Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ecoboost Hortum

Hakan Fatih

Soru

herkese merhaba. resimdeki malum hortumum birkaç ay önce çatladı. fakat bu güncellenip değişen hortum değil. dikkatli bakılırsa dönüş hattından ( devirdaimden) yedek su kabına gelen hat üzerinde. araçta antifiriz kokusunu alıp kaputu açtığımda hortumun çatlamış oldugunu gördüm ve silecek hortumu ile ek yapıp eve kadar götürdüm aracı. herkesin aralıklarla kontrol etmesini tavsiye ederim. zira güncellenen hortum değil sizi aldatmasın 

Inked20170814_082604_LI.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yabancı forumlarda yazılanlara da bakarsanız, FORD'un bu konuda tüm günya genelinde aksiyon almakta oldukça geç kaldığını görebilirsiniz. Moturun lansmanında motoru öpen  "Alan Mulally" amcayı hatırlayın :).  O kadar emek harcanmış ve inanılmış ki, bu sorunu idrak edip Kabul etmekte zorlandılar sanırım:). Benim yaptığım araştırmalar sonucunda, hortum ve genleşme kabı güncellenerek bu sorun düzeltildi.

Tabi servisler uygulamayı yaparken, yeni genleşme kabı, yeni hortum ve bağlantıları şeklinde yaptılarsa bu durum geçerli. Daha öncede bir kaç kez belirttiğim gibi, sadece hortumun bir kısmını değiştirerek ya da aynı parçayı sökerek yerine aynı parçanın yenisini takarak bu işlemler yapılmamalı. Genleşme kabı,yeni hortum ve bağlantıları hatta antifirizin tamamı (Benim aracıma öyle yaptılar...) değiştirilmeli. Antifiriz burada ekstra bir güncelleme, çok elzem değil tabiki :)

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracın su haznesi  hortumları bu şekilde diğer görsellere baktım onlardan farklı geldi hortumlar yeni tip mi eski tip mi anlayamadım bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba 

IMAG1155.jpg

Ercan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 hours ago, Cem Boneval said:

Az uğraşmadım bu konuyla, Otosan içinden bile çalıştım. Sehven yazılmıştı, düzeltildi, Ford'un bakım kılavuzunda açık seçik yazılıdır. 

İlgili konu başlığında çok konuşuldu bu konu zamanında. Ama bu durum aklımın bir köşesine, 4 yıl birden 9 yıla nasıl fırladı hemde tüm motorlar için diye takılıp duruyordu:). Bugün farkettim ki, sayfada güzel güzel bakım paketleri oluşturulmuş. Dilerseniz aracı bakım paketi ile birlikte alıyorsunuz ve o süre zarfında bir daha para vermiyorsunuz. En uzun bakım paketide 7 yıl 105.000 km şeklinde. 

Eeeeeee, şimdi 4 yılda triger değişecek derseniz bu bakım paketi işi sıkıntıya girer :). Zarar edersiniz, olmaz :). En  azından bakım paketi şeklinde bir pazarlama olayına giremezsiniz, diye kendi kendime düşündümm :) :).

1.0 motorun triger değişimini diğer motorlarla aynı seviyede tuttukları sürece ben her ortamda gıcıklaşacağım :).

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 hours ago, Ercan Çelik said:

Benim aracın su haznesi  hortumları bu şekilde diğer görsellere baktım onlardan farklı geldi hortumlar yeni tip mi eski tip mi anlayamadım bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba 

IMAG1155.jpg

Eski hortum bu, en yakin zamanda servise gidip degistirmelisin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ercan Çelik yazdı:

Bu hafta gideyim o zaman umarım bişey yok hortumlarda değişim yapamayız demezler.

bence sizinki ne yeni hortum ne de eskisi..2015 1.0 da hortum problemi olmaz. sanki sistem değişmiş gibi bunca problemden sonra. 13 kasım konu açılan mesajdaki fotoya bak, hortum sistemi tamamen farklı

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

bence sizinki ne yeni hortum ne de eskisi..2015 1.0 da hortum problemi olmaz. sanki sistem değişmiş gibi bunca problemden sonra. 13 kasım konu açılan mesajdaki fotoya bak, hortum sistemi tamamen farklı

Bende anlamadım diğer paylaşılanlara hiç benzemiyo bi servise uğrayıp sorcam bakalım ne diyecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha bu Sabah olan olay, okula geldim müd yrd mızım 17 yaşındaki passat ekranına almanca uyarı çıkmış, çeviriden bakmış. Su az uyarısı. Açmış kapta su bitmiş,  1 lt antifiriz aldı dedi. Altı da lekelenmiş. Boru çatlamıştır dedik. İşte 17 yıl sonra çalışması gereken sensör çalışıyor ve motoru kurtarıyor.  Ford A selam olsun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Mehmet Demir yazdı:

2015 1.0 da hortum problemi olmaz. sanki sistem değişmiş gibi bunca problemden sonra. 13 kasım konu açılan mesajdaki fotoya bak, hortum sistemi tamamen farklı

14 saat önce, Ercan Çelik yazdı:

Bende anlamadım diğer paylaşılanlara hiç benzemiyo bi servise uğrayıp sorcam bakalım ne diyecekler.

2016 1.0 aracım. Aynı hortum. @Ercan Çelik bey servis sonucunu bildirirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar benim fotolarını eklediğim hortum daha önce servisten komple değişti. daha sonra gene patladı resimlerde gördüğünüz gibi. bi hortum kaç para allah aşkına? ford için bir borunun maliyeti nedir ki? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22.11.2017 - 08:17 tarihinde, Mehmet Demir yazdı:

Daha bu Sabah olan olay, okula geldim müd yrd mızım 17 yaşındaki passat ekranına almanca uyarı çıkmış, çeviriden bakmış. Su az uyarısı. Açmış kapta su bitmiş,  1 lt antifiriz aldı dedi. Altı da lekelenmiş. Boru çatlamıştır dedik. İşte 17 yıl sonra çalışması gereken sensör çalışıyor ve motoru kurtarıyor.  Ford A selam olsun.

Poloda uyarı yok.. Bizim 2014 polo birkaç ay önce yağ kontrolü yaptığımda hem yağın hem soğutma sıvısının alt limitin epey altında olduğunu gördüm. Hem yağ hem uygun antifriz alıp tamamladım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.