Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Merhabalar değerli arkadaşlar forumda yeniyim herkese selamlar.

Aracımı aldığımda ortam aydınlatması (ayak bölmeleri, bardak tutucusu ve iç kapı açma yerleri) bana kırmızı renk olarak geldi. Ben bunları mavi renk yapmak istiyorum. Çünkü göstergeler, müzik sistemi ve klima düğmeleri hemen hemen hepsi mavi renk bunlar kırmızı olunca biraz gözüme hoş gözükmüyor. Ayak bölmesindeki ampulü çıkardığımda altta ki resimlerde olduğu gibi bir ampul çeşiti ile karşılaştım. Forumda ki tecrübeli arkadaşlardan bu ampulün türünü ve mavi renge çevirmek için neler yapılabilir onu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Saygılar...

1.jpg.431138023f4c37a56ee4e95897840cee.jpg22.jpg.cdeb7ed0ef596b0cfcc9a1a8d96ddece.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

mavisi hazır olarak varmı bilmiyorum (hiç görmedim) ancak üzerindeki ledi ve dirençleri değiştirerek yapılır. SMD lehim herkes yapamaz. Bence uğraşmayın.

Teşekkür ederim Ozan hocam. Ben ilk defa böyle bir ampul çeşidi gördüm. En azindan öğrenmiş olduk. SMD Led. Bakım için servise gidicem rengini değiştirme imkanımız varmıymış diye soracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Burak Can T. yazdı:

Teşekkür ederim Ozan hocam. Ben ilk defa böyle bir ampul çeşidi gördüm. En azindan öğrenmiş olduk. SMD Led. Bakım için servise gidicem rengini değiştirme imkanımız varmıymış diye soracağım.

böyle bir ampul çeşidi yok zaten, fordun parçası bu. %99 başka yerde kullanılmıyordur. servise boşuna sormayın, yapsa yapsa telefon tamircileri yapar onlarda uğraşmaz bence...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece mavi renk olarak yok sizdeki olan renk ve 7 renkli aydınlatma olarak mevcut ford da , o yedi renk aydınlatmayı yakmak içinde bir sürü malzeme lazım bende sizin gibi heves edip aldım 7 renkli olanını almışım ben değişip kırmızı yaptım sizde mavi smd 5050 led alıp değiştirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Ozan Kar yazdı:

böyle bir ampul çeşidi yok zaten, fordun parçası bu. %99 başka yerde kullanılmıyordur. servise boşuna sormayın, yapsa yapsa telefon tamircileri yapar onlarda uğraşmaz bence...

Öncelikle ihtimaller dogrultusunda gidiyorum Ozan Bey. Baska yerde kullanilmiyorsa eger arıza durumunda ne yapıcaz peki yine servis yolu gözükür büyük ihtimalle.

5 saat önce, Fatih S. yazdı:

sadece mavi renk olarak yok sizdeki olan renk ve 7 renkli aydınlatma olarak mevcut ford da , o yedi renk aydınlatmayı yakmak içinde bir sürü malzeme lazım bende sizin gibi heves edip aldım 7 renkli olanını almışım ben değişip kırmızı yaptım sizde mavi smd 5050 led alıp değiştirin.

Fatih Bey, Ozan Bey'in elimdeki ledin SMD led olduğunu soylediginden itibaren arastirmalarim sonucu elimdeki led SMD led 3528 diye geciyor. 5050 biraz buyuk gibi duruyor buna göre. Servis bunun tedariğini sağlar mı yoksa elektrikçi yolu gözüküyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Burak Can T. yazdı:

Öncelikle ihtimaller dogrultusunda gidiyorum Ozan Bey. Baska yerde kullanilmiyorsa eger arıza durumunda ne yapıcaz peki yine servis yolu gözükür büyük ihtimalle.

Fatih Bey, Ozan Bey'in elimdeki ledin SMD led olduğunu soylediginden itibaren arastirmalarim sonucu elimdeki led SMD led 3528 diye geciyor. 5050 biraz buyuk gibi duruyor buna göre. Servis bunun tedariğini sağlar mı yoksa elektrikçi yolu gözüküyor mu?

3528 de erken bozuluyor ben daha önce kullandım.5050 çift çipli kullanın serviste olmaz oto aksesuar satan işyerlerinde veya elektronikçilerde bulunur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Zevkler renkler. Kuganın varsayılanı mavi. Çok renkli aydınlatma var, ben kırmızı yaptım :)

Aynen Murat Bey zevk meselesi bende tam kuga nin ortam aydinlatmasini yapmak istiyorum. Hafta sonu elektronikçilere gidicem. Siz kırmızı yaptim dediniz aracinizda multicolor özellik mi var yoksa kırmızı smd led mi aldiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

52 dakika önce, Bedirhan Doğan yazdı:

Göndrerirseniz yapabilirim. Kolay gelsin :)

Smd 3528 mi kullanacaksiniz yoksa 5050 mi 5050 3 çipli(bacak) elimde ki 2 çipli(bacak) sorun olur mu?

1 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Multicolor var arabada. Baktım parça listesine, tek renk alternatif yokmuş kugada.

Çok sanslisiniz hocam ? benim aracta da olmasini isterdim multicolor yapmak epey zahmetliymis forumda okudugum kadariyla bende bu şekilde denemek istiyorum bakalim yapabilirim ins. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Bedirhan Doğan yazdı:

RGB LED’den söküp takmayı düşünüyorum kardeşim. Çip Numarasını bilmiyorum. ? 

Biraz geç oldu kusura bakmayin. Degerli bilgiler için teşekkür ederim. Hafta sonu elektricilere led tabelâ yapan yerlere gidip soracağım bakalım yapan birini bulamazsam sizinle iletisim kurarım Bedirhan Bey. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.