Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hakan Fatih

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Erhan Er. yazdı:

Tek marş derken? Engine start düğmesine bir defa basmam yeterli oluyor çalışması için ama sanki voltaj düşük te zorlanıyor gibi bir his uyandırıyor. Nasıl ifade ederim bilmiyorum. Marş süresi daha uzun gibi sanki.

Sabah kontağı çevirdiğimde,

marşa basmadan önce  akü 11.7 v

gösteriyordu.
Benim araba anahtarlı,

yani tek marşa basmayla çalışıyor demek istedim.
Sürede 1-2 saniye gibi çok kısa.
O zaman ilk çalışma süresi uzamasına dikkat edeceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabayı servise götürdüm bir cihaz bağlayıp baktılar, akünün değişmesi gerektiğini söyledi eleman. İndirimle ford orjinal ürünü diye mutlu üretimi aküye 1050 TL fiyat çekti.

Ordan çıkıp varta yetkili bayiine gittim, aküde sülfatlaşma olabilir, akü bir gün bizde şarjda kalacak dedi. Geçici akü taktı. 1 gün sonra kendi akümü almaya gittim. Bağladığı cihaz sülfatlaşma tespit etmemiş. Aküyü şarjdan çıkardı ve ölçtü 12,5 Volt gösterdi araca taktı 12,2 volt civarına düştü. Bu esnada ben test menüsünde 12 volt gördüm. Çalıştırdık durdurduk derken ölçü aletinde 12 volt, test menüsünde 11,8 volta düştü. Başladığımız yere döndük. Biraz kullan olmazsa aküyü değiştiririz dedi. Varta sıfır akü 675 TL bu arada. Akü voltajı normal olabilir mi dedim. Aynı araçla kıyaslamak lazım dedi. Ordan ayrıldım, 1,5 yaşında aynı araca sahip bir arkadaşımın sabahtan beri duran aracını hiç çalıştırmadan test menüsüne baktık akü voltajı 11,5 volt görünüyor.

Bu durumda onun akü de mi gitmiş yoksa benim akü de mi sağlam?

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.