Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kışlık Lastik Önerisi

AliIşık

Önerilen Mesajlar

19 saat önce, AliIşık yazdı:

Hocam işte meselede o. İstanbul için Hangisini almak lazım. Her ebat da aynı performansı vermiyor. 

Cevap verebilecek net bilgi alamadığım için yanıtlayamadım. 

(Seçeneklerinizden)

Eğer kuruda iyi performans istiyorsanız Brid LM 001. Islak,kar ve buzda ise gy ultragrip 9 tercih ederdim. U.Grip 8 oldukça eski lastik ben olsam almazdım ciddi ucuz değilse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, AliIşık yazdı:

Hocam işte meselede o. İstanbul için Hangisini almak lazım. Her ebat da aynı performansı vermiyor. 

Doğu Anadolu'nun 3 ay kar buz altında kalan belli şehirleri dışında açıkcası kısa süreli bir kış macerası için ben fazla masraf yapmazdım. 

Ucuz olsa ideali Crossclimate derdim, fazla fazla iş görür, hem daha uzun süre üstünde kalabilir, ama çok pahalılanmış.

Lassa Snoways 3 ve hatta Petlas W651 bile olabilir. 200 TL/adedi geçmemek lazım. Birkaç ay daha efendi ve dikkatli kullanmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Serkan D. yazdı:

Ben Kars ta conti kullaniyorum. bu 3. kışı olacak cok memnunum.

Ben daha önceleri michelin kullanıyordum, bu yıl conti ts860 taktırdım, testlerde alpine a5'e göre önde gibiydi, bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.11.2017 - 17:01 tarihinde, Cihan Buğdaycı yazdı:

Bugun kış lastiği almaya gittim.Şansıma lastikçi tanıdığımda daha 1-2 hafta kullanılmış etiketi paramparça olsa bile üstünde duran lastik vardı.Benim aracın ölçüleri 225/40/18 taktığım lastik 235/40/18 komoran snowpro b2 diye ilk defa duyduğum bir lastik markası.Çap farkı 1.26'ya denk geliyormuş maksimum fark ise +/- %2.5 normal imiş.Michelin yan üretimi imiş.Açıkcası sökme takma diğer lastiklerin depolaması dahil 800 tl olunca ne olduğuna bakmadan aldım.Gelecek aydan sonra iyi lastikmi kötü lastikmi anlarız. :kıhkıh:

Ekleme:Lastiğin üretim tarihi 2016'nın 35. haftası.

Kormoron kullandım ben 5sene önce kış lastiği ile alakası yoktu lastiğin bugüne kadar gördüğüm en berbat kış lastiğiydi,umarım siz lastiklerden memnun kalırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Testleri, yorumları geçtim de, çevremde gözlem yapınca çok sayıda petlas, lassa ve nokian marka kullanan görüyorum. Özellikle petlas maddi açıdan daha uygun olduğundan tercih ediliyor sanırım.  Ben bu sene deneme yanılma yapmaya karar verip nokian waterproof taktım. Şimdilik çok iyi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.11.2017 - 18:44 tarihinde, Yıldırım Polat yazdı:

Ben bu sene deneme yanılma yapmaya karar verip nokian waterproof taktım. Şimdilik çok iyi. 

Hayırlı olsun.

Nokian Weatherproof dört mevsim lastik, kış özellikleri baskın. Dolayısı ile kışın sorun yaşamazsınız, yaza ne kadar uyum sağlar ve mutlu eder ona bakmak lazım. 

Alternatifi olan Michelin Crossclimate da yaz ağırlıklı dört mevsim diye düşünülmeli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Hayırlı olsun.

Nokian Weatherproof dört mevsim lastik, kış özellikleri baskın. Dolayısı ile kışın sorun yaşamazsınız, yaza ne kadar uyum sağlar ve mutlu eder ona bakmak lazım. 

Alternatifi olan Michelin Crossclimate da yaz ağırlıklı dört mevsim diye düşünülmeli. 

Şimdilik yağmurda çok iyi. Üzerinden çıkan Goodyear egp den sonra inanılmaz sessiz. Egp 2014 tarihli sanırım ondan. Yeni halinin performansını bilemem. Zamanla tecrübe edip bilgi veririm Nokian'ı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.