Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motordan Gelen Ses

Misafir

Soru

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
12.11.2017 - 22:32 tarihinde, Doğan Kestel yazdı:

belirtmeyi unutmusum ama benim arabam mk3

O ses ilk çıktığında noluyor lan demiştim. Zamanla azaldı, tekrar geldi derken alıştım. Yaklaşık 20-30 bin km boyunca o ses devam etti.

Şu anda halen var mı yok mu bilmiyorum, ama ustalar o zaman sorun yok demişlerdi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.02.2019 - 23:11 tarihinde, Doğan Kestel yazdı:

triger de değil devirdaim de değil. çünkü ikisinide degistirdim ses gitmedi. halen devam ediyo. volan yada şarj dinamosu olabilir

ben de aynı hepsini değiştirdim + şarj dinamosununda kople bakımı yapıldı bütün kayışlarda değişti halen ses gitmedi bazı ustalar şanzıman diyorlar ama sen 1 yılı geçgindir biniyorsun sanırım aynı sesle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses motorun içinden gibi geliyorsa Debriyaj Rulmanının değişme zamanı geliyor. 

Ses motor dışından gibi geliyorsa da V Kayışındaki bir kasnağın rulmanı bozulmaya başlamış olabilir. Gergi rulmanı varsa bu motorda ilk ona bakılmalı. 

Bilgi Olarak;

Sübap iticiler aşındığında Tırrr'lama sesi çıkar ve bu kadar yüksek ve devamlı olamaz. 

Piston eteğinin sesi diye kastedilen; kısmen yağsız kalan motordaki Gömlek-Segman arası Vuu'lama sesi. Ancak bu durum 1 günde fena masraf açar. Yağ lambası da yanmıyorsa eledik bunu. Siz yine de yağ seviyesine bakın. 

Ben olsam debriyaj yukarıda kavrıyor ise baskı balata bilya üçlüsünü değiştirirdim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.