalım araçlarımızdan... Amacına hizmet etsin yeter... 

30 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Sıfır alacağınız kabın-hortumun gereken şartlara göre tasarlandığını nasıl anlayabileceğiz?

20150317_171131.jpg.122eee56a59b5d32ae9c8497775cec42.jpg

34 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Bunlar yaşanmış ve basit örnekler. Yakıt-su-yağ şakaya gelecek, riske edilecek şeyler değildir, heleki su ve yağ

+1111

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 EB için böyle bir TSB, aksiyon yok ki?

Ayrıca Volvo'da da 1.6 EB motoru kullanıldı 2011-2013 yıllarında. Garantisi bitmiş olsa bile tüm kullanıcılara tek tek ulaşıldı,yetkili servise davet edildi soğutma sisteminizde parça güncellemesi var diye.

Ayrıca mail ve SMS ile de bildirim yapıldı.

--1 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Ahmet A. yazdı:

Hele ki Türkiye'deki sosyoekonomik durumu düşününce hoş olmamış bu kelime...

Gidip aracı bedavaya hurdacıya verecek halimiz yok tabiki, bknz. ironi. :)

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

1.0 EB için böyle bir TSB, aksiyon yok ki?

Ayrıca Volvo'da da 1.6 EB motoru kullanıldı 2011-2013 yıllarında. Garantisi bitmiş olsa bile tüm kullanıcılara tek tek ulaşıldı,yetkili servise davet edildi soğutma sisteminizde parça güncellemesi var diye.

Ayrıca mail ve SMS ile de bildirim yapıldı.

Ne güzel işte,benden volvoya kocaman alkış...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ahmet A. yazdı:

1.0EB için konuşuyorsak eğer sorun belli çözüm belli...

Bundan sonrasıda Ford'a düşer bana değil. Bir zahmet sensör vs ne gerekiyorsa koysunlar...

He onu yaptık şunu yaptık hala risk yok mudur, vardır tabi ki...

Ama herşeyde olduğu kadar...

Sonuçta insanoğlu bile sonsuz değil ki mükemmel olduğunu zannettiğimiz araçlarımız sonsuz olsun.

Elbet bir şeyler bir yerden sebep olacak. 

Biz istifade edebileceğimiz kadar etmeye bakalım araçlarımızdan... Amacına hizmet etsin yeter... 

İşte aynı şeyi konuşuyoruz aslında, bu önlemi aracı kullanırken 5 dakikada bir sağa çekip kontrol etmek yerine, Ford'un koyacağı basit bir sensör ile halledilebilirdi.

Sensörde bozulur, o ayrı bir konu olur, sen tedbirini al gerisini Allah'a bırak desek yanlış olmaz :)

--1 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, Ahmet A. yazdı:

İşte bunu aynı sizin gibi Ford'un son kullanıcılara bildirmesi ve eski tip ise değiştirmesi gerekli.

Aynı şekilde taşırma kabını ve taşırma kabının kapağını da.

İnternet kullanmayan veya bu foruma üye olmayan binlerce 1.0 eb kullanıcısı mevcut.

--2 dakika sonra eklendi--
3 saat önce, ANIL Ö. yazdı:

Ne güzel işte,benden volvoya kocaman alkış...

Aynısını Ford'tan da bekleriz :)

Bu eleştirilerimi sadece Ford için değil, bu tür mağduriyetleri yaşatan her marka için söyledim söylerim söyleyeceğimde, forum donanımhaberde de sık sık yazıyorum, dilersen okuyabilirsin. Ford markasına yada farklı bir markaya kasten karalama gibi bir durum söz konusu değil.

Adaletin boşluğundan, süreçlerin uzun ve çok yorucu-masraflı olmasından dolayı markalar Türkiye'de istedikleri gibi at koşturuyorlar, son kullanıcılara mağduriyet yaşatıyorlar.

Mağdur kullanıcılar gemileri yakıp, üretici markanın Türkiye'deki mekanizmasına dava açınca yargıtay süreci dahil olmak üzere 4-5 sene sonra nihai karara varılabiliyor. 

Karara varıp bayinin hesaplarına haciz  koyanlar bile oldu CVT yüzünden, Otosan bu konudan dolayı Ford'tan denetim ve ceza yedi.

Şimdi CVT gördüklerinde sorgusuz sualsiz parça sipariş ediliyor, müşteriye ikame araç veriliyor, yaşına modeline bakmaksızın.

Adalet varsa herkes için var, kimseyi mağdur etmesinler beni kızdırmasınlar, marka fanatikliği yapmayın yoksa çok yazacağım,hep yazacağım :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Bu arkadaşların içinde pişmanlık fırtınaları kopuyor ama dışarıya belli etmiyolar ?

Gerçekten tanımak istiyorum seni, çok enteresan bir kişiliksin :) Kullanmadığın bir araba için nasıl böyle peşin söylemlerde bulunuyorsunuz çok enteresan... 

Bir de focusun atmosiferik benzinlilerinde powershift vardı bilirsin belki, senin şuanda kullandığın şanzımanın insanları ağlatan, araba yaktıran cinsinden. Duymuşsundur :) 

1.0 mühendislik başarısıdır; pazarlama hüsranıdır... yazık ettiler! Bak beğenmediğiniz VAG, şuanda belki ecoboost kadar kaliteli olmayan 1.0 motorunu audi A3 ve Golf'te çatır çatır satıyor. Polo ile iyice uçuşa geçer. Benzer şekilde İbiza da kullanıyor ki bence sınıfının bir numarası...

Neyse olan vatandaşa oluyor tabi, laga luga bizim yaptığımız. 

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Gerçekten tanımak istiyorum seni, çok enteresan bir kişiliksin :) Kullanmadığın bir araba için nasıl böyle peşin söylemlerde bulunuyorsunuz çok enteresan... 

Bir de focusun atmosiferik benzinlilerinde powershift vardı bilirsin belki, senin şuanda kullandığın şanzımanın insanları ağlatan, araba yaktıran cinsinden. Duymuşsundur :) 

1.0 mühendislik başarısıdır; pazarlama hüsranıdır... yazık ettiler! Bak beğenmediğiniz VAG, şuanda belki ecoboost kadar kaliteli olmayan 1.0 motorunu audi A3 ve Golf'te çatır çatır satıyor. Polo ile iyice uçuşa geçer. Benzer şekilde İbiza da kullanıyor ki bence sınıfının bir numarası...

Neyse olan vatandaşa oluyor tabi, laga luga bizim yaptığımız. 

:) 

Atmosferik motorun tartışılacak bi yanı yok zaten ( bütün markaların)

atmosferik powershift ile diğer powershift kombinasyonlarını kıyaslamakda bana göre enteresan. Eb ve tdci ünitede powershift kusursuz denicek kadar saat gibi çalışıyor. (İstisnalar kaideyi bozmaz) 

Ayrıca belirttiğin markadan aracım olmasada muhtelif zamanlarda muhtelif modelleri az çok kullanmışlığım var ( karar verecek kadar ) :) 

Pazarlama stratejisi ayrı ürünün mühendisliği ayrı. 

Ben işin mühendislik bölümü ile ilgileniyorum bu nedenle Ford, motor konusunda daha tecrübeli.

Bana göre, Eb ve Tdci ünite tsi ve tdi üniteden mühendislik olarak (10 adet F150) boyu kadar önde :) 

vw bizim milletin gereğinden fazla şişirdiği bir markadır. 

Muhtemelen bu yazdıklarım kafana yatmayacak,

Yapacak bişi yok :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Ford'un bu konuyla ilgili resmi bir açıklaması var mıdır?  Sıkıntılı parçaları değiştirmek için kullanıcılara ulaşıp aracı yetkili servise acilen çağırdı mı?

Bu konuda çıkmış teknik servis bülteni var, acil geri çağırma değil ama servise geldiğinde ücretsiz değişim şeklinde. 

Ancak bence geç fark edildi ve düşük önem düzeyinde kaldı. 

Yanan motorlarla ilgili hasar giderimi de her zaman mağduriyetleri önleyecek düzeyde olmadı. 

Bu bir argüman olamaz, olsa olsa paranoyak hezeyan olabilir. 

Sonuçları çok kötü olabiliyor, forumdaki örneklerde bunun kanıtı.

Kesinlikle, nedeni de EB motorların yüksek ısıya hiç tahammülünün olmaması. 

Bu nedenle bu motorlarda bir erken uyarı sisteminin kurgulanmamış olması bence de ciddi hatadır, işlevsiz hararet göstergesi, soğutma suyu düzey uyarısının olmaması, iş işten geçtikten sonra gelen ikaz ışığı vb. vb. 

Bu konuda üretim sürecinde önlem alındığını görmeden ben bir daha kolay kolay EB motor almam. 

Hem 1.0 hem de 1.6'nın performans ve kullanımından çok memnun olsam bile. 

9 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Bana göre, Eb ve Tdci ünite tsi ve tdi üniteden mühendislik olarak (10 adet F150) boyu kadar önde :) 

vw bizim milletin gereğinden fazla şişirdiği bir markadır. 

Mühendislik açısından öyle olabilir ama kullanışlılık ve verimlilik açısından hiç de öyle değil. 

Bu şişirme nedense sadece Türkiye'ye ait de değil, bütün Avrupa şişiriyor nedense. 

VW'ini "sevmem" ama hakkını da vermek lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2006 yılında sıfır kilometre aldığım Grande Punto aracımın bozuk yollarda ön tarfaından "luk luk" şeklinde sesler geliyordu. İlk başlarda 1 ya da 2 araba sorunlu derken, 3 ay içerisinde hemen hemen tüm arabalarda sıkıntı olduğu anlaşıldı ve yetkili servislerde onarım yapılmaya başlandı. O yıllarda bu sorunun adı "tıkırtı burcu" olarak anılıyordu. Yıl 2008  aynı arabanın ilerleyen zamanlarda tamamen elektirik destekli olan direksiyon sisteminde sorun yaşanmaya başlandı. Servisler ilk başta anlam veremediler, hem sorunu Kabul etmekte hemde çözüm üretmekte zorlandılar. Hatta bu direksiyon sistemini parçalayıp sorunlu parçayı kendi imkanları ile tamir etmeye çalışan yetkili servisler bile oldu...Ama nafile şanslı olanların (ben gibi) direksiyon Sistemleri komple değişti (Parça fiyatı 3850 TL + işçilik = 4750 TL). Aynı arabanın teyip tuşlarının tamamı soyulmaya başladı...Buna çözüm üretilmedi... Bu arabamı 8 yıl 189.000 km boyunca severek kullandım ve sattım. Arkasından Ford Focus aracımı aldım.

Yıl 2011 Toyota Auris. Genel olarak sorunsuz bilinen Toyota'nın kronik yağ eksiltme sorunu var. google'a yazıldığında bir çok açıklama mevcut. 2011 model Aurisimizi hala kullanıyoruz, Oldukça da memnunuz. Ama düzenli olarak "Kaputu Açıp" yağ seviyesini kontrol ediyoruz. Biz onu ailece bu şekilde sevdik :). Ve bizi bugüne kadar hiç üzmedi :). Her yıl Ankara - Arhavi, Ankara-Çeşme, Ankara - Antalya yollarında motoru yanmadan gidiyor çok şükür :):)

Bir tanede DSG olayı var ama onu yazmaya gerek yok. Herkezin bildiği ve Kabul ettiği bir şey zaten. Son çıkan Hondaların'da kaporta problemleri ortada, Mağduriyet hat safhada.

Gelelim bize...Benim aracım 129.000 km'de. Bahsi geçen genleşme kabı ve hortumları 42.000 km'de değişti. O zamandan bu yana bir sorun yaşamadım. 5 yıl ve 129.000 km boyunca bu motorda görünen tek sorun bu genleşme kapları ve hortumları gibi görünüyor. Bunun dışında bir sorun yaşayan oldu mu??. Eğer benim gibi servise gidiyorsanız, bakım öncesinde serviste açılan kayıda özellikle genleşme kabının ve hortumlarının kontrol edilmesini istediğinizi belirtin. En azından kayıtlara geçsin....Ya da tanıdığınız bir ustaya gidin komple değiştirin. Kendi arabamdan örnek vericek olursam, zatten servis bir kere değiştirdi üzerinden 3 yıl geçti. Araç 5 yaşında. Bir kez de ben değiştirsem bir 3 yıl daha eklerseniz oldu size 8 yıl. Bu şekilde en azından kafanız daha rahat bir şekilde dert edicek bir şey olmadan aracınızı sürmeye devam edebilirsiniz.

Bu genleşme kabı meselesi için servisle görüştüm. Değişim yapıldıktan sonra bir daha şikayet almadıklarını belirttiler. Daha öncede yazdığım gibi bazı servislerin yanlış uygulama yapmış olabileceklerini düşünüyorum. Şöyle ki, benim aracımda genleşme kabı, hortumlar ve soğutma suyu sıvısı aynı anda değiştirildi (Sıvıya ekleme yapılmadı, boşaltılıp yenisi ile dolduruldu.). Yanlış gözlemlemediysem bazı arkadaşların sadece hortumları değiştirilmiş. Hatta değişim yapılan parça eskisi ile aynı olduğu için sorun tekrarlanabiliyor. Yeni genleşme kabı, yeni kapak artı yeni hortumlarıyla beraber geliyor olmalı...Sorunlu parçayı sökerek, aynı parçanın yenisinin takılması da bu sorunu tekrarlayan bir problemmiş gibi gösterecektir. Servis konusunda daha deneyimli ve bilgili arkadaşlar benim bu yorumuma bir cevap yazacaklardır. Değiştirilen parçalarda aynı sorunların tekrar edeceğini düşünmüyorum...Sorunu çözmüşler ki bu parçaları değiştiriyorlar öyle değil mi?.

Başlıkta ki yazıya cevap olarak, bence bizim en büyük sorunumuz yapılan eksik ve yanlış pazarlama stratejisi...

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.