Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Düşük Yakıt Göstergesi

Ali Danacı

Soru

5a059f7ad4357_dk.JPG.70e2824702d1d2feabf345fdb1bf0a02.JPG

Kullanım kılavuzunda bu şekilde bir bilgi var. MK3 dizel depo hacmi 53lt. 6 litre mazot kalınca uyarı vermesi gerekiyorsa, uyarı verince 53-6=47lt mazot alması lazım. Fakat kaç kere denedim benim araba uyarı verince hep 43lt mazot alıyor. Acaba sizlerde de durum aynı mı?

Not: Başka bir Focus MK3 aracımda da 43lt alıyordu servise konudan bahsettim sorun yok demişlerdi. 

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Valla abi aracı ilk aldığım zaman mazot az uyarısı menzil 80 km. şeklinde yol bilgisayarında çıkıyordu ama yakıt ışığı yanmıyordu, daha sonra aynı uyarıyla yakıt ışığı da yanmaya başladı. Ayrıca aşağı yukarı aynı 43 lt. civarı alıyor, bu da demektir ki menzil 0 olsa bile az daha gidebiliriz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genelde pompa attıktan sonra bikaç litre daha alır eğer siz bunu yapmıyorsanız tam dolmuyor ki bence gerekte yok buna zaten. Bende de 80 km yazınca uyarı veriyor yanlış hatırlamıyorsam ve 44-45 litre filan alıyor. Yol bilgisayarı bu 80 km yi yakın dönem ortalamasına göre hesaplıyorsa ve uyarı buna göre yanıyorsa her defasında aynı litre almaması da normaldir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün depoyu doldurup FORScan ile yakıta baktım. %92.3 gibi bir değer gösteriyordu. 

3 saat önce, Uğur Akdaş yazdı:

pompa attıktan sonra bikaç litre daha alır

Bir keresinde taşana kadar doldurmuştuk. Pek de bir şey farketmiyor. Pompa attıktan sonra sanırım 1.5lt felan kadar alıyor. 

5 saat önce, Ahmet Can Hati yazdı:

Allah başka dert vermesin abicim

Aynen. Benimkisi sadece uzun yolda zorda kalınca eğer içinde 10 lt daha var ise kafam daha da rahat eder diye idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.