Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İlk Çalıştırmada Ağırlaşan Direksiyon

Hakan G.

Soru

Merhaba. 

Yaklaşık 1 haftadır direksiyon ilk çalıştırmada ağır bir durumda oluyor. Ve yaklaşık 5 saniye sonra hafifleşiyor. Başta sanki sistem devreye girmiyor. 5 saniyeyi buluyor devreye girmesi. Herhangi bir hata da vermiyor. Önceden böyle bir sorun yoktu. Araba çalıştı mı direksiyon hafif bir şekilde oluyordu. 

Bu büyük bir sorunun habercisi olabilir mi? 

Ayrıca güvenlik bakımından yolda yüksek süratte giderken hidrolik direksiyon devreden çıkarsa Allah korusun kazaya sebebiyet verir mi? Bundan korkuyorum. Daha önce bu tür bir şey yaşayan oldu mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

başka bir konuda bahsetmiştim benzer bir sorun zaman zaman tekrar etti ve sonunda direksiyon kutusu değişti benim.... umarım aynı şey değildir...

--5 dakika sonra eklendi--

başka bir konuda bahsetmiştim benzer bir sorun zaman zaman tekrar etti ve sonunda direksiyon kutusu değişti benim.... umarım aynı şey değildir...

daha önceki mesajımı buldum aşşağı kopyaladım konu başlığı; focus 3 direksiyon desteği arıza uyarısı

konuyu en baştan özetliyim ihtiyacı olana yardımcı olsun; 

yaklaşık belki bir yıldır, direksiyonda, araç ilk çalıştığı anda sertlik olup bir süre sonra, (birkaç sn) normale dönüyordu. bu durumu da her zaman değil arada yapıyordu. haliyle 2 defa servise götürmeme rağmen bir sonuç elde edilemedi.

son aşamada yaklaşık bir aydır bu duruma -direks destek arıza uyarısı- eşlik etmeye başladı. bayramdan önce servise bu sebepten götürdüm ve yapılan incelemede direksiyon kutusunda elektronik bir arıza olduğu ve değişmesi gerektiği söylendi. fiyat olarak 5.000 tl....

garanti uzatması yaptığımdan ki iyiki de yapmışım, itiraz etmedim. bu rakam uzerinden %20 ödeme yaparak, tamiratı gerçekleştirmiş olduk...

bu konuda sorun yaşayan arkadaşların ilgisine....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

F3'lerde direksiyon hidrolik değil, elektrik destekli. Yüksek hızlarda direksiyonu zaten kendi kol gücünüzle çeviriyorsunuz. Kilitlenme söz konusu değil. Ama ilk çalıştırmada hemen devreye girmesi gerek. Servise göstermenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 saat önce, Hakan G. yazdı:

Eyvah. Büyük bir soruna gebe desenize. Peki yolda seyir halinde sistemin devreden çıkması kazaya sebebiyet verir mi 

Bir kaç ay direksiyon destek sistemi arızası alıp ondan sonra da bir kere daha hareket etmeden evvel ağırlaşma hissetmiştim. Sistemi bağlattığımda arıza kodun falan da çıkmamıştı.  O gün bugündür yok ama diken üstünde bekliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Eyvah. Büyük bir soruna gebe desenize. Peki yolda seyir halinde sistemin devreden çıkması kazaya sebebiyet verir mi 

Seyir halindeyken çok problem olmuyor fakat durduğunuzda çevirmek oldukça güçleşiyor. Neyin sebep olduğu konusunda net birşey söylemiyorlar. En azından akü değerlerinizi ölçtürmenizi öneririm. Ben özellikle soğuk havalarda karşılaştım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.