Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Turkcell Alt Bayilik ( Sektör Dış'ı ) Bayilik Iptal Etti.

Önerilen Mesajlar

Turkcell Alt Bayilik ( Sektör Dış'ı ) Bayilik İptal Etti..

3 Yıldan beri  Turkcellin sektör dışı bayisiyiz ( yani turkcellin bayisiyiz ama sadece tl ve paket yükleme yapan )  hat ve telefon satışı olmayan..

Turkcelle sorunsuz bir şekilde çalışma sistemimiz vardı. Kısaca özetlemek gerekirse akbil gibi düşünün, turkcellin hesabına para yatar turkcell bakiyeyi pos makinesine parayı yükler ve bayide ordan paket tl yükleme yapar. Risk sorun %0..

Sorunum ise Turkcell sektör dışı bayilerini Türkiye genelinde 13 ekimde haber vermeden,uyarmadan bilgilendirmeden tüm bayilerin pos makinesini iptal etti !

Üstüne'de daha Nisan ayında 6 ay önce yazarkasa pos'lara geçirdi zorunlu olarak. Yoksa sistemi kullandırmıyorum dedi. Buna geçerkende sizin bayiliginiz iptal olma durum gibi vs bi uyarıda söz konusu olmadı..

Turkcell bize zoraki dayattığı yeni nesil yazarkasa posları 1250 TL ye satti ve şimdide iptal etti..

Olurda bi yetkili belki okur denk gelirse sormak istiyorum..

1- Bu şekilde sözleşmeyi fesih etmek tek taraflı habersiz aniden ticaret etigine uygun mu ( fesih edicek hiç bir sorunda söz  konusu değil'ken )..

2- Madem iptal edecektiniz bize neden aldırdınız bu yazar kasaları. Kaç bin tane bayi aldı bu yeni nesil yazarkasalardan varın hesabini siz yapın Türkiye genelinde..

Kurumsallaşma bahanesiyle küçük esnafa yaptığınız hiç hoş olmadı. Eminim bunun karşılıgını fazlasıyla müşterileriniz gösterecek..

Avukat bey @Alperen G. bi yorum alabilirsem sevinirim..

okan ali tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçim olsun. Ama fikir yürütmek gerekirse eğer bir anlaşma imzaladıysam onu incelemek gerek tahmini. Diğer pos cihazı içinse benim bildiğim devlet zorunlu kıldı onların kullanımını. Umarım en kısa sürede işler tekrar yoluna girer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Geçim olsun. Ama fikir yürütmek gerekirse eğer bir anlaşma imzaladıysam onu incelemek gerek tahmini. Diğer pos cihazı içinse benim bildiğim devlet zorunlu kıldı onların kullanımını. Umarım en kısa sürede işler tekrar yoluna girer.

İşin komik yanlarından biride devletimiz sağolsun, 2.5 yıl diretti herkes yeni nesil yazar kasaya geçmek zorunlu diye. Tam belirlediği süre bitmesine 1 hafta kala iptal etti :) vazgeçtiler zorunluluk kalktı.. yani bizimde bi zorunlulugumuz kalmamişti.. Sırf turkcell için almıştık abi..

Sözleşme sözleşme tarzında ile yok ama evraklar tabiki var ( bayisi oldugumuza imzalı kagıtlar, faturalar hersey resmi ) ondan dolayı Alperen beyden bi yorum istedim. Yapılacak birşey varmı diye..

okan ali tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

Yeni nesil Yazarkasa pos zorunlu halen devam ediyor iptal yok. Sadece ciroya göre kıstaslar var. 150bin ciro üstü bütün perakendeciler heni nesile geçtiler bu ciro altı da yılbaşı geçiyor

Eski kasasi olanlar eskiden devam edebiliyor. Sadece yeni acanlar yeni nesil aliyor. Eski zaten kalmadi piyasada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.