Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kışlık Lastik Önerisi

AliIşık

Önerilen Mesajlar

Otomatik Mesaj

Bu konu, Mk3- Modifiye > Focus III > Ford Garajı > Mk3- İç & Dış Görünüm kategorisinden Otomobiller Hakkında > Lastik ve Jant Seçimleri kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, AliIşık yazdı:

öneriniz ne olur

Konuyu incelerseniz hemen herkesin marka bağımsız aldığı kış lastiğinden memnun olduğunu görürsünüz.

Petlas'ın bile tutkunları var örneğin (olumlu anlamda yazdım). 

Nedeni de hemen tüm lastiklerin karda ve buzda yeterli ve etkileyici performans göstermeleridir. 

İyi ile kötü arasındaki fark daha çok kuru ve ıslak yolda, yani kış değil de sonbahar koşullarında belli olur ve premium markaların lastikleri bu açıdan daha başarılıdır, özellikle fren mesafesindeki fark bazen şaşırtıcı olabilir. 

Ayrıntılı bir inceleme özeti aşağıda:

İlk sıradaki Reference Summer = referans olarak alınan yaz lastiği

Kuruda fren mesafesi (metre)

image.png

Kuruda yol tutuş (ort.hız km/saat)

image.png

Yol sesi (dB)

image.png

Islakta fren mesafesi (metre)

image.png

Islakta yol tutuş (ort.hız km/saat)

image.png

Kızaklama hızı (km/saat)

image.png

Karda fren mesafesi (metre)

image.png

Karda yol tutuş (ort. hız km/saat)

image.png

Yuvarlanma direnci 

image.png

Tahmini ömür (km)

image.png

image.png

image.png

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey konuyu mümkün olabilecek en iyi şekilde açıklamış. 

Benim önceki lastiğim Goodyear UG 8 di. 5 kış kullandım. Memnundum, son senesinde dahi arabanın altı sürtecek kadar yoğun karda yokuş çıkmak haricinde bir eksiklik göstermedi. Memnundum. 

Bu sene ise tercihimi Continental TS 860'dan yana kullandım. Bakıp göreceğiz. İnşallah çok kar yağar, keyifle deneme fırsatı yakalarız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buradan anladığım, çok veri var ama 

ya Michelin 

ya Goodyear

ya pirelli

heralde her konuda iyi bişeyler almış ve bulunacak ürünler bunlar diye yorumladım. Doğru mu ?

Bu arada bende petlas düşünmedim değil. 

Daha önce lineada petlas kullanmıştım ki beni gerçekten üzmedi diyebilirim. Niye hiç listelerde Yok. ?

AliIşık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 5 sene petlas kullandım çok memnundum,şuan pirelli sottezero kullanıyorum aracı aldığımda üstünde vardı yoksa yine petlas alacaktım ,fiyat performans yönünden çok iyi lastik kesinlikle tavsiye ederim ,forumda bazı arkadaşlar petlasla dalga geçiyor birgün karda yolda kaldıklarında yanlarından petlas kış lastikli biri geçip gidince görecekler ...

bu videoyuda tüm petlas düşmanları izlesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumda üstadlar ince bir ayrıntılı noktaya değindiler asıl konu da orası bence de.

Karda her lastik on numara iş yapar ki testler bunu doğruluyor. Ama ıslak zemin kuru ve soğuk zemin gibi durumlarda her biri ayrılıyor. 

Bu noktayı iyi okumak lazım ama fiyatlarda nerdeyse 2 katı fark var. İstanbul için değer mi değmez mi ( şartlar ne kadar etkili olur) bilemedim gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumda üstadlar ince bir ayrıntılı noktaya değindiler asıl konu da orası bence de.
Karda her lastik on numara iş yapar ki testler bunu doğruluyor. Ama ıslak zemin kuru ve soğuk zemin gibi durumlarda her biri ayrılıyor. 
Bu noktayı iyi okumak lazım ama fiyatlarda nerdeyse 2 katı fark var. İstanbul için değer mi değmez mi ( şartlar ne kadar etkili olur) bilemedim gerçekten.

He la he demeyi bence öğrenmelisiniz. Biz öyle yaptık. Deneyin valla işe yarıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, AliIşık yazdı:

Yazdığınızdan ne anlamalıyım merak ettim doğrusu. Tavuğunuza kış dediğimi hatırlamıyorum...

Sizinle ilgisi yok gercekten de, uzerinize alinmayin sakin...

istanbulda karakis olmaz malum, o yuzden cem hocamin da dedigi gibi sonbahar kosullarini bir miktar daha one cikarmak gerekir. Ben bir kis lassa snoways kullandim memnundum, gecen kis nokian kullandim gercekten efsaneydi :) 

benim onerim yine nokian olurdu. Butce onemli derseniz semperit speed grip de tavsiye edebilirim. Semperit tekrardan piyasaya giriyor, ve lastiklerinin degerleri oldukca basarili. Bir onceki focusuna satarken semperit yazlik takip satmistim yeni sahibi cok memnun kalmisti... simdi bir arkadasima da tavsiyeyle semperit speed grip 3 aldirdim, yukaridaki tablolardan da gorulecegi gibi optimum degerlerde butun referanslari ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.