Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Led Ampul Büyük Geldi

Furkan Yılmaz

Soru

Selamın Aleyküm 

2008 titanium x aracıma inwells marka led xenon aldım. Kendim taktım. Takabildim yerine de oturdu fakat ampül tam kapağın ağzına geldi ve aracın farları adaptif olduğu için ampülün arka sağ tarafı kapak ağzına dayandı bu yüzden farlar sadece sağ tarafa doğru dönüyor sola dönmek istediğinde kapağın ağzına değdiği için sola dönmüyolar. Bu sorunu nasıl halledebilirim. Yaklaşık 1 cm kadar kısım kapak ağzına değiyor. B1999493-8BCC-4060-9EFA-13FDF0A08CBF.thumb.jpeg.35bfb33d76b62d7849b16c7b3ad70638.jpeg E4C5A5EC-91CD-4F3E-AC4B-D39D5FB28005.thumb.jpeg.631d9fb11e42ed7086a1f992951852ff.jpegBöyle kullansam arıza çıkarır mı. Böyle de kullanmak istemiyorum bunu nasıl halledebilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu ampülü kullanmayın hocam niye ısrar etmek istiyorsunuz ? Nasıl çözüm bulabilirsiniz ki? 

Ayrıca led xenon nasıl oluyor anlamadım :D 

Nasıl bi ampül kullanabilirim başka marka kullansam oraya uygun olacak mı?  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kapağa tadilat yapabilirsiniz.Ama orjinal bir görüntü olmaz tabi.Beyin fırtınası yapmak lazım biraz.Mesela ilk aklıma gelen kapağın arkasını yuvarlak bir şekilde ihtiyaç kadar keserim.Sonrasında bir pek şişenin arkasınıda düzgünce kesip kapağa silikonlarım.Böylece hem ampulün arkası kapağa değmemiş olur.Hemde içeri toz su vs. şeyler girmemiş olur.Dediğim gibi bu ilk aklıma gelen oldu.Üzerine biraz düşününce daha orjinal fikirler çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
42 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Kapağa tadilat yapabilirsiniz.Ama orjinal bir görüntü olmaz tabi.Beyin fırtınası yapmak lazım biraz.Mesela ilk aklıma gelen kapağın arkasını yuvarlak bir şekilde ihtiyaç kadar keserim.Sonrasında bir pek şişenin arkasınıda düzgünce kesip kapağa silikonlarım.Böylece hem ampulün arkası kapağa değmemiş olur.Hemde içeri toz su vs. şeyler girmemiş olur.Dediğim gibi bu ilk aklıma gelen oldu.Üzerine biraz düşününce daha orjinal fikirler çıkabilir.

Teşekkürler fikirleriniz için. Peki acaba bu adaptif far özelliğini iptal etmek nasıl olur saçma mı olur. Ediliyor mu edilmiyor mu bilmiyorum ama bu geldi aklıma. Çünkü bu ampüllerin aydınlatması zaten yeterli oluyor sağa sola dönmesi benim için çok farketmiyor. Ampülün dönerken kapk ağzının kenarına değmesi haricinde bi sorunu yok. Düz durduğunda sıkıntısı yok arka kapağı kapanıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İptal edilir bir şekilde.Bilgisayara bağlayıp kapatılıyormu bilmiyorum.Ama illaki adaptif özelliğini iptal etcem derseniz motora giden kabloyu iptal edersiniz adaptif özelliği iptal olmuş olur :)  Ama bu durumda aracınız arıza lambası yakarmı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

İptal edilir bir şekilde.Bilgisayara bağlayıp kapatılıyormu bilmiyorum.Ama illaki adaptif özelliğini iptal etcem derseniz motora giden kabloyu iptal edersiniz adaptif özelliği iptal olmuş olur :)  Ama bu durumda aracınız arıza lambası yakarmı bilmiyorum.

Onu bende düşündüm ama acaba hangi kablo onu bilemediğim için yapamadım. Teşekkürler yardımlarınız için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Zafer Akbs yazdı:

Çözüm çok basit :) 

Far deliğinin çapında resimdeki gibi arkası uzun far kapağı bulup takıcaksın. 

Untitled.jpg

Ampül far kapağına değmiyor öyle olsa evet bu iyi bir çözümdü ama malesef. Ampul far deliğinin kenarlarına değiyor yani kapağı tutan kısıma. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.