Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Cam Rezistans Anahtarı

Tuna Demir

Soru

Herkese merhaba. arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış isem kusura bakmayın. 2004 C-max Ghia aracımın hafta sonu ön camına taş geldi ve çatladı. değiştirmem gerekiyor. kaskom olmadığı için mecburen dışarıda yaptırcam. servislerden fiyat aldım sensörlü orjinal cama 1400 tl+kdv fiyat veriyorlar. bizde dışarıda yaptırmaya karar verdik. tamirci arkdaşım cam nasıl olsa değişecek değiştirmişken rezistanslı cam taktıralım kışın çok rahat edersin dedi benimde aklıma yattı. bursada hemen hemen tüm oto camcıları aradık sadece bir yerde uğurlu glass cam marka fabrika stoklarında bir tane olduğunu 1 haftaya gelebileceği söylendi ve fiyat olarak 850 tl olur dedi. normal ısıtıcı olmayan cama ise 450 tl fiyat veriyorlar. bende rezistanslı cam taktırmaya karar verdim. tamirci arkadaşım elektrik tesisatı senin aracında hazır fakat düğmesini bulmamız lazım dedi. bu ön cam ısıtma anahtarını nerden bulabilirim? bu konuda bana fikir verebilirmisiniz? ayrıca almaya karar verdiğim uğurlu cam hakkında bilgisi olan arkadaşımız varmı acaba? varsa bilgi verebilirmi? 

Tuna Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
22 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Klima kumandalarının orada , arka cam rezistans düğmesi yanında yeri.

Anahtarı çıkmacılardan bulabilirsiniz.

benim aracımda double din teybin sağ yanında arka cam rezistans düğmesi. onun üstünde takılması için yeri hazır. dünden beri çıkmacıları dolaştım nette de araştırdım malesef bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Tuna Demir yazdı:

benim aracımda double din teybin sağ yanında arka cam rezistans düğmesi. onun üstünde takılması için yeri hazır. dünden beri çıkmacıları dolaştım nette de araştırdım malesef bulamıyorum.

Pahalı bir parça değil, servisten sipariş verebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Parça kodu: 3M5T-18K574-AB

Focus Mk2, Fiesta Mk6, Kuga Mk1 butonları da uyar muhtemelen ama renk tonu tutmayabilir kontrol etmek lazım. (C-max stoklarda yoksa eğer-satılmamışsa ülkemizde-)

Sağ üst.

evet tam aradığım anahtar bu. parça numarasından belki daha kolay bulabilirim. çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
35 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Anahtarın servis liste fiyatı 178 TL (güncel kodu 3M5T-18K574-AD).

çok teşekkürler. servis fiyatı biraz pahalıymış dediğiniz gibi. çıkma bulmaya çalışıyorum. ebayda var ama ebaydan nasıl alışveriş yapıldığını bilmiyorum sayfayı türkçeye çevir dediğimde türkiye ye gönderilmemektedir yazıyor. ebay konusunda bana yardımcı olabilecek arkadaş arıyorum şuan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Çağlar Sertan KASIMOĞLU yazdı:

Ebay sadece paypal ödeme yöntemini kabul ediyor.

Türkiye'de paypal yasaklandı. Yurtdışı paypal hesabı açılıp çeşitli yollarla ebaydan alışveriş yapılıyor diye biliyorum.

evet öyleymiş ama zaten bende ebaydan nasıl alışveriş yapıldığınıda hiç bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sadece bu TR ye gönderim yapıyor ama fiyatı biraz pahallı diğerlerine göre. Nakliye ücretide görüşülerek öğrenilecek. En az 18-20 dolar ister.

https://www.ebay.com/itm/switch-front-screen-heating-Ford-Focus-II-3M5T18K574AD-1-6i-16V-74kW-HXDA-105769/292077252467?epid=1609813618&hash=item4401292f73:g:WOkAAOSwmgJY5M3Q

Turhan Onat tarafından düzenlendi
düzeltme.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Kitapçıkta yazar sigorta bilgisi. En hızlı oradan görebilirsiniz.

verdiğiniz bilgi için teşekkürler. akşam buldum yerlerini. motor bölümündeki sigorta kutusu kapağındaki şemada ön cam ısıtıcı simgesi olan 1 adet role ve 2 adet 40 amp sigorta yerini gösteriyor ve yerleri boş. sanırım bu role, sigortalar ve düğmeyi takınca bilgisayardan da aktif edilince çalışır diye ümit ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.