Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost'un Sonu Ne Olacak?

Aykut Kara

Önerilen Mesajlar

Evet arkadaşlar bizim bu 1.0 Motor'ların sonu ne olacak.. Birkaç galeri gezdim kimse 1.0 Ecoboost Motoru almıyor takas dahil.. Aracımız çok nadir var ilanlarda zaten çok yaygın değil maalesef..

Esnaf diyorki bu araçların çoğu sorunlu zaten diyorlar 

•Kalkışlarda sürtme sesi geliyor diyorlar ((Doğru diyorlar))

•Motor takozları genelde bu araçların arızalı diyorlar motor da bunun için titreşimli çalışıyor diyorlar 

•Oksijen sensörü de ara ara arıza verirmiş gösterge panelinde de motor da ikaz lambası yakarmış

Bu sorunlar benim araçta var zaten kalkışlarda uğultu geliyor bir türlü çözümü bulabilen yok mu yani araçtan iyice soğumaya başladım metal sürtünme sesi beni öldürüyor inanki..

•Araçlarımızın bir diğer sorunu Antifiriz kabı 

•İkaz lambasına gelince söndürtüyorum 2-3 çalıştırma sonrası tekrar yanıyor. Oksijen sensörünü değiştirirsem iş çözülür mü çözülmez mi bilemiyorum 

•Motor takozu kolay değiştirilir olay biter onu kafaya takmıyorum da; en çok şu metal sürtünme sesi kafama takılıyor.. 1.0 Ecoboost kullanıcıları yurtdışı sitelerin de hiç araştırma yaptı mı acaba bu ses için onların araçlarında bulunuyor mu bu ses çok merak ediyorum... 

Bir diğer esnaf da Bu araçlarda 1.0 motorlar geri çağırıldı toplatıldı dedi düzen tutmadı sorunlar çıktı dedi ne yapacağımı şaşırdım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Aykut Kara yazdı:

Evet arkadaşlar bizim bu 1.0 Motor'ların sonu ne olacak.. Birkaç galeri gezdim kimse 1.0 Ecoboost Motoru almıyor takas dahil.. Aracımız çok nadir var ilanlarda zaten çok yaygın değil maalesef..

Esnaf diyorki bu araçların çoğu sorunlu zaten diyorlar 

•Kalkışlarda sürtme sesi geliyor diyorlar ((Doğru diyorlar))

•Motor takozları genelde bu araçların arızalı diyorlar motor da bunun için titreşimli çalışıyor diyorlar 

•Oksijen sensörü de ara ara arıza verirmiş gösterge panelinde de motor da ikaz lambası yakarmış

Bu sorunlar benim araçta var zaten kalkışlarda uğultu geliyor bir türlü çözümü bulabilen yok mu yani araçtan iyice soğumaya başladım metal sürtünme sesi beni öldürüyor inanki..

•İkaz lambasına gelince söndürtüyorum 2-3 çalıştırma sonrası tekrar yanıyor. Oksijen sensörünü değiştirirsem iş çözülür mü çözülmez mi bilemiyorum 

•Motor takozu kolay değiştirilir olay biter onu kafaya takmıyorum da; en çok şu metal sürtünme sesi kafama takılıyor.. 1.0 Ecoboost kullanıcıları yurtdışı sitelerin de hiç araştırma yaptı mı acaba bu ses için onların araçlarında bulunuyor mu bu ses çok merak ediyorum... 

Bir diğer esnaf da Bu araçlarda 1.0 motorlar geri çağırıldı toplatıldı dedi düzen tutmadı sorunlar çıktı dedi ne yapacağımı şaşırdım

Elden çıkarmayı kafaya koyduysanız en kötü ihtimal Ford Bayileri takasta değerlendirir diye düşünüyorum

Erhan Er. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende 1.0 sahibi olarak yanıtlayayım... Baştan belirteyim amacım Fordu savunmak değildir...

22 dakika önce, Aykut Kara yazdı:

•Kalkışlarda sürtme sesi geliyor diyorlar

Motordan bağımsız bir olay bu. Mk3 kasalarda sadece eğimin fazla olduğu yerlerde kalkış yaparken geliyor bu ses.

24 dakika önce, Aykut Kara yazdı:

Motor takozları genelde bu araçların arızalı diyorlar motor da bunun için titreşimli çalışıyor diyorlar 

Takozla bir ilgisi yok, öyle olsa takoz değiştirenlerinkinin daha stabil çalışması gerekirdi.

3 silindirli olması sebebiyle sarsıntılı çalışması daha mantıklı bir açıklama bence.

27 dakika önce, Aykut Kara yazdı:

Oksijen sensörü de ara ara arıza verirmiş gösterge panelinde de motor da ikaz lambası yakarmış

Bunu ilk kez duydum...

28 dakika önce, Aykut Kara yazdı:

En önemli sorun bu ve soğutma suyu hortumu bence, basit iki plastik parça yüzünden motorun yanma riski var...

Bu konuda Ford bizimle rus ruleti oynuyor resmen...

Eğer ki eski tipse her ikiside değiştirilmeli mutlaka...

29 dakika önce, Aykut Kara yazdı:

Bir diğer esnaf da Bu araçlarda 1.0 motorlar geri çağırıldı toplatıldı dedi

İyi sallamış...

29 dakika önce, Aykut Kara yazdı:

Tüm bunları Ford Türkiye'nin EcoBoost Motorlar konusundaki pazarlama stratejisi yanlışlığının

ve Milletimizin süregelen önyargılarının sonucu olarak görüyorum..

Sonuç olarak ben arabamı seviyorum, al-satçı'da değilim. 5 yıldır biniyorum, şükür ki büyük bir problemim olmadı.

Aracım şuan 115.000km civarlarında... iki-üç parça lokal boyada var...

Ben şimdi bu arabayı satarsam biliyorum ki yok pahasına satacağım...

Acil nakit ihtiyacım olmadığı (İnşallah olmaz) ve ihtiyaçlarımı da karşıladığı sürece binmeyi düşünüyorum.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı 1.0 Ecoboost'un Sonu Ne Olacak? olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Sohbetleri kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otasan ve bayiler  hakkını veremediği için bu tarz önyargılar oluştu bence. Zira üst üste 5 defa yılın motoru seçilen başka bir motor varsa da ben bilmiyorum. Aynı motor VAG grubunda olsa satış rekorları kırar diye düşünüyorum. Ayrıca ülkemiz vergilendirme koşullarında aslokarak, gelecek, bu tarz küçük ve turbo destekli motorların hakimiyetinde olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Zira üst üste 5 defa yılın motoru seçilen

Tamamen duygusal o işler, tıpkı birkaç yıl öncesine kadar devam eden paralı lastik testleri gibi. 

Tıpkı 6 sene öncesine kadar olduğu gibi euroncap testleri gibi...

Taşırma kabına seviye sensörü koymamış, dandik su hortumları yüzünden bu forumda bile kaç kişinin canını yakmış,motorunu yakmış bir dizaynı var.

Burada yazmayan, bizim duymadığımız bilmediğimiz niceleri mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eyvallah, lakin taşma kabına seviye sensörü koymamışlar diye arabaları çöpe mi atacagiz. Amacım daha uzağa işemek değil ama TSI motor sahipleri de arabalarında sürekli yağ bulundurmak zorunda kalıyorlar. Sorunları olabilir bir şey demiyorum. Ama üvey evlat muamelesini haketmiyor. Ayrıca ödülleri parayla satın alınma durumu varsa da benim bilgim ve duyumum olmadığı için yorum yapamıyacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, kronik sorunlu hortum-kronik sorunlu taşırma kabı yapıp, üstüne de soğutma sıvısı seviye sensörü koymuyorsa benim gözümde patlamaya hazır bir bombadır.

Patlamaya hazır bombayı yanımda taşımam, satabiliyorsam satarım, satamıyorsam elden çıkartırım,  yani çöpe atarım  şahsen :)

Soğutma sistemindeki sıvının fark etmeden aniden boşalıp, dakikalar içinde motoru yakmaktansa, yavaş yavaş yağ yakan motoru tercih ederim, çünkü patlamaya hazır bomba niteliğinde değildir yağ yakan motor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada aracım hatasız boyasız sadece 10cm'lik çizik var kaportasında, ona rağmen hatasız diyorlar neyse Ford bayisi 40.000 tl verdi 2013 Trend-X Kırmızı Renk 150.000km.. 

Oksijen Sensörünün fiyatını bilen var mı acaba arızalı bendeki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ülke yada toplum gerçekleri ön planda tutulmalı araç alırken bence...ne kadar anlatırsan anlat,1000cc motoru millet anlamaz. Aaa gitmez bu araba derler...bu tarz motorlar ancak yeni nesil tarafından kabul görebilir.buda en az 10 yıl diyelim..1.2 tsi motoru bile yeni yeni kabulleniyoruz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Patlamaya hazır bombayı yanımda taşımam, satabiliyorsam satarım, satamıyorsam elden çıkartırım,  yani çöpe atarım  şahsen :)

Bu mantıkla hiç bir arabaya binmemek gerekir. Hepsi kul yapımı, er ya da geç bir yerden bir sorun çıkaracaktır.

önlem almak önemli... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.