Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.0 EB Otomatik Yarım Debriyajda Ses Yanık Kokusu

Ismet Erdine

Soru

İyi akşamlar. Bugün, Focus 3 titanium aracımı teslim aldım. Otomatik şanzıman kullanmadığım için, bir iki sorum olacak.

Araç Drive modunda beklerken, şanzımandan sanki yarım debriyajda gibi ses geliyor. N modunda ses kesiliyor. Bir de aracı ilk benzin almak için giderken, araçtan yanık gibi bir koku geldi. Benzini aldıktan sonra geçti. Servise gitmem gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Hocam aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız İnşallah.

D konumunda az da olsa gaz verdiği için öyle olabilir ama yanık kokusu normal değil gibi, aracınız garantide olması gerek bir servise gösterin derim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
38 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Araç sıfır ise koku normal. Ses de anormal değil gibi.

Ses olayı, eski Fiesta 1.0 da PWS şanzımanda yoktu. Onun için garip geldi. Korkum, elektronik veya motorla ilgili bir problem olmasıydı. Ama, beni rahatlattınız. Bir sorun durumunda, normal olarak araç bir sensör yakar değil mi? İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
56 dakika önce, Ismet Erdine yazdı:

Ses olayı, eski Fiesta 1.0 da PWS şanzımanda yoktu. Onun için garip geldi. Korkum, elektronik veya motorla ilgili bir problem olmasıydı. Ama, beni rahatlattınız. Bir sorun durumunda, normal olarak araç bir sensör yakar değil mi? İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Arabanın anlayabileceği bir arıza ise uyarı çıkar mutlaka :) Bu tam otomatik, diğerinden farklı; bu yüzden diğerine göre değişik tepkiler vermesi doğal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ismet Erdine yazdı:

tam otomatikte her zaman yarım debriyaj gibidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.