Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Direksiyondan Gelen Hışırtı Sesi

Ertan Eren Ergin

Soru

Herkese merhaba,

2015 Sedan Focus 3 sahibiyim. Düşük hızlarda yanaşırken ya da dönüş yaparken direksiyondan hışırtı sesi geliyor aynı zamanda elde de hissediliyor. Servise götürdüm şansa da oradayken problem gerçekleşmedi. Fakat ben hala hissediyorum. Neden olabilir? Daha önce Volkswagen sahibiydim onda da buna benzer bir durum olmuştu fakat onu serviste çözebilmişlerdi. Benim yapabileceğim bir müdahale var mı onu öğrenmek istedim. Konu ile ilgili desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
18 saat önce, Samet Gulgor yazdı:

focus 3lerde direksiyon kutusu arizasi kronik ama sizinkinde nasil bir durum bilemem ama aklinizda olsun ford focusun bazi kronik hastaliklari vardir.

Başka bir servise daha göstermeyi düşünüyorum. Umarım yağ azalması gibi basit bişeydir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim direksiyondan da 2 kıştır çevirince çıtır çıtır diye ses geliyordu..15 derecenin altında başlıyordu.

geçen yıl, direksiyon içinde şerit makarası var o yapabilir soğuktan normal dediler, bende çekiniyordum otomatik park vb biryeri bozulursa diye,

geçen ki bakımda yineledim şikayetimi bu sefer başka usta ile çıktık teste, korna, hava yastığının olduğu parçayı biraz sağa sola zorlayınca da aynı ses çıktı. bu mu dedi, dedim çok benziyor.. makara olabilir demişlerdi..çok zor bir ihtimal dedi.

neyse direksiyonun arkasındaki kapağı çıkardılar ve direksiyon göbeğini yukarı esnetip içeri mumladılar kendi deyimleri ile.. korna bastığımız yeri yukarı iten yaydan ses geliyor dediler..

ilk gün itibari ile sıfır ses  :)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.