Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Pedallardaki Yol Hissi

Hasan B.

Soru

İyi akşamlar arabamdaki sorunlardan kısaca bahsedeyim öncelikle focus mk3 titanium x sahibiyim fren ve gaz pedalından ne hikmetse resmen yolu hissediyorum bide ön sağ  takımdan bi ses geliyor sanki çukurlardan geçince boşluk varmış gibi ses geliyor iki salıncağı ve z rotları yeni değiştirdim yol hissine bide gelen sese çözüm getirebilirsem çok mutlu olacağım yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
3 saat önce, Doğan Kestel yazdı:

Arac dizelse egee dizel araclar sarsintili calistigi icin hava filtresinin oldugu kutu pedala yakin bir yere vuruyordur belki. benim clio3 um de vardi oyle bir sorun araya sunger koyarak cozmustum

Dizel araç ama öyle olduğunu sanmıyorum tekerlekleri hissediyorum resmen nasıl tarif etsem tekerlerin çukura girdiğini sarsıntısını filan anlayabiliyorum pedallardan bu normal değil bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Uğur Akdaş yazdı:

Kulakları kontrol ettirdiniz mi ? Pedallardaki titremenin sebebi sarsıntıyı düzgün emmeyen takozlar olabilir. Ön takımlarda amortisör ya da tepesindeki takoz-bilyadan ötürü ses olabilir.

Aslında onu düşündüm titreme var araçta hatta üstteki motor kulağında yağlanmada var gibi bi kontrol ettirmem gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 11/13/2017 at 9:42 PM, Hasan B. said:

İyi akşamlar arabamdaki sorunlardan kısaca bahsedeyim öncelikle focus mk3 titanium x sahibiyim fren ve gaz pedalından ne hikmetse resmen yolu hissediyorum bide ön sağ  takımdan bi ses geliyor sanki çukurlardan geçince boşluk varmış gibi ses geliyor iki salıncağı ve z rotları yeni değiştirdim yol hissine bide gelen sese çözüm getirebilirsem çok mutlu olacağım yorumlarınızı bekliyorum

Kulaklar,

Amortisorler

Jantlar

Sebepler bunlar deneyerek bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Hasan B. yazdı:

Aslında onu düşündüm titreme var araçta hatta üstteki motor kulağında yağlanmada var gibi bi kontrol ettirmem gerek

Onların içerisi hidrolikli eğer sızdırdıysa sadece kauçuk kalmış oda işini yapmaya yetmez. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.