Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bu Nasıl Bir Akıl Tutulması?

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

11 saat önce, Semih O. yazdı:

Arabadan çöp atan da, yere tüküren de, trafiğin ağzına s****la bu eşek aynı eşek. Daha ne kadar söylemek lazım bilmiyorum.

Eşeklere ayıp etmiş oluyoruz.

Cidden...

11 saat önce, Semih O. yazdı:

Mesele eğitim (üniversite mezunu olmaktan bahsetmiyorum, ahlak, edep, görgü olan eğitim), kültür meselesi. Haksızlar güçlü oldukça, hoşgörü gösterenin elinde patlıyor.

Eksik olan aile terbiyesi. Bu böyle biline. 

Kırsaldan kente göçen ve kentli kültüre sahip olamadan kırsal kültürünü de terk edip yozlaşan ailelerin yetiştirdikleri çocuklar büyüdü. 

Artık çoğunlukla geçerli olan kuralsız bir bencillik ve saldırgan bir açgözlülük. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videoyu atın da biz de izleyelim bari.

Ben artık şaşırmıyorum, arabayla giderken girebildiği her aralığa giren adamın aracını küçültürsen aynı mantaliteyle benzer hareketler yapmaya devam edecek tabiki de. Ciddi bir önlem de çok alınamıyor, özellikle İstanbul'da, çünkü trafik bu kadar büyük bir sorun iken hızlı evrak/yemek/kargo taşınması için bu kadar ucuz ve efektif bir alternatif yok, bu yapılaşma devam ederse de olamayacak tabiki de.

Denk gelmemesini umarak kabullenmeye çalışmaktan başka yapacak bir şey de yok bence, A2 ehliyet alıp, görmüyor musun etmiyor musun ve benzeri laflara, "Sen motorcu olarak öngörmezsen öleceğinin farkında değil misin" sorusu sonrası elleri açıp karşısında El Fatiha okumayı bir alternatif sayamıyorum, ama güzel bir karşı troll olur, umarım yapacak kadar sinir edecek birine denk gelmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesele sadece motorcu değil ki... Sabah yan yol bağlantısına orta şeritten kamyon girmeye çalışıyordu, gerisini siz düşünün... Motorcular bunların yanında gerçekten melek gibi. He gecenin köründe farlarını yakmadığı için neredeyse çarpacağım, trafiği oyuncak zannedenleri tenzih ediyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Farzı misal.. sinyal ver diyor hahu yapıyor, bağlantı yolundan sinyal vermeden şekil yaptığı suv'un yanına geliyor. Şeridi de ihlal ediyor. İşin sonunda bir bakıyor aaa aziz yıldırım.. adamı fetö indirememiş, tayyip indirememiş adama şekil yapıyorsun.. bende aktif motosiklet sürücüsüyüm, bahsedilen ihmalleri nispeten bende yapıyorum ama trafik tıkandığında emniyet şeridinden ilerlerken biri kapısını açsa napıyon kardeşim demem. Zaten böyle birşeyde yaşamam çünükü o ihtimali göz önünde bulundurup o yolda sürüşüme devam ediyorum.. düşük hız, ve manevra alanı bırakıyorum kendime vs.. yürek yemiş motorcularımız var ne yazık ki.. diğerlerini tenzi ediyorum.. [emoji4][emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
18.10.2017 - 09:31 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Eşeklere ayıp etmiş oluyoruz.

Cidden...

Eksik olan aile terbiyesi. Bu böyle biline. 

Kırsaldan kente göçen ve kentli kültüre sahip olamadan kırsal kültürünü de terk edip yozlaşan ailelerin yetiştirdikleri çocuklar büyüdü. 

Artık çoğunlukla geçerli olan kuralsız bir bencillik ve saldırgan bir açgözlülük. 

aile terbiyesi de bir nevi eğitim oluyor bence hocam. ailenin çocuğu iyi eğitmesi lazım. dediğiniz gibi kırsal kültürü şehire getirince çakışmalar yaşanıyor. adamın savunması "biz hep böyleyiz/biz köyde yıllardır böyle yapıyoruz/bizim oranın adeti böyle"... ulan sizin orada olan sizin orada kalır işte getirme buraya! :cnvr::acil:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.