Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hakan Fatih

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
49 dakika önce, Erkan Ceylan yazdı:

bilmediğim ikazları gördüm. 

Gösterge paneli araca özel yapılmıyor, benzinli ve dizel için iki tip var, tüm LED'ler var, araçta fonksiyon aktifse LED'i de aktif olur.

Test menüsünde hepsi pasif olarak yakılır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 saat önce, Erkan Ceylan yazdı:

Selam, bugün aküden dolayı çalışmadı uzun süredir yaklaşık 1 aydır haftada 5-10 dk çalıştırıyordum. Bugün hiç çalışmadı. Akü durumu gauge menüden baktığımda 12.3V değiştirmem gerekir mi ? Km 47000 de. 2012 model tit.

Teşekkür ederim. Selamlar.

IMG_4206.thumb.JPG.84975222b7d58c76f9dcadd7b92c785e.JPG

Aslında bizim biten akü 11,2 değerini gösterirken araç çalışmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Minik kuşum dün sabah yaptı yapacağını 2012 temmuz çıkışlı 1.0 ecoboost focus 110.069 km de 1 saat aküden müzik çalması sonucuyla Marş basmadı ve " Normal mode " durumuna geçti yol yardımı aradım akünüz bitmiş olabilir dedi hemen takviye yaptım ve araç çalıştı 5.5 yaşında ve 110k km için normal mi akü değişimi hala orjinal aküsü ? 

Şaka bir yana marka model önerilerinizi bekliyorum sevgiler saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Murathan Özdemir  Benim de araç  2012 model ve 4 ay önce akü ''artık beni değiştir'' dedi ve değiştirdim. İnci akü aldım ve şu ana kadar sorunsuz kullandım. Umarım böyle devam eder ?

Cankut Bulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22.12.2018 - 13:16 tarihinde, Murathan Özdemir yazdı:

Minik kuşum dün sabah yaptı yapacağını 2012 temmuz çıkışlı 1.0 ecoboost focus 110.069 km de 1 saat aküden müzik çalması sonucuyla Marş basmadı ve " Normal mode " durumuna geçti yol yardımı aradım akünüz bitmiş olabilir dedi hemen takviye yaptım ve araç çalıştı 5.5 yaşında ve 110k km için normal mi akü değişimi hala orjinal aküsü ? 

Şaka bir yana marka model önerilerinizi bekliyorum sevgiler saygılar..

Yaklaşık 4-4.5 yıl sonra artık araç normal olarak marş almayıp takviye ile çalıştırınca akü değişimi şart oldu. Mutlu Akü SFB Seri 2 12V 66Ah 560CCA taktırdık. 1 yıldır kullanıyoruz, şükür bir sıkıntısı olmadı, tavsiye ederim. (Bu arada akü fiyatları şaha kalmış).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17.11.2017 - 10:11 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Voltaj düşük ama akım iyi demek ki.

Benim aklımda kalan değerler:

12,6 V %100

12,5 V 85% 

12,3 V 50% 

11,9 V Riskli

10,7 V Ölmüş

Bunlar motor çalışmazken ki değerler, çalışma esnasında 13,7-14,7 arası oynar.

Ama tabii önemli olan marş motoru çalıştırma için akım çektiğinde voltajın ne kadar dayanabileceği.

Araba son günlerde geç daha uzun marş basmaya başladı. Bugün çalışmaz iken test menüsünden akü voltajının 11,7 volt olduğunu gördüm. Bu durumda riskli durumun altında. Servise akü fiyatını 1.190 TL dedi. Üzerindeki akü Varta. Kendi sitesinden aracı seçtiğimde uygun akü aşağıdaki gibi. Yaşadığım şehirde birkaç yere soracağım yakın fiyatlar bulursam dışarda değiştircem, bulamazsam internetten alıp kendim değiştirmeyi planlıyorum. 

https://www.tr.varta-automotive.com/tr-tr/battery-finder?type=pc&year=2015&make=36&model=9155&engine=107885&etn=570+901+076|575+500+073|&rec_etn=575+500+073|&ss_etn=570+901+076|575+500+073|&literal_search={"type"%3A"Binek+Araç"%2C"year"%3A"2015"%2C"make"%3A"FORD"%2C"model"%3A"FOCUS+III"%2C"engine"%3A"1.5+TDCi+(88+kW+%2F+120+PS)"}

https://www.hepsiburada.com/varta-12v-75-ah-e46-blue-dynamic-efb-start-stop-oto-aku-pm-HB000007V508

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabamda aşağıda değerleri görünen akü var fabrika çıkışı. Değişim vakti geldiği zaman bu değerlerden daha düşük değerde akü takmak sıkıntı olmaz mı? Düşük amperli akü yazıyor herkes o yüzden merak ettim.

26B736D1-3A06-491E-BE08-9BE747DEFE09.thumb.jpeg.e56786430079ec7570ccf3f489a004c5.jpeg

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

2015 Model araba için akünün ömrünün bitmesi anormal değil mi?
Motorun geç çalışması başka nedenden olabilir mi?

Akü voltajı 11,7 volt çıkınca başka bir neden aramadım açıkcası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Erhan Er. yazdı:

Akü voltajı 11,7 volt çıkınca başka bir neden aramadım açıkcası

Yeni akü taktığınızda ilk çalışma normale dönerse dediğiniz gibi sebep aküdür.
Şu anki voltajı düşük gibi.
Arada uzun yol yapmıyorsanız, 

akü şarj olma imkanı bulamıyor da olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Yeni akü taktığınızda ilk çalışma normale dönerse dediğiniz gibi sebep aküdür.
Şu anki voltajı düşük gibi.
Arada uzun yol yapmıyorsanız, 

akü şarj olma imkanı bulamıyor da olabilir.

Bu sabah tekrar baktım 11,3 volt. Son bir haftada 1900 km yol uzun yol yaptım. Ölçüm sonuçları bu yol sonrasına ait

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Bu sabah tekrar baktım 11,3 volt. Son bir haftada 1900 km yol uzun yol yaptım. Ölçüm sonuçları bu yol sonrasına ait

Zor çalışıyor derken,
ne gibi zor çalışıyor.
Bilgim olsun da, aynı durumla karşılaşırsam
tedbir alalım diyorum.
Neticede model yılları aynı.
Arabayı aldım alalı, tek marşla çalıştı.

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Zor çalışıyor derken,
ne gibi zor çalışıyor.
Bilgim olsun da, aynı durumla karşılaşırsam
tedbir alalım diyorum.
Neticede model yılları aynı.
Arabayı aldım alalı, tek marşla çalıştı.

Tek marş derken? Engine start düğmesine bir defa basmam yeterli oluyor çalışması için ama sanki voltaj düşük te zorlanıyor gibi bir his uyandırıyor. Nasıl ifade ederim bilmiyorum. Marş süresi daha uzun gibi sanki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.