Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ramazan D.

Önerilen Mesajlar

Kış lastiği araştırması yaparken dikkatimi çekti. Goodyear bu lastiğin (Ultragrip extreme) niçin üretimini kaldırdı derken Sava eskimo stud olarak aynı desende piyasa sürmüşler.  

Goodyear Ultragrip Extreme (Eski aracımdan)

image.png.c0f266843beb1cac135be47815ff5dd1.png

Sava Eskimo Stud

http://www.sava-tires.com/sava/tr/tires/passenger/eskimo-stud/

Aşağıdaki linkte Ultragrip ıce arctic ile karşılaştırma değerleri var. Ice arctic kadar olmasada iyi olduğu değerler var.

https://www.slideshare.net/GoodyearUA/ultragrip-ice-arctic-vs-competitors

Kimi namı değer kar kaplanı der, kimi traktör lastiği der. Şahsımca kış dönemlerinde Kayserinin Erciyes Dağı, Sivasın Kızıldağ geçidinden, Erzincanın Sakaltutan geçidine, Amasya-İstanbul arası yoğun karda 80 km hızda başarılı bir şekilde deneyimim olduğu, kaliteli asfaltta uğultulu ancak kar ve buzda fren ve tırmanış, kar ve buzlu virajlarda çivisizde olsa tutunması harika bir lastik. Kızıldağ geçidinde karla kaplı bir sol virajı alırken gece karanlığı ve tipide göremediğim ardından gelen sağ virajda “karşı şeritte otobüse bindirdim” derken hayatımı kurtaran lastiktir. Duygusal bir bağ var yani..:) Velhasıl eğer hamuru aynı ise alınabilecek kış lastikleri arasındadır. Mardinin kış durumuna göre bulabilirsem alıp deneyimlerimi ayrıca aktarırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Adı Eskimo Stud, yani çivili iken nasıl çivisiz satılıyor merak ettim.

Abi ug extreme iken çivisiz verdiler bana, simdiki sava bayilerinde belki çivili veriliyordur.

--5 dakika sonra eklendi--
33 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

hangi model bilmiyorum ama arkadaşın arkadaşı aldığı gün iade etmiş çok kötü diye.

Denemek lazım ama karda denememişse yazık etmiş. Youtube da hakkapeliita ile kıyaslamalarda yakın değerleri var. 

Belki sesli lastik olduğu için rahatsız etmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bu neredeyse bir ilk. Ne almış yerşne peki?

bende çok şaşırdım, sorarım.

--19 dakika sonra eklendi--
10 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Bu neredeyse bir ilk. Ne almış yerşne peki?

sordurdum, karda tutmadığı için geri verme kısmını teyit etti ancak marka sava değilmiş, hatırlamıyor markasını. goodyear almış yerine. @Ramazan D.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Ramazan D. yazdı:

Kış lastiği araştırması yaparken dikkatimi çekti. Goodyear bu lastiğin (Ultragrip extreme) niçin üretimini kaldırdı derken Sava eskimo stud olarak aynı desende piyasa sürmüşler.  

Goodyear Ultragrip Extreme (Eski aracımdan)

image.png.c0f266843beb1cac135be47815ff5dd1.png

Sava Eskimo Stud

http://www.sava-tires.com/sava/tr/tires/passenger/eskimo-stud/

Aşağıdaki linkte Ultragrip ıce arctic ile karşılaştırma değerleri var. Ice arctic kadar olmasada iyi olduğu değerler var.

https://www.slideshare.net/GoodyearUA/ultragrip-ice-arctic-vs-competitors

Kimi namı değer kar kaplanı der, kimi traktör lastiği der. Şahsımca kış dönemlerinde Kayserinin Erciyes Dağı, Sivasın Kızıldağ geçidinden, Erzincanın Sakaltutan geçidine, Amasya-İstanbul arası yoğun karda 80 km hızda başarılı bir şekilde deneyimim olduğu, kaliteli asfaltta uğultulu ancak kar ve buzda fren ve tırmanış, kar ve buzlu virajlarda çivisizde olsa tutunması harika bir lastik. Kızıldağ geçidinde karla kaplı bir sol virajı alırken gece karanlığı ve tipide göremediğim ardından gelen sağ virajda “karşı şeritte otobüse bindirdim” derken hayatımı kurtaran lastiktir. Duygusal bir bağ var yani..:) Velhasıl eğer hamuru aynı ise alınabilecek kış lastikleri arasındadır. Mardinin kış durumuna göre bulabilirsem alıp deneyimlerimi ayrıca aktarırım.

Mardin'de kışı zor görürsünüz biraz, 4 mevsim lastikte Mardin'de iş görür :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Mardin'de kışı zor görürsünüz biraz, 4 mevsim lastikte Mardin'de iş görür

Dün Michelin bayini aradım. 4 adet crossclimate lastiğe 2650 tl fiyat söyleyince bana bir titreme geldi^_^Mardin de 2 senedir az bir sürede olsa iyi kar ve don oluyor. Lastiğin fiyatının ucuz olması(seneye bu lastik 350 tl.den aşağı gitmez), Mardin'de Son senenin olması ve 90000 bin Tl.yi riske atmamak için almak mantıklı geldi. 

2017-01-28 23.51.22-01.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

215/50/17 gereksiz pahali bir olcu, keske 225/45/17 alsaydiniz, daha uygun oldugunu dusunuyorum. Ben bu kis, kis lastigi almamak icin direniyorum fakat alirsam bende ya sizin aldiginiz lastigin 225/40/18 ini alicam yada semperti speed grip3... tyrereview yorumlarini inceledim; semperit istanbul icin daha uygunken sava daha sert gecen bir kis sehri icin daha uygun olur ??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

215/50/17 gereksiz pahali bir olcu, keske 225/45/17 alsaydiniz, daha uygun oldugunu dusunuyorum.

Katılıyorum. Ör. Michelin 70 tl.fiyat farkı var. Bu lastik de yok. Hatta 50r17 4 tl daha ucuz. 

32 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

kis lastigi almamak icin direniyorum

Bende çok direndim. Ama bu pahalılıkta alınacak en ucuz ve iyi lastik olması aklımı çeldi. 

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-sahibinden-kislik-jant-lastik-takimi-215-50-17r-5x108-ford-494488498/detay

Bunu bile aklımdan geçirdim. Ama bana uzak.

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ramazan D. yazdı:

Katılıyorum. Ör. Michelin 70 tl.fiyat farkı var. Bu lastik de yok. Hatta 50r17 4 tl daha ucuz. 

Bende çok direndim. Ama bu pahalılıkta alınacak en ucuz ve iyi lastik olması aklımı çeldi. 

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-sahibinden-kislik-jant-lastik-takimi-215-50-17r-5x108-ford-494488498/detay

Bunu bile aklımdan geçirdim. Ama bana uzak.

En doğru karar verilmiş sava çok güzel lastiktir. 215 50 17 berbat bir ebat seçenek de çok yok zaten var olan seçenekler de pahalı. Hayırlı olsun. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.