Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motordan Gelen Değişik Ses ve 2 3 Km Sonra Çalışan Fan

Serdar Barutçu

Soru

Selamun aleykem dostlar ford focus titanyum 2010 Dizel 1. sorunum motorun sol taraftan kayışların olduğu bölümden uğultu şeklinde gelen bir ses var videoyu izlerseniz anlarsınız kime götürdüysem çözüm bulamadı servis bile şu parçadan yapıyor diyemedi zaten kırşehirin serviside çalışanlarıda elden ayrı tipler yarımdımcı olursanız çok sevinirim.  

2. sorunum ise araç sıcak soğuk fark etmiyor 30 derece'de 90 derece'de aynı şeyi yapıyor 2 3 km yol gittiğimde bazen fan çalışmaya başlıyor  servise gittim durumu anlatıp yardım istedim adamın bana verdiği cevap fan açması iyidir ulan fan açmanın iyi olduğunu bende biliyorum lakin 2 3 km fan açıyorsa bu durumdan işkillenir sorun ararım sanayideki ustalarda aynı şeyi söylediler ne yaptıysam yok bir cevap alamadım kırşehirdeyim zamanım ve yer açısında çok kısıtlı bir yer başına gelen sorunu çözen varmı 

3. sorum ise araç soğuk havalarda giderken ani fren yaptığımda motor rolantisi düşüp yükseliyor yazın böyle bir durum yok genelde kışın yapıyor ve gene bir çözüm bulmadım arkadaşlar bu sorunu yaşan veya duyan sorunu çözüme kavuşturan varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

1. Sorunuzdaki aynı problem bende de var. 2 senedir öyle kullaniyorum. Ama bende motor sogukken yapmiyor motor tam ısınınca yapiyor. Hatta benim eksantirik milleri üst kalak horozlar ve bir çok şey değişti. Motor ciddi oranda sessizlesti ama o ses gitmedi. Çözüm bulursanız buraya yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba sedar bey sorunlari siralamisiniz elimden geldikce bildiklerimi soylemek isterim.
1.sorun icin ben olsam.once egzos manifoldunun contalarina baktirim ama bu sesi yerinde incelemk gerekir.
3.sorun ise gazi kestiginiz anda rolantinin dusup cikmasinin sebebi arac benziyliyse once atesleme bobinlerine baktirmaniz lazim veya dizel ise hava akis sensoru var buna baktirmaniz bunlardan sonra gaz kelebegini temizletmeniz gerekir.gaz kelebegini degistirebilirsiniz ama masraflidir oncelikle temizlemek bence yapilmasi gerekir.ondan sonra gazkelebegini optimize etmeniz gerekir
2.sorun ise aracinnfan acmasi konusu eger fan actiginda hararet gostergesi normal seviyede duruyor ise yani hararet artmamissa termostadiniz gorevini tam yapmiyordur degistirmeniz gerekiyor. hararet artisiyla fan aciyorsa aracta tikaniklik var sogutma borularinin komple bakilmasi gereklidir.
son olarak bunlari ister yaparsiniz ister yapmazsiniz ben olsam sizin yerinizde bunlari baktirirm.isinize yarayacagina eminim yardimci olabilirsem ne mutlu bana:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam merhabalar. Aynı ses (1. Problem) benim arabada (2008 dizel collection focus) ve babamın arabada (2011 dizel collection Focus) de bir anda peyda oldu. Gösterdiğim tüm ustalar triger kayışı gergi rulmanı dedi. Sonunda dayanamadım ve triger setini değiştirdim. Ses tamamen gitti ve sorun kalmadı. Tavsiyem kafana çok takılıyorsa git triger setini değiştir. Bu iş için iyi bir usta (Ford ustası) bul çünkü gerdirme iyi yapılmazsa tekrar bu ses gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Hocam merhabalar. Aynı ses (1. Problem) benim arabada (2008 dizel collection focus) ve babamın arabada (2011 dizel collection Focus) de bir anda peyda oldu. Gösterdiğim tüm ustalar triger kayışı gergi rulmanı dedi. Sonunda dayanamadım ve triger setini değiştirdim. Ses tamamen gitti ve sorun kalmadı. Tavsiyem kafana çok takılıyorsa git triger setini değiştir. Bu iş için iyi bir usta (Ford ustası) bul çünkü gerdirme iyi yapılmazsa tekrar bu ses gelir.

Hangi marka set kullandınız acaba?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.